Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

07 Aralık '12

 
Kategori
Aile
Okunma Sayısı
332
 

Anneler Kızlarında yaşar

Anneler Kızlarında yaşar
 

Mutlu bir çocukluk, güzel bir genç kızlık dönemi yaşadıktan sonra “kadın” kimliğinden hoşnut bir yetişkin olarak bugünlere geldim. Çocukluk ve ergenlik dönemimde ailemde ve yakın çevremde duyarlı, heyecanlı ve eğlenceli kadınlarla yaşamak en büyük şansımdı. Duygularını yaşamaktan ve ifade etmekten korkmayan, üretmeyi seven ve yaşam enerjisi yüksek kadınlardı benimkiler. Hafif dik başlı da aynı zamanda!

Bir ailede kadınların kişilikleri; yaşamdan beklentileri, birbirleri ile olan ilişkileri ve daha önemlisi kimliklerinden ve rollerinden mutlu olup olmamaları kuşaktan kuşağa devam ederek kendilerine benzer kadınları yaratıyor.  “Anasına bak, kızını al” sözü boşuna değil yani. Annelerin özellikleri bir şekilde kızlarına geçiyor.

Allah bana da iki tane kız çocuğu verdi. Genç kız olmaya başladıklarından beri kadın olmanın hem zorlu hem de çok güzel bir deneyim olduğunu yaşadığım her zorlukta ve her mutlulukta onlara göstermeye çalışıyorum. Kendi başlarına bir birey olmaya çalışırken erkekleşmeden kadın kalabilmelerini istiyorum. Kendilerine inanan, güvenen aynı zamanda şefkatli, sağduyulu ve hayal kuran kadınlar olsunlar

Kadınlar çok hayal kurar. Kendisi ile ilgili hayal kurmaktan vazgeçen kadın, kadınlığın dan da vazgeçen kadındır. Çoğu kadın evlenip bir de çoluk çocuğa karıştıktan sonra hayallerini hep onlar üzerine kurgular. Bırakalım çocuklar kendi hayallerini kendileri kursunlar, biz sadece dinleyip cesaretlendirerek gerçekleştirmelerine yardımcı olalım.

Çocuklar büyüyecek ve kendi yollarında kendi kişisel maceralarını yaşayacaklar. Ne heyecan verici! Görmek için sabırsızlanıyoruz ve biliyoruz ki  onların hayat filmlerinde biz artık kulisten izleyeniz, sahnede onlarla oynayan değil…

Risk almaları, düştüklerinde yeniden kalkmaları, mutlu ve umutlu olmaları için suflörlük yapacağız. Bunun için de kendimizi güncelleyerek tutkuyla yaşamımız lazım.

Mutsuz olmak, sürekli şikayetçi olmak ve yerimizde saymak gibi bir lüksümüz yok! Herkes kendi mutluluğundan sorumlu... Bizi neyin mutlu edeceğini fark edip onun peşinden gidelim. Biz mutluysak herkes mutlu çünkü!

Yaşamı önce kendimiz  için anlamlı kılmak onlara bırakacağımız en güzel mirastır. Anneler kızlarında yaşar. Biz bu dünyadan giderken arkamızda bıraktığımız izler güzel olsun.

           

Serhat ÖKMEN bu blog'u önerdi.

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
 
 

Başlık bile bana yetti! :) Çok güzeldi, minik kızım ile aynı olmak hayali bana heyecan veriyor ama yazınızda onun hayallerinden ellerini çek mesajı verdiniz, onu da alıp koyuyorum beynimin köşesine. saygı ve sevgi ile,

DuyguCan 
 07.12.2012 16:32
Cevap :
Size kızınızla birlikte yaşayacağınız nice mutlu hayaller dilerim:)Kız çocuğu büyütmek ayrı zevk...Yıllar içinde nasıl büyüdüğüne ve nasıl bir arkadaş,yoldaş olduğuna siz de inanamayacaksınız.Çok teşekkürler yorumunuz için...Benden de sevgiler size!  07.12.2012 21:51
 
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
 
Toplam blog
: 115
Toplam yorum
: 475
Toplam mesaj
: 10
Ort. okunma sayısı
: 784
Kayıt tarihi
: 18.11.12
 
 

1967 yılında İstanbul'da doğdum.Hacettepe Üniversitesi Eğitim Bilimleri Fakültesinden 1988 yılınd..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster