Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

13 Ekim '12

 
Kategori
Kültür - Sanat
Okunma Sayısı
1392
 

Antalya Film Festivalinde rezaletin son perdesi

Antalya Film Festivalinde rezaletin son perdesi
 

Unutulmayacak kepaze bir festivalin başarılı afişi


Nihayet sona  erdi..

Hülya Avşar aşağı, Hülya Avşar yukarı… ilki 1964 yılında gerçekleşen ve  günümüze  kadar 48 yıldır yapılan 49.su da bu gece  izlediğimiz Antalya Altın Portakal Film Festivali  tam bir fiyasko ile sonuçlandı..

Seçilen filmler, ödül alan yönetmenler,  ödüllendirilen oyuncular  açısından değerlendirmedim bu geceyi.. Organizasyon!!!! SIFIRR.. Bu ne kepaze bir organizasyondur yarab!  Bu organizasyonu yapan  yetkili ve ilgililer hiç mi geçmiş yıllara bakmamışlar, hiç mi  incelememişler, hiç mi araştırmamışlar..

Ali Sunal’ın sunumu amatör sunuculardan berbattı.. Eminim ünlü sahne adamına fırsat verilmedi. Yani yapacağı esprilere falan sansür kondu. “Sen sadece eline verdiğimiz metni oku!” dediler  yetkililer..

O arkada, Venedik özentili  heykelimtrak  insanlar neydi öyle? Yerlerinde duramayan heykelcikler   Yenilik miydi 2012 Türkiye’sinde  ?  Yazık!!!

Ödül aldığına şaşıran ve bunun heyecanı ile kürsüde  konuşmaktan aciz insanlara ne demeli..  Allahtan “ teşekkür ederim” demeyi  unutturmadı heyecanları onlara.  Peki sorarım size Türkiyenin en prestijli sinema ödülünü kazanan  biri; yani o eseri oluşturan kişi iki laf etmeyi beceremiyorsa  o filmin  halka vereceği  şey ney?  “ Hadi canım sen de haksızlık etme” demeyin ne olur.. Orada 500 kişi karşısında iki lafı ardı ardına getiremeyen birinin  filmdeki kareleri ardı ardına getirmesine şaşırıyor ve o kişilerden çok, adı sanı duyulmamış emekçilerin bu işte büyük emekleri var diye düşünüyorum. Yanılıyor olabilirim elbet..

Gelelim zurnanın zırt dediği yere..  Bu yapılan büyük terbiyesizliğe  “YOK ARTIK!!!” dedirtecek mevzuya..

Bu organizasyonu yapan , yani  ödül gecesini düzenleyen her kim/kimler ise onlara izninizle “ YUhhhhh!” diyorum..   Hülya  Avşar’ı sahneye tek başına çağırıp ödül verdiren zihniyet, Sizin davetinize icabet eden tek Parti Genel Başkanı ‘na ( ki bu, ana muhalefet lideridir)  yanında biri ile sahneye çağırmanız ( Selçuk Yöndem’i çok severim ) kabalığın ve iş bilmezliğin dikalasıdır.. Şiddetle kınıyorum..  Bu Genel Başkan’ın sayın Kılıçdaroğlu olması ile ilgisi yok. Her hangi parti genel başkanı olursa olsun.. Yapılmaması gereken büyük bir nezaketsizlik örneğidir.. büyük bir gaf’tır ve 49 Antalya Altın Portakal Film Festivaline damgasını vuran olay da budur..

Karar verici her kim ise yazıklar olsun.. Uygulayıcılar itiraz etmedilerse onlara da yazıklar olsun.. Bu festivalde parsayı götüren ajans her hangi ajans ise onlara da Antalya’dan aldıkları her kuruş haram olsun…

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
 
 

Ödül aldığına şaşırmaları hoş aslında. Yani birileri onlara "dert etme bu seneki ödül senin, sen sadece orada hazır ol yeter" demediklerinin göstergesidir. Allah aşkınıza siz hangi ödül töreni-miz-nde Brodway/Hollywood tarzı bir profesyonellik gördünüz ki? Ben ummadım bile...Kaleminiz hiç kırılmasın, sevgilerimle.

Berra 
 01.11.2012 16:45
Cevap :
Sözleriniz yaralamalı mı, yaralamamalı mı? yazdıklarınız doğrulanmalı mı, doğrulanmamalı mı? :) tıpkı ydğurdun sarıksaklanıp, sarımsaklanmamalı meselesi gibi yani.. yüreklendirici sözleriniz ve dilekleriniz için teşekkür ederim. Bir minik sitemi de beraberinde göndermek isterim. Bu ülke yarışmaları gün gelecek sözünü ettiklerinizin önüne geçecek. ben bu umudu hiç kaybetmedim. o nedenle ummamanız, görmeyeceğiniz anlamı taşımamalı !!!.. Sevgilerle.  03.11.2012 3:30
 

Seçtiğiniz kelimelerin ağırlığı haklılığınızın önüne geçmiş! Sevgiler.

Ata Kemal Şahin 
 13.10.2012 6:55
Cevap :
Nazik uyarınız için teşekkür ederim. Yazdıklarımı tekrar okuyunca size hak verdim. Biraz ağır mı olmuş ne? Ama zaten burada anlık duyguları dile gekirmiyor muyuz? Programm sonrasında oturdum klavye başına, ham halini görseniz aman da aman! :) Kırpa , düzelte bu duruma getirebildim. Saygı sınırlarını aşmamaya çaba harcadım. Ancak bu kadar olabildi. Uyarınızı dikkate alıp daha nazik olmaya çalışacağım eleştirilerimde.. saygılar  13.10.2012 16:43
 

:)) Çok kızmışsınız belli. Haklı olduğunuz taraflar vardır muhakkak. Orada olmadığım için değerlendirme yapamayacağım. Diyorsunuz ki; Hülya aşağı, Hülya yukarı. 40 senedir Hülya aşağı, Hülya yukarı bu memlekette zaten. Şımarık Hülya her yerde. Sizinkini bilmem ama bizde geçenlerde Güreş organizasyonu yapıldı. Şu eksik, bu yanlış diyebileceğim hiç bir şey yoktu. Yaklaşık 7.5 saat izledim, çekim yaptım. İlk defa canlı olarak izlediğim ve güreşin pirlerinin, başpehlivanların da yer aldığı orgazizasyonda 650 civarında güreşci yarıştı, oldukça da ilgi gördü. Bu kadarını beklemiyordum açıkçası. Videosunu yükledim internete ama bir türlü yazmak nasip olmadı. Sizin organizasyonda ise 'Bu Toprağın Çoçukları'na ve Soner Yalçın imzalı Sinas katliamını konu alan 'Menekşe'den önce' filmine özel ödüller verilmiş. Sevindim.

Ayrıntıda gezinmek 
 13.10.2012 2:10
Cevap :
Alayışlı yaklaşım için teşekkür ederim.   13.10.2012 16:48
 
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
Toplam blog
: 126
Toplam yorum
: 807
Toplam mesaj
: 0
Ort. okunma sayısı
: 1268
Kayıt tarihi
: 10.09.06
 
 

48 yıldır yaşıyorum.Gazeteciyim, müzisyenim, babayım... Önce insan ve iyi bir yurttaş olabilme çab..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster