Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

15 Eylül '06

 
Kategori
Aşk - Evlilik
Okunma Sayısı
634
 

Anneme kadar

Ağladığını farkediyor genç kadının. Gözyaşlarını silerken eliyle, saçlarını okşuyor diğer taraftan. Her zaman huzur bulduğu yumuşacık saçları. Kadın uzun uzun bakıyor genç adama, sanki neden diye sormak istiyor gibi. Fakat bakışlar sevgi dolu ışıltılar saçıyor karanlık ve sessiz odanın içine. Odanın sessizliğini sadece ağlarken çıkardığı hıçkırıkları bozuyor genç kadının, bir de cama vuran hafif yağmur damlalarının sesi.

Genç adamın içi titriyor adeta, alışık değildi kim olursa olsun karşısında bir kadının ağlamasına. Oysa sevdiği kadındı karşısında şu anda ağlayan. O kadar kendini zayıf hissetti ki pencereye doğru ilerledi, yumruklarını bastırdı duvara karşı. İçindeki öfkeyi azaltamıyordu bir türlü. Neden gözyaşı dökmesine sebep oldum onun? Neden sevgimize istemeden zarar vermeye çalıştım ki?

Hayatındaki ilk kadın olan annesini çok küçük yaşta kaybetmişti. Annesinden kalan siyah- beyaz birkaç silik fotoğraf, kocaman ela gözleriyle melek gibi bakışlardan başka bir şey değildi. Anne sevgisinin eksikliğinin yüreğinde yaratmış olduğu büyük boşluk ise onda her zaman eziklik duygusu uyandırmıştı. Az önce de farkında olmadan belki de kapatmak istediği bu boşluğuğun onda yaratmış olduğu huzursuzluktan dolayı farkında olmadan sesini yükseltmişti sevdiği kadına karşı.

Yumuşacık bir beden ve tatlı bir sıcaklık hissetti genç adam arkasında. Annesi gelmişti sanki çok uzaklardan. Bedenini saran kolları okşadı önce ve sonra yumuşacık ellerini aldı avuçlarının içine. Kendisine söz verdi bir daha onu üzmeyeceğine dair. Şimdi haykırmak istiyordu onu sevdiğini tüm dünyaya. Kalbi o kadar büyük bir çoşkuyla doldu ki annesinin uzaklardan bir yerden ona gülümseyerek baktığını gördü sanki.

Döndü ve sarıldı genç kadına. Sana söyleyeceğim her cümlem sevgi yüklü olacak bundan sonra dedi, anlamsız kelimelerin bunu bozmasına izin vermeyeceğim. Benim sevgim tek başına anlamsız gülüm dedi, sen dolunca kalbime anlam kazanacak. İkimiz ayrı birer yağmur damlasıydık seninle geldik ve aynı toprağa düştük. Şimdi aynı fidana can vereceğiz ve birlikte yeşereceğiz sürgünlerinde. Dallarında binbir renkli çiçekler olacağız sonra ve bu çiçekler öyle güzel kokular salacakki ... Dedi ve durdu. Genç adamın da gözleri dolu dolu olmuştu şimdi.

Bu güzel koku anneme kadar gidecek biliyorum, dedi...

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
Toplam blog
: 15
Toplam yorum
: 7
Toplam mesaj
: 9
Ort. okunma sayısı
: 2266
Kayıt tarihi
: 12.09.06
 
 

1968 doğumluyum. İTÜ'den Metalurji Müh. olarak mezun oldum. Yine aynı üniversitede yüksek lisans ..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster