Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

21 Şubat '09

 
Kategori
Mizah
Okunma Sayısı
784
 

Antidepresan T.A.Ş. Üyesi Aydın Tiryaki

Antidepresan T.A.Ş. Üyesi Aydın Tiryaki
 

Konuğum Antidepresan T.A.Ş. Üyesi Sayın Aydın Tiryaki... Eski dostlarımdan... Olaylara taraf siyasi kimliği olan kendini aşmış antidepresan bir dost.

Aydın Tiryaki kimdir?

Aydın Tiryaki şakacı bir insandır. Yaptığı şakaları üstüste dizseniz öyle yüksek bir tepe olur ki, o tepeyi düşündüğünde, en yukarıya kadar tırmanmayı hedefler ve tırmanırken yanındakilere yapacağı şakaları düşünür. En güzel şakanın, iyi düşünülmüş, iyi kurgulanmış, kırmayan şaka olduğunu bilir.

Fiş kesmeyi denetlemeyenler bakkala kıyak yapmış olurlar mı?

İlk KDV konulduğu zaman fiş kesmek gerçekten fiş kesilerek olurdu. Üzerinde anlaşmalı matbaalarda basıldığı yazılı fişler bakkalın kasasının en görünmez köşesinde dururdu. Fiş istemeden çıkan müşteri velinimet sayılırdı ve fiş isteyene şeytan görmüş gibi bakılırdı. Televizyonda Levent Kırca ve Ayşegül Atik "Bir alışveriş bir fiş" diyerek durumun ciddiyetini anlatmaya çalışırlardı ama nafile.

Fiş kesmeyi denetlemeyen bakkala yalnızca kıyak yapmış olur. Bakkal o fişi kesmediği için o sattıklarını aldığı toptancıya daha büyük kıyak yapmış olur. O toptancı büyük toptancıya daha daha büyük kıyak yapmış olur. Büyük toptancı fabrikatöre süper kıyak yapmış olur. Bakkala yapılan minik kıyaklar birikir fabrikatöre süper bir kıyak olur. Herşey patronlar için değil mi zaten.

Yaz saati uygulaması yanlış evliliklere yol açar mı?

Hem de nasıl. Şimdi düşün: Burcun tam değiştiği bir günün gecesinde saat 00:30'da doğmuşsun ve bu durumda o gün başlayan X burcunun bir yurttaşı olmuşsun. Yıllarca dolanmışsın, ben X burcundanım diye. Oysa senin doğduğun gün yaz saati varmış ve 1 saat ileri alındığı için sen doğduğunda gerçek saat bir gün öncesinin 23:30'muş. Yani senin doğru burcun X değil X-1 burcuymuş. Sen burcunun özellikleri olarak hırçın, geçimsiz biriyken meğerse munis bir kişiliğin varmış, yıllarca kendini yanlış tanımışsın. Evlenmek için X burcunun olmazsa olmazı olan Y burcunda birini ararken meğerse araman gereken doğru burç Y+3 burcuymuş. Keşke doğduğun saatin yaz saatinde olduğunu söyleselerdi, sen de bu büyük hatayı yapmasaydın.

Yaz saati uygulaması nedeniyle yılda 7 gün saat 00:00 ve 01:00 arasında doğanlar, yaz saati olmasaydı, kendi bildikleri burcun bir öncekinde olacaklardı. Yani, yılın 52'de birinde ve o günlerdeki 24 saatin 1 saatinde bu durum oluyor. Sonuç olarak 1248 kişiden biri yaz saati nedeniyle başka burçta oluyor. Neden siz onlardan biri olmayasınız?

Şimdi yaz saatini sürekli yapıp daha çok kişinin geleceğiyle oynayacaklar.

Doktorların ilahi güçleri var mıdır?

Doğumu birkaç gün önce veya sonra yaptırıp doğan bebeğin burcunu kendi elleriyle belirliyorlar. Sezaryen tarihine hep doktorlar karar verir ya, işte ilahi güç dediğim odur.

(FDÜK) Fal Denetleme Üst Kurulu’nun yetkileri nelerdir?

Milliyet Blog'da veya Google'da "E-Fal" ararsanız tüm yetki ve görevlerini bulursunuz. İki yıl önce bu üst kurulu önermiştim ama henüz kurmadılar. Şu anda dünyadaki ekonomik ve siyasi krizlerin tek nedeni Fal Denetleme Üst Kurulu'nun hala kurulmamış olmasındadır. Sırf bu yüzden her sabah milyonlarca kişi kendisi için hatalı yazılmış falı okuyup veya dinleyip yola çıkıyor ve olmadık hatalar yapıyor. Bu yüzden dünyadaki tüm dengeler bozuluyor. Üst kurul olsaydı ve falları denetleseydi böyle mi olurdu.

Eşimize dostumuza, “magazin programlarını izleyin, izlemezsen küserim” diye telkinde bulunmalı mıyız?

Magazin programı hazırlayanları her zaman övgüye değer bulmuşumdur. İzleyici kitlesini çok iyi tanıyorlar. Okuduklarını anlamazlar diye ekranda yazılı olanı bir de sözle söylüyorlar. Bir kere yayımlamakla anlamazlar diye magazin haberinin zorluk derecesine göre 2 ile 5 kez arasında yineliyorlar. Bunlar seyirciler için büyük hizmettir, o nedenle onları seyretmelerini herkese öneriyorum. Bu iyi niyetler boşa gitmemelidir.

Köşe Yazarı köşesine dönmeli midir?

Köşe yazarı kim oluyor ki, mühim olan blog yazarı olmak. Köşene sıkışmışsın, haftada 5 yazı yaz demişler, az yazsan olmaz, fazlasını yazsan yayımlamazlar. Oysa blog yazarı öyle mi, ister hiç yazma istersen, istersen günde on tane yaz.

Çok blog yazmak ayıpsa, az blog yazmak tembellik midir?

Blog yazmak iş olsaydı o zaman az blog yazmak tembellik olurdu. Oysa blog yazmak bir hobi, ne zaman canım tembellik yapmak istese bol bol blog yazıyorum. Tembel işi, yani tam bana göre.

Hangi illere vize konması gerekir?

Vize adamına göre olmalı. Hani hep unutulup da seçim zamanı geldiğinde hergün siyasetçilerin uğradığı iller var ya, onlar bu siyasilere vize koymalıdır.

Antidepresan T.A.Ş. sence nasıl bir oluşum?

"Yazar değil sanki her biri antidepresan" dediğiniz yazıdan buyana bir yıldan uzun zaman geçmiş. "T.A.Ş." artık büyüklüğü ifade etmeye yetmiyor, "Holding" demeye başlamak gerekiyor: Antidepresan Holding...

Yöneticiler sorunları çözemiyorsa neden yöneticilik yaparlar?

Yöneticilik sorun çözmek için yapılmaz ki. Yönetici sorun yaratır, yönetici olmayanlar o sorunları konuşarak yöneticiyi gündemde tutarlar. Yönetici de önemsenmiş olmanın gururu ile şişer şişer şişer.

“Tek fiyat” tek fiyatlardan küçük müdür?

Eskiden "tek fiyatlar" vardı, şimdi "van minıts" var hem de birkaç tane "van minıts"...

Son olarak ne söylemek istersin?

Ne güzel sorular böyle. Kendi yazdıklarımı bir başka bakışın desteğiyle yeniden okudum. Çok şey söyledim galiba söyleyecek bir sözüm kalmadı. Sorularınıza esin kaynağı olan blogları anlattığım "Meraklısı için notlar" hazırladım. Siz bu yazıyı yayımladıktan sonra, en kısa zamanda onu yayına alırım.

:) Antidepresan T.A.Ş. Üyesi Sayın Aydın Tiryaki; zarif katılımına teşekkür ediyorum. Şirkete çok yakışan bir isimsin. :) Meraklısına notlar için takipteyim.

Ne iyi ettin de geldin... Sefalar getirdin...

http://blog.milliyet.com.tr/Blogger.aspx?UyeNo=555590

http://www.esmakahraman.com/antidepresan-t-a-s-uyesi-aydin-tiryaki/

Aydın Tiryaki bu blog'u önerdi.

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
 
Toplam blog
: 1929
Toplam yorum
: 7351
Toplam mesaj
: 429
Ort. okunma sayısı
: 654
Kayıt tarihi
: 11.11.06
 
 

  Hayatı ciddiye almam, emeği çok ciddiye alırım. Dünyanın en vazgeçilmez üçlüsü; çocuklar, çiçek..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster