Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

14 Mart '16

 
Kategori
Güncel
Okunma Sayısı
462
 

Antalya’da bombalama korkunç olur: Lütfen dikkat edelim

Antalya’da bombalama korkunç olur: Lütfen dikkat edelim
 

13 Mart 2016 tarihinde Ankara’da bomba patladığı saatlerden 1 saat kadar önce Antalya’nın kalbinin attığı Cumhuriyet Meydanı, saat kulesi, Yivli minare çevresinde iki kızımla dolaşıyordum. Her taraf hınca hınç kalabalıktı. Hava güzel ve güneşli olunca herkes sokağa dökülmüş yukarı aşağı sağa sola gidip geliyordu.

Yivli Minare önünde faytonların kalkış yaptığı durak dibinde hafta sonu el işi yapanlar küçük tezgahlarını açmışlar, Cumhuriyet Meydanı’na yakın kafeler ise turist kafilelerince tıklım tıklım doldurulmuştu.

Saat kulesinin karşısından kapalı yol boyunca Muratpaşa Camii’ne kadar yürüdük ve geri döndük. Yürürken o kadar kalabalık ve yoğundu ki yürüyüş mü yaptık, yoksa eziyet olsun diye mi gezmeye çıktık anlayamadık.

Saat kulesinin önündeki alanda dondurmayı yemek için 5 dakika ayak üstü beklerken aklıma birden bire bomba geldi nedense.

Bu kadar kalabalık bir yerde bomba patlasa yıkım olur diye düşündüm. Birden bire ne işim var çocuklarla burada diye aklımdan geçirdim ama şehrin en güzel yerlerinden birine bahar döneminde gelmeyeceğiz de ne zaman geleceğiz diye düşünmeden edemedim.

Sonra dondurma yerken sivil çok genç bir polisin telsizi çalınca, dondurmamızı yedikten sonra dönerciler çarşısından 3 Kapılar’a doğru yürüdük ve tekrar Doğu Garajına giderek arabaya atlayıp eve gittik.

Yaklaşık 19.30 civarında da Ankara’nın bombalandığı haberini aldık.

İnsan üzülmeden edemiyor.

Aynı bomba Antalya’da da patlasaydı, yüzlerce kişi ölebilirdi diye düşünüyor. 

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
 
 

"Kafeler turist kafileleri ile tıklım tıklım doluydu" diyorsunuz! Bu harika bir haber. Oysa münafıklar, Antalya'ya gelen turistin azaldığını, otellerin kan ağladığını, hatta Akdeniz bölgesinde bin (rakamla 1.000) otelin satışa çıkarıldığını söylüyorlar. Şu kara günlerde aldığım en güzel haber. Selâmlar...

İsmail Hakkı CENGİZ 
 15.03.2016 8:55
Cevap :
Merhaba İsmail Bey, Otellerle ilgili söylenenler kısmen doğru. Rus turist gelmediği için birçok otelde durum sıkıntılı. Sadece Rus turiste bağlı olunca sektörün yarısı en çok zarar gören Bodrum ve Antalya oluyor. Turizm piyasası yeni yeni az da olsa canlanacak gibi ama hale bu yıl iyi geçmeyecek gibi gözüküyor. Ama belirttiğim gibi şehir merkezinde yıllardır görmediğimiz bir turist kalabalığı var. Eskiden çok görürdük sonrasında oteller herşey dahil sistemine girip gelen turistleri otellere kapatıp dışarı gezme ve dolaşma imkanlarını sağlamadılar. saygılarımla  17.03.2016 7:43
 
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
 
Toplam blog
: 537
Toplam yorum
: 198
Toplam mesaj
: 7
Ort. okunma sayısı
: 1862
Kayıt tarihi
: 10.06.10
 
 

Gündemi ve olayları yakından takip etmeye çalışıyorum. Sinema, kitaplar, spor, doğa, siyaset, miz..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster