Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

26 Aralık '08

 
Kategori
Mizah
Okunma Sayısı
894
 

Antidepresan T.A.Ş. Üyesi Rujo

Antidepresan T.A.Ş. Üyesi Rujo
 

Konuğum Antidepresan T.A.Ş. Üyesi Sayın Rujo... “Biraz kül, biraz duman o benim işte... “ dese de hayatı tiye alan antidepresan bir tarafı var. “Ben yazdım oldu” diyecek kadar asi... İddialı ve keyifli bir dost... Hadi buyrun...

Rujo kimdir?

İkizler burcunun etkisinden sanırım, gelgitleri olan bir insanım. Asosyal olduğum söylenir. En kötü tarafım, lazım olmayan ne kadar konu varsa kafamın onlara çalışması.

Çocukların oyuncaklarının üzerinden atlayarak geçip, “üstelik rahatsız da olmam bundan” diyerek kime meydan okuyorsun?

Sanırım Anneme... Düşünün ki tatile çıkmışsınız. Ertesi sabah kalktığınızda yaşadığınız şehirde büyük bir deprem olduğunu öğrenip, korku ve telaşla, apar topar geri geliyorsunuz. Siz ailenizin yaşadığına sevinirken annenizin tepkisi, '' pasaklı kadın balkonlarını yıkamadan tatile çıkmışsın. Ben size her zaman demiyor muyum? Ölüm var, kalım var tertipli olun rezil olacaksınız elaleme'' oluyor.

Yakası açık fıkralarının en uygun olanını cebinden çıkarıp masanın üzerine koy desem?

Bilmiyorum ki kalbiniz ne kadarına dayanır?:))) Şaka bir yana bilmediğim yok gibi.

Hiç cin çağırdın mı. Kimin gelmesini isterdin ve ona ne sormak isterdin?

Genç kızken arkadaşlarımızla birlikte çağırmıştık. Herkes kiminle evleneceğini merak ediyordu. Şimdi başımız göğe erdi. Gerek kalmadı böyle şeylere.

Önceki hayatında kimdin, nerede yaşıyordun ve nasıl öldün?

Valla bir internet sitesine göre önceki hayatımda tapınak bekçisiymişim. Eski hayatında tapınak bekçisi, yeni hayatında elalemin parasının bekçisi . Kanıma dokunuyor. Bana reva görülen rol bu olmamalı diye düşünüyorum. Kleopatra olmalıydım bence...

Memlekette o kadar kavga edilecek insan varken neden kendi kendinle kavga ediyorsun?

Yok benim sorunum kendimle. Çok canımı sıkıyorum bir adam olamadım gitti. Yaş 36 oturaklaşacağım günü bekliyorum sabırsızlıkla.

Yemek yarışmasına patlıcanlı yemeklerinle katılıp, rakiplerin yemeklerine kıl olmak ister miydin?

Yok, öyle pek kavga edebiletisim yok. Bir de karşımdaki melül melül bakarsa hiç dayanamam...

Tam yılbaşı mönüsünü hazırlamaya çalışıyordum. Tesadüf oldu bu soru. Ben paçanga böreği yapayım diyorum. Ne dersiniz?

Makina Resim okuyup da, “neden bu bölümü okudum ben” diyerek 16 senedir muhasebe yapıyorsun. Bu bariz zaman kaybı değil mi?

Esasen mesleğimi yapamamamın bir sebebi de, yeni mezun olduğum dönemde yapmış olduğum bir iş görüşmesinde yetkilinin, “Erkek eleman tercih ediyoruz. Bayanlar işletme içinde çalışan arkadaşların dikkatinin dağılmasına sebep oluyorlar” demesiydi. Rahat bırakayım da çocuklar güzel güzel çalışsın diye düşündüm.

Yükselenin ne... 2009 da ikizleri neler bekliyor?

Küçüklüğümden beri gizli bir gücün beni kolladığını düşünürüm. O nedenle 2009'un da güzel geçeceğini ümit ediyorum. Kriz korkum yok. Nasılsa dört ayak üzerine düşerim hep. Bu arada tüm okurların yeni yılını kutluyorum.

Hain kurt, kırmızı başlıklı kızı azarladıktan sonra yedi miii yemedi mi?

Bence önce hacetini giderdi :))) Eğer yemezse herşey çok basit olur. Lezzeti olmaz. Kurt yemek için, Kırmızı başlıklı kız yedirmemek için çok mücadele etti. Bilseniz ne entrikalar döndü. Şu ormanın bir dili olsa da konuşsa...

Antidepresan T.A.Ş. için Nil’in Bebeklerinden yapsan hangi karakteri yapardın. Neden?

Partenope'yi yapardım. Biliyorsunuz o bir mozaik. Biz de çok farklı karakterlerin bir araya gelmesiyle oluşan bir topluluğuz. Hepimiz mozaiği birer parçası gibiyiz.

İki dakika ciddi olup sanat için soyunur musun?

Eskiden beri çok göz önünde olmayı sevmem. Her işimi perde gerisinden hallederim. ( O yüzden hep kardeşlerim, arkadaşlarım ceza alır. Ben de teselli veririm.) Sanat için soyunmam. Ama soyunana da, "helal, bravo, süpeeerrr" şeklinde gaz vermeyi ihmal etmem. Sanat bu, boru mu? Desteklemek lazım.

Son olarak ne söylemek istersin?

Çok hoştu. Hadi bir daha yapalım.

:) Antidepresan T.A.Ş. Üyesi Sayın Rujo; cevapların hepsi birbirinden güzel ama son soruya verdiğin cevap seni davet etmekle ne kadar haklı olduğumu gösterdi... Kırmayıp geldiğin için teşekkür ediyorum.

Ne iyi ettin de geldin... Sefalar getirdin...

http://blog.milliyet.com.tr/rujo__BULBULCE_PUYE__OD_DALEKO_SE_CUYE_/Blogger/?UyeNo=1189382

http://www.esmakahraman.com/antidepresan-t-a-s-uyesi-rujo/

Zaman sonra bu blog'u önerdi.

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
 
 

Soruları görünce inanın çok şaşırdım basma kalıp sorularla karşılaşacağımı düşünüyordum. Gerçekten Emek vermişsiniz. Size, okuyan ve yorumlayan arkadaşlarıma tek tek teşekkürü borç bilirim. Sevgilerimle.

Zaman sonra 
 29.12.2008 9:02
Cevap :
:) Sayın Yazarım, emek verilmeden çorba pişmezmiş. :) Katıldığın için teşekkür ediyorum. Keyifli bir söyleşi oldu... Sevgiler...  29.12.2008 10:22
 

Rujo, mizah anlayışını ve espri kalitesini takdir ettiğim bir arkadaşımız. Bu söyleşide de tahmin ettiğim gibi keyifli olmuş. Ona da size de teşekkürler, sevgiler.

Nilgün Akad 
 28.12.2008 23:34
Cevap :
:) Sayın Yazarım Rujo'yla söyleşi benim için de çok hoştu... Teşekkür ediyorum... :) Senin de süper olduğunu biliyorum ve cevapları bekliyorum... Sevgiler...  29.12.2008 10:24
 

Kendisiyle barışık , dünyayla, hayatla devamlı didişmeyen insanları hele de hemcinsimse çok severim, sevgili Rujo ' da aynen böyle...Sevgiler ikinize de...

Dilek Fuçucı 
 27.12.2008 13:14
Cevap :
:) Sayın Yazarım Rujo gerçekten bende de böyle bir izlenim bıraktı... Sevgiler...  27.12.2008 16:30
 

Keyifli bir söyleşi olmuş. Rujo'yu okumamıştım, yeni bir yazarla tanıştım. Teşekkürler...

Hasan ARSLAN 
 26.12.2008 23:36
Cevap :
:) Sayın Yazarım, Sayın yazarım Rujo keyifle okunası bir arkadaş... :) Al gülüm ver gülüm gibi olmasın ama senin de soruların geliyor... Sevgiler...  26.12.2008 23:39
 
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
 
Toplam blog
: 1929
Toplam yorum
: 7351
Toplam mesaj
: 429
Ort. okunma sayısı
: 646
Kayıt tarihi
: 11.11.06
 
 

  Hayatı ciddiye almam, emeği çok ciddiye alırım. Dünyanın en vazgeçilmez üçlüsü; çocuklar, çiçek..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster