Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

10 Mayıs '20

 
Kategori
Anne-Babalar
Okunma Sayısı
25
 

Annelerin Önemi

Herkese merhabalar. Bugün 10 Mayıs Anneler Günü. Ayaklarının altında cennet olan kıymetli varlıklarımızın anneler günü kutlu olsun. Peki biz çocuklar için anneler neden bu kadar önemli? Annelerin neden önemli olduğunu say say bitmez... Fakat ben sizlere zar zor eleyerek 5 madde halinde hem yazdım hem video olarak çektim. Okuyana iyi okumalar, izleyenlere iyi seyirler. :)

Anneler neden önemlidir?

1 – Annelik demek, huzur demektir. Kafanızı yaslayıp derdinizi anlatacağınız, bir hata yaptığınızda korkmadan paylaşmak istediğiniz ve ne olursa olsun sahip çıkılmayı beklediğinizdir. Her türlü duygunuzda sizi anlamasını istediğiniz ilk kişi odur. Doğduğunuz anda daha kelimeleri çıkarmamışken sizi ilk o anlamıştır. Annenizle aranız ne kadar  iyiyse huzurla o kadar bağdaşmışsınızdır ve her türlü zorlukla başa çıkabilirim algısı bedeninize oturacaktır.

2 – Annelik demek, hayatla iletişim demektir. Sabah uyanırken/ yolda yürürken/ alışveriş yaptığınızda ya da haksızlığa uğradığınızda… İş yerinizde ya da okulda öğrenciyken… Kurduğunuz tüm sağlıklı ilişkilerin sebebi annenizdir. Çocuklar, sosyal ilişkilerinde tüm becerilerini annesinden kazanır.

3 – Annelik demek, şifa demektir. Gözleriyle teşhis koyar. Bakar gözünüzün içine, sende bir şey var, der. Anında fark eder. Küçükken anne başım ağrıyor, karnım ağrıyor, dediğinizde elini koyar ve şifa olur o el size.

4 – Annelik demek, başarı demektir.  İnsan yakaladığı her başarıyı annesine beğendirmek ister. Bir anne başarıyı beğenmedikçe hayatı belli peryodlarla anlamsız gelir. Tüm başarılar anne için kazanılır ve her başarılı insanın arkasında annesi vardır.

5 – Annelik, kendisiyle barışık insan yetiştirebilendir. İnsanın annesiyle arası düzgün değilse, hayatla kavgalıdır. Yalnızdır. İçinde asla kapanmayacak bir boşluk vardır.

Sevgili çocuklar ve anneler! Annelerinizin ve anneliğinizin kıymetini biliniz. Dünyamız için çok ama çok değerlisiniz.

Tüm annelerimizin anneler günü kutlu olsun.

İzlemek isteyenler için link:

https://www.youtube.com/watch?v=u5eULbisnJQ

Büşran Betül Kaya bu blog'u önerdi.

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
Toplam blog
: 10
Toplam yorum
: 6
Toplam mesaj
: 0
Ort. okunma sayısı
: 1740
Kayıt tarihi
: 05.02.12
 
 

Aile ve Ergen Terapisti Kerem Gümüş. Cerrahpaşa Tıp Fakültesi'nde kanserli ve lösemili çocuklarla..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster