Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

10 Mayıs '09

 
Kategori
Güncel
Okunma Sayısı
555
 

Annelere hediye almak

Annelere hediye almak
 

Hediye alırken en çok zorlandığım kişi annemdir. Çünkü aldığım hediye için hep bulacak bir bahenesi vardır. Çevremdeki bir çok insanında aynı sorunu yaşıdığını biraraya geldiğimizde annelerimizin dedikodusunu yaparken anlıyorum :)

Sevgili annelerimizin dedikosunu yapmak gerçekten çok hoş bir sohbetin gelişmesine neden oluyor. Dün akşam anneme hediye almak için babamla birlikte bir mağzaya gittik. Ben ne alsam diye kara karara düşünürken mağza ilgililerinden birisi geldi aramızda şu diyalog geçti

Mağaza İlgilisi
-Hanımefendi nasıl bişey bakmıştınız yardımcı olayım
Ben
-Annemin bahene bulmayacağı bişey bakmıştım. Başka bi modeli olamayacak başka bir rengi olamayacak , şurası şöyle olsaydı diyemeceği mükemmel bişeyiniz var mı?

Mağza ilgilisi güldü tabi. Bakındım bakındım en sonunda annemin bahane bulmayacağı bişey bulamayacağıma karar verip kendimce bir hediye aldım.

Eve gittik annemin hediyesini akşamdan verdim Annem soğolsun beni hiç yanıltmadı. “Teşekkür ederim” ile başlayıp “ama” ile başlayan bahane dolu cümleler döküldü. Anne “böyle yapacağını biliyordum” dedim mağzada ilgili ile aramda geçen konuşmayı anlattım :)

Kardeşimde anneme nasıl bir hediye alacağını günler öncesinden düşünmeye başladı. En sonunda annem baskül istiyordu onu alsam hem ona bahanede bulamaz deyip dijital baskül aldı. Sonra bana dönüp şöyle dedi.
-Sence annem bunun roma rakamlısı yokmuydu diyebilir mi :)

Bakalım kardeşim bugün hediyesini verdiğinde annem ne diyecek . Artık kardeşim olayı çözdü hediyeyi eşine verdiyor annem nedense biz alınca kesin bi bahane bulacağı hediyeyi kardeşimin eşi verdiğinde beğeniyor :)
Eşinin annesi de kardeşim veriyor hediyeyi çünkü eşinin annesi de olduğunun aldığını hediyeye hep bir bahene buluyormuş. Annesi her çamır yıkarken makinesinin eskidiğinden kimsenin yeni makine almadığından yakınıp duruyormuş kardeşimin eşide geçen anneler gününde annesine çamaşır makinesi almış. Annesinin makineyi daha kapıda görür görmez tepkisi şu olmuş

-Benim makinem vardı sen şimdi neden bana makine aldın.

Sonra aradan bir sene geçmesine rağmen her çamaşır yıkadığında annesi şöyle söylüyor

-Benim eski programın saatini ayarlıyordum bu saatlerce çevirip çevirip duruyor. Bak halen su alıyor çeviriyor. Kaç saattir yıkayamadı. Levent sardı bunu başıma benim eski makinem çok iyiydi.

Levent bazen espiri yapar “annem çamaşır yıkıyor sanırım kullaklarım çınlamaya başladı” :)

Dün kardeşimdeydim bir aradaşımla O da annesine ayakkabı istediği için ayakkabı almış hediyesini Cuma gününden vermiş. Annesinin tepkisi aynen şu

-Sağol kızım çok güzelmiş güzelmiş te biz bunu meleği mi versek

Ahh anneler. Bişey söyleyince de hemen “Siz de anne olun göreceğim ben sizi” cümlesi dökülüverir ağızlarından :)
Annelerin dedikodusunu yapmak bile güzel :)

Tüm annelerin anneler gününü kutluyorum…

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
Toplam blog
: 28
Toplam yorum
: 78
Toplam mesaj
: 77
Ort. okunma sayısı
: 987
Kayıt tarihi
: 18.09.08
 
 

1983 doğumluyum. 2004 yılında Endüstri Mühendisliği Bölümünden mezun oldum. Mezun olduktan sonraYöne..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster