Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

22 Eylül '06

 
Kategori
Yemek - Mutfak
Okunma Sayısı
1699
 

Annemin mi yoksa karımın yemekleri mi?

Annemin mi yoksa karımın yemekleri mi?
 

Kadın akşam eve gelir yorgun argın mutfağa dalar, binbir emek ve zahmetle yemeği hazırlar, masayı donatır, birlikte oturulur yemeğe. Sohbetler, tuz istemeler, biberi verirmisin, oğlum ağzını açmadan yer misin.... Bir lokma alınmıştır, bu lokmayı diğer lokmalar... Evin beyi eksiklik hisetmiştir. Bu yemeği annem daha güzel yapardı der. Bu kadar emeğe karşılık teşekür beklerken, birde yemek yeterince iyi değil diye eleştiri almıştır evin hanımı. Bu eleştiri günün yorgunluğuna yorgunluk ve stres katmıştır.

Gerçekten annelerin yemekleri daha mı bir özeldir, ya da oğlumuz büyüdüğünde, bu gün kızdığınız kocanızın yaptığını hemcinsinize yapacaktır. Tüm anneler bu durumda keyif alırken (takdir güzeldir), gelinler neden eleştiri alır. Hiç biri düzgün yemek yapamaz mı, ya da eşine düzgün yemek yapamayan kadınlar nasıl olur da oğullarına sonsuz bir lezzeti sunabiliyorlar? Yoksa kusur erkeklerin ağız tadında mı?

Sorunun yanıtı basit aslında; 20-30 yıl annesinin yaptığı bir yemeğe alışan bir insanın damak zevki kolaylıkla değişmez. Yoksa ne eşlerimiz kötü yemek yapar, nede tüm anneler olağan üstü yemekler yapar. O yüzden küçük yaşlarda evden ayrılan erkekler annelerinin yemeklerini aramazlar. En güzel yemekleri eşlerinin yemekleridir onlar için.

Sizler eşinizin hazırladığı yemeği eleştirirken lütfen, daha bir özenli olun, yılların damak zevki kolay değişmez. Sevgili kadınlarımız sizlerde eşlerinizin eleştirilerini lütfen gülümseyerek karşılayın, kusurlarını öğreneceklerdir.

Bana gelince; annem'e ve eşim'e sonsuz teşekkürlerimi sunuyorum, ikisinin de yemekleri harika...

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
Toplam blog
: 147
Toplam yorum
: 383
Toplam mesaj
: 116
Ort. okunma sayısı
: 2664
Kayıt tarihi
: 01.07.06
 
 

Ziraat mühendisi ve iktisatçıyım. yatırım danışmanlığı ve kişisel gelişim konularında  Simurg Con..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster