Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

12 Mayıs '07

 
Kategori
Anneler Günü
Okunma Sayısı
889
 

Annelerin çocuklar günüdür anneler günü

Annelerin çocuklar günüdür anneler günü
 

Annenin gözünde çocuk bir türlü büyümez, yeni doğmuş, bir yaşında, yedi yaşında, onsekiz yaşında, yirmibeş yaşında, kırkında, yetmişinde hep çocuktur. Ben de dünden buyana kendimi daha bir çocuk hissediyorum.

Anneler gününde çocuklar annelerini unutmadıklarını göstermek için herşeyi yaparlar, en azından hayırlı çocuklar bunu yaparlar. Oysa anneler çocukları için hergün herşeyi yaparlar. Anneler günü aslında annelerin çocuklar günüdür.

Anneler günü Mayıs ayının ikinci Pazar günü olunca 8 - 14 Mayıs günleri arasında Pazar’a rastlayan gün kutlanıyor. Kimi annelerin o gün aynı zamanda doğum günü oluyor. O anneler her 52 anneden biri ve o şanslı anneler bu yıl olmazsa önümüzdeki yıllardan birinde hem yaşgününü hem de anneler gününü kutlayacak.

İnsanlar farklı farklıdır. Kimisi için sevdiğini göstermek sevmekten daha kolaydır, kimisi için sevdiğini göstermek sevmekten daha zordur, anneler günü hem seven hem de sevdiğini gösterebilenlerin günüdür.

Dün akşam annem ve babam İnebolu’dan Ankara’ya geldiler ve Anneler Gününde çocukları ve torunlarıyla birlikte olacaklar. Çocuk, her yaşta çocuktur annenin gözünde. Dünden buyana kendimi daha bir çocuk hissediyorum.

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
 
Toplam blog
: 1735
Toplam yorum
: 2342
Toplam mesaj
: 230
Ort. okunma sayısı
: 2380
Kayıt tarihi
: 22.09.06
 
 

27 Mart 1959'da İnebolu Yeşilöz Köyünde doğdum. Yeşilöz Köyü İlkokulu, Yeniyol İlkokulu, İnebolu ..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster