Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

05 Eylül '14

 
Kategori
Antalya
Okunma Sayısı
2284
 

Antalya'yı bitirme planı devrede! Tesisler bir bir TÜRGEV'e devrediliyor!

Antalya'yı bitirme planı devrede! Tesisler bir bir TÜRGEV'e devrediliyor!
 

Her şey 30 Mart seçimleriyle başladı…

Antalya’nın en uzak ilçelerinden Gündoğmuş’un 2000 metre yüksekliğindeki dağ köyünde yaşayan Ahmet, Emine, Fatma, Ali, Antalya Merkezi yönetecek Büyükşehir Belediye Başkanlığı için oy kullandı. Seçimlerden bir gün önce bu tür köylerde dağıtılan gıda, kömür ve benzeri yardım malzemeleri seçimlerde kendisini gösterdi.

Seçimi AKP’nin adayı Menderes Türel kazandı! Kendisini kutlayıp, üreteceği hizmetleri beklemeye başladık. Öyle ya bu ikinci hizmet dönemiydi ve artık ustalık(!) dönemini yaşıyordu.

Tıpkı AKP’de olduğu gibi Menderes Türel’in de Ustalık(!) döneminde, AKP politikalarının benzeri politikaları ve uygulamaları hayata geçirmeye başladı. Deniz mevsiminin açılmasıyla birlikte, Konyaltı Plajının bittiği yerde kadınlara özel plaj yaparak, kadınlar için Anayasa maddesini uygulamaya koyarak, pozitif Ayrımcılık(!) uygulamasını hayata geçirdi..!

Ardından, Türkiye’nin her bölgesinde olduğu gibi TÜRGEV’le işbirliği yaptılar. Belediye’ye ait hizmet birimlerini TÜRGEV’e devretmeye başladılar.

İşte TÜRGEV’e devredilen yerlerden birinin hikâyesi:

Açılışı 2013 yılında CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu tarafından yapılan Antalya Büyükşehir Belediyesi’ne ait 300 kız öğrenci kapasiteli Çocuk ve Gençlik Evi Sosyal Tesisi, geçtiğimiz günlerde Türkiye Gençlik ve Eğitime Hizmet Vakfı’na (TÜRGEV) devredildi.

Bu tesis; Büyükşehir Belediyesi’nin eski Belediye Başkanı Mustafa Akaydın tarafından yaptırılmış ve 25 Mayıs 2013 günü Kemal Kılıçdaroğlu tarafından açılmıştı. 6 milyon liraya mal olan, 2 ve 4 kişilik odalara sahip tesiste çalışma odaları, yemekhane, çamaşırhane, sosyal ve sportif imkânlar, 24 saat internet ve sıcak su gibi imkânlar bulunuyor.

Bu tesisin TÜRGEV’e devri; Antalya Büyükşehir Belediyesi’nin ağustos ayı meclis toplantısında görüşülen bir maddeyle mümkün oldu. Maddede, belediyeye ait taşınmazların bedelli veya bedelsiz olmak üzere 25 yıllığına aranan şartlara sahip vakıf ve derneklere tahsisinin önü açılıyor.

Bu maddeye dayanarak, yukarıdaki tesisin dışında bir tesis daha TÜRGEV’e devredildi. Bu tesis Altındağ mahallesindeki, Altındağ İlköğretim Okulu karşısındaki Altındağ Öğrenci Yurdu. Bu yurt daha önceleri Belediye Lojmanı olarak kullanılıyordu. Mustafa Akaydın döneminin ilk aylarında öğrenci yurduna çevrilerek, Akdeniz Üniversitesinde okuyan öğrencilere yurt yapıldı.

Bu binalar da TÜRGEV’e devredilen yerler arasında.

Gördüğünüz gibi, alınan kararın üzerinden bir ay bile geçmeden iki tane belediye tesisi TÜRGEV’e devredildi bile.

Şimdi sırada Kadınlara özel plaj gibi Erkeklere özel plaj yapımı gündemde!

Erkeklere özel plajın yapım gerekçesi; çıplak kadınlarla aynı yerde denize giren erkeklerin günaha girmeleri..!

Söyleyecek sözü olan varsa, bu uygulamalar karşısında söylesin.

İşte AKP’nin Antalya’yı bitirme planı!
 

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
 
Toplam blog
: 3842
Toplam yorum
: 6442
Toplam mesaj
: 310
Ort. okunma sayısı
: 3029
Kayıt tarihi
: 23.03.08
 
 

Antalya'da 1956 yılında doğdum. Emekliyim, Üniversite mezunuyum. Evliyim, bir oğlum var Mimar. Gü..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster