Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 
 

Sonsuzluk (Osman Özeker)

http://blog.milliyet.com.tr/yasev

01 Haziran '09

 
Kategori
Güncel
Okunma Sayısı
407
 

Annemin üstüne oturmuş

Annemin üstüne oturmuş
 

Sizlere bu başlığı atarak yazımı sunmakta epey tereddüt yaşadım. Yazımın başlığı “içerikle” uyumlu görünüyordu, ancak yazımın tamamı okunduktan sonra okuyucular bu başlığın uygun olup olmadığına karar verecektir. Belki de bu başlığımdan dolayı sizlerden de birçok eleştiri alabilirim. Ancak yaşanan olay ve olay sonrası gerçekleştirilen infaz, makaleme koyduğum başlıkla “bire bir örtüşmektedir”.

Her gün günlük hayattan gazete ve TV’lere düşen birçok olay yaşanmaktadır. Önceki gün ise yine manşetlere düşen bir “cinayet” haberi vardı.

Adana’da yaşayan, güvenlik görevlisi Murat Kutlu ve eşi Sevim Kutluya ait bir haberdi.

Murat ve Sevim Kutlu evli ve altı çocuklu, kıt kanaat geçinen bir aileydi.

Sevim Kutlu henüz sekiz yaşında ki oğlunu da yanına alarak, yine evli olan ve beş çocuklu 45 yaşında ki komşusu Ayşe Aydemir’le birlik de, Bursa’dan geldiği söylenen Kadri Kaçan’la minibüse binerek “tenha” bir bahçeye giderler.

Çirkin emellerini gerçekleştirmek isteyen “gözü dönmüşlerden” Kadri Kaçan 8 yaşında ki çocuğa iki TL vererek gidip arabanın içinde oturmasını ister.

Çocuk arabanın içine giderken “adamın annesinin üstünü soyduğunu ve annesinin üstüne oturduğunu” gördüğünü söylemektedir.

“Üstü soyulu ve kadının üstüne oturmuş”, çirkin emellerini gerçekleştirmek üzere olan “şehvet düşkünlerini” gören Murat Kutlu ise silahını çeker, eşine, eşinin üstüne oturan şahsa ve bu olaya aracılık eden diğer komşusu kadına kurşun yağdırarak olay yerinden kaçar.

Olay anında iki kadında ölür, diğer şahıs ise yaralı olarak kurtulur.

Olaydan sağ kurtulan 8 yaşındaki çocuğu jandarma olay yerinde ağlarken bulur. Çocuk halen olayın şokundadır ve konuşamamaktadır.

8 yaşında ki M hemen psikolog gözetimine alınır. Küçük çocuk verdiği ilk ifadesinde “cinayetleri babasının işlediğini” söyler.

Adana’da yaşanan bu olay “akıllara durgunluk” vermektedir. Toplum nereye gidiyor. Ahlaki çöküntü “almış başını” gidiyor.

Öyle bir olay yaşanıyor ki; Altı çocuklu, evli bir kadın hiç düşünmeden, “sırf cinsel arzuları” yüzünden yanına henüz 8 yaşında ki oğlunu da alarak “çirkin emellerini” gerçekleştirmek üzere minibüse biniyor, mahalle arasında bu emelini gerçekleştirmekten hiç çekinmiyor.

Yine bir kadın düşünün ki; 45 yaşında ve beş çocuk annesi, hiç düşünmeden ve tereddüt etmeden “şehvete” aracılık etmekten çekinmiyor.

8 yaşında ki M.nin anlattıklarına göre annesinin üstü soyulu vaziyette üstüne oturmuş adamı gören babada cinnet geçirerek etrafa kurşun yağdırıyor.

Adana’da yaşanan bu olayın hesabını kim verecek.

Bir tarafta “şehvetlerinin ve aracı olmanın kurbanı olan iki kadının cesedi;

Diğer tarafta ise; olayı görüp, cinnet geçirerek kurşun yağdıran kocanın dramı.

Ailede yaşanan bu dram sonrası anne toprağa, baba ise “bir anlık cinnet sonucu” gerçekleştirdiği infazın cezasını çekmek için hapse girecek.

Geride ise “yetim kalan” altı çocuk var. Toprağa giren diğer kadının beş çocuğunu da eklerseniz on bir çocuğun dramı var.

Ailede yaşanan bu dramı da 65 yaşında ki babaanne şu cümlelerle açıklıyor: “Hiçbir gelirimiz yok. Ocağımıza ateş düştü. Bir evimiz var, onu da satmak istedik, kimse almak istemedi. Oğlumun altı çocuğu var, hepsinin ruhsal durumu bozuldu. Ben bu çocuklara nasıl bakarım. Devlet bize yardım etsin”.

Yaşlı babaannenin sözleri ise “geride kalanların” gerçeği. Psikolojisi bozulmuş 3- 11 yaş arasında ki altı çocuk, geçim sıkıntısı çeken ve “paramparça” olmuş bir aile.

Bir anlık şehvet uğruna yok olan bir aile, ömür boyu üzerlerinden atamayacakları bir sendrom.

Evli, çoluk çocuk sahibi aileler sorumluluklarını bilmeli, “bir anlık şehvetlerinin esiri” olmamalı, böyle dramlar geride kalanlara yaşatılmamalıdır.

Sonsuzluk (Osman Özeker)

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
Toplam blog
: 286
Toplam yorum
: 233
Toplam mesaj
: 57
Ort. okunma sayısı
: 3008
Kayıt tarihi
: 11.07.08
 
 

1949 Konya Ereğli doğumlu olup, halen İzmir'de oturmaktayım. A.Ü. Eğitim Fakûltesi mezunuyum  Ata..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster