Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

08 Ekim '11

 
Kategori
Güncel
Okunma Sayısı
28
 

Anneler her zaman güzeldir

Sayın Erdoğan'ın annesi Tenzile hanıma Allahtan rahmet diliyorum. Mekanı cennet olsun. Başta  sayın Erdoğan olmak üzere ailesine, yakınlarına ve sevenlerine sabır diliyorum. Üzüntülerini paylaşıyorum.

Yaşları kırkın üstünde olanlar  1980  öncesi sağ-sol olaylarını hatırlarlar. Ülkede sokaklar paylaşılmış, mahalleler paylaşılmış. Kahvehaneler kurşunlanıyor, karşıt görüşlü gençler birbirini öldürmekten başka bir şey bilmiyor. Okullar terör yuvaları olmuş, siyasi kuruluşlar ve üyeleri sürekli ölümle burunburuna. Hatta güvenliği sağlayan polis bile ikiye ayrılmış. Halkta korku ve endişe hakim.

Meclisi dahi çalıştıramayan, neye hizmet ettiğini bilemediğimiz bir cumhurbaşkanını bile seçmeyi beceremeyen siyasilerimiz . Havanda su dövmekten başka bildikleri bir şey olmayan, bahanelerin ardına sığınmış, ülkenin anarşiye ve kan gölüne çevrilişini seyreden siyasilerimiz....

Her sabah okula çıktığımda arkamdan bakan annem ve her okul dönüşümde pencerede beni bekleyen annem. Eve yaklaştıkca pencereden gördüğüm bir çift gözü hayatımın her devresinde unutamıyorum. Boncuk gibi bir çift göz. Her zaman korku içinde, her zaman endişeli... Ta ki 12 Eylül 1980'ne kadar.

Bugün ise davulla zurnayla oğlunu askere  gönderen annelerin kulağı gözü hep çatışma haberlerinde. Hep "acaba oğluma ne oldu" endişesi içinde. Artık aileler bayrağa sarılı tabutla evine dönen oğulları için göz yaşı döküyor.

Siyasilerin basiretsizliği birbirine ne kadar benziyor, hazır bahanelerin arkasına sığınıp çözüm üretmek varken olayların dozunun artmasına nasıl seyirci kalıyorlar...

Ülke ortamı, mevcut dönemlere göre farklılıklar gösterebilir ama sonuçta  ağlayan hep analar oldu. O günlerde sağcı-solcu gençlerin anaları. Bugün ise askerin anası, devletine karşı isyan eden teröristin vatandaşımız olan anası.

Bugün ise Sayın başbakanımızın annesi vefatının ardından defnedildi. Gördük ki annesini kaybeden oğul göz yaşlarına hakim olamıyor ve acısını içine gömemiyor. Anne acısını bende diğer insanlar gibi yaşadım. Bir evlat kaybeden anne acısını ne ben tarif edebilirim, ne sayın Erdoğan.

Anneler gerçekten ağlamasın. Bütün anneler her zaman güzeldir.

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
Toplam blog
: 202
Toplam yorum
: 76
Toplam mesaj
: 4
Ort. okunma sayısı
: 305
Kayıt tarihi
: 10.03.11
 
 

BİR DUAMIZ BİR DUYANIMIZ OLSUN YETER ..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster