Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

18 Eylül '13

 
Kategori
Eğitim
Okunma Sayısı
2411
 

Antalya'da kız öğrencilerin etek giymesi yasaklandı!

Antalya'da kız öğrencilerin etek giymesi yasaklandı!
 

Eğitim’i yola koymak(!) için her gün bir talimat yayınlanmaya devam ediyor.

Daha Milli Eğitim Bakanı Nabi Avcı’nın okul açılışında dağıttığı eli silahlı ve Gulbettin Hikmetyar’ı öven şiir kitabı dağıtmasının sarsıntısı dağılmadan, bu seferde bizden bir haber ortalığı karıştırdı.

Antalya’daki Gazi Anadolu Lisesi’nde kız öğrencilerin etek giymesi yasaklandı.

Etek giymeyip ne mi giyecekler?

Başlarında türban, sırtlarında yerlerde sürünen mantoları giyebilirler(!)

Gelelim Antalya Gazi Anadolu Lisesinde alınan kararın gerekçesine:

Okul Müdürü Hayri Bahşi, yeni kılık kıyafet yönetmeliğine göre okul aile birliğinin de onayıyla bu yıl öğrencilerin gri pantolon, beyaz tişört olan okul forması giymelerine karar verildiğini söyledi.

Daha önceki yıllarda uygulanan kurala göre üst sınıfta okuyan kız öğrenciler etek giyebilecek. “Kız öğrencilerin pantolon giyerek daha rahat edeceğini” savunan Bahşi, “Yeni yönetmeliğe göre bu karar alındı. Çocuklarımızın forma giymesi benimsendi. Biz de erkek ve kız çocuklarının da pantolon giymesine karar verdik. Böylece çocuklarımız rahat edecek.

Sıralar kirli oluyor, tozlu oluyor. Ayrıca okulumuz öğrencileri artık büyük çocuklar. Merdivenden inip çıkmalarında sorunlar olmasın diye düşündük” diyor.

Gördüğünüz gibi, bizim çocuklarımızı bizden fazla düşünen bir okul yöneticisi ile karşı karşıyayız.

Böylesi bir yöneticiye sahip olduğumuz için şükretmeliyiz!

Sadece çocukların giydiği eteği yasaklıyor, ya kız çocuklarının okula gelmesini yasaklasaydı!?

Netice?

Fazla abartmadan çocuklara kara çarşaf dâhil her türlü giysiyi giydirebiliriz.

Sadece etek yasak!

Şennur Köseli bu blog'u önerdi.

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
 
 

Bu yaz çoğunlukla Antalya'daydım. Genç kızlar ve kadınlar -dediğiniz gibi- minicik şort ve eteklerleydi. Çevredeki erkeklere de baktım. Birinin dahi gözü kızların orasında burasında değildi. Antalya ve İzmir çok medeni şehirler. Elbette ki badem bıyıklılar rahatsız olacaklar. Herhalde her gece beyinlerini çamaşır suyuna basıyorlar:)) Selam ve sevgiyle.

Ata Kemal Şahin 
 05.10.2013 6:36
Cevap :
Merhaba, yorum ve katkı için teşekkürler. Selamlar, saygılar...  09.10.2013 7:39
 

Size son bir yorum atmıştım! Uslubumu bozmak istemiyorum... Yorumumu ve cevabınızı göremiyorum. Yorumlarıma tekrar bakın. Demek istediğim ile sizin cevabınız arasında (ki size o cevapları yakıştıramadım!) art niyet var. Ben etekle hele mini etekle genç kızların okumasına karşıyım! Bu Türkiye'de bu normal karşılanmalı. Burası özgürlükler ülkesi değil, karıştırmayın.

DivanyoluY 
 24.09.2013 9:33
Cevap :
Siz karşı olduğunuz için benimde karşı olmam mı gerekiyor? Milli Eğitim sizin görüşünüze göre mi yönetilecek? Böylesi bir ortamda özgürlüklerden bahsetmek biraz abartı olmuyor mu?  24.09.2013 13:37
 

Bir davet etme var bir de davetiye çıkarma var!! İŞte bu mesele 2. ye giriyor! Açıklık kapalılık mevzusu değil mevzu. Mevzu İslamın kapan emri. Ben bunu tartışmam bile. Antalya'da herşey açık herhalde:)) Orada insanlar demek ki mest oluyor zaten:)) Normal yani!

DivanyoluY 
 19.09.2013 17:20
Cevap :
Sizin ne kadar kapalı olduğunuz belli oluyor. O nedenle kadınların bacak arasından başka yerine önem vermiyorsunuz.  20.09.2013 7:28
 

Bizim ev, Muratpaşa lisesi yakınında. Okul çıkışında kızlar eteklerini bel kemerlerinden bir kaç kıvrımla kısaltıyorlar, mini şort görünümüne sokuyorlardı. Bence oh, iyi olmuş hemşerim, selamlarla...

Yurdagül Alkan 
 18.09.2013 19:30
Cevap :
Merhaba, yorum ve katkı için teşekkürler. Antalya gibi bir yerde böyle bir uygulamanın pilot bölge olması düşündürücü. Selamlar, saygılar...  19.09.2013 13:17
 
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
 
Toplam blog
: 3842
Toplam yorum
: 6442
Toplam mesaj
: 310
Ort. okunma sayısı
: 3065
Kayıt tarihi
: 23.03.08
 
 

Antalya'da 1956 yılında doğdum. Emekliyim, Üniversite mezunuyum. Evliyim, bir oğlum var Mimar. Gü..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster