Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

13 Aralık '11

 
Kategori
Aşk - Evlilik
Okunma Sayısı
1066
 

Antipatik ayrılık cümleleri

Antipatik ayrılık cümleleri
 

alıntıdır


Herkes hayatında bir kere de olsa kullanmıştır belki şu antipatik ayrılık cümlelerini.

Ne gerek var sanki?

Dürüstçe başlayıp, yalanla bitmesi gerekmezki.

Kısa bir süre ya da uzun bir süre olsun fark etmez. Birini hayatınızın özel alanına dahil edersiniz.

Zamanla onda yaşadığınız heyecan, aşk, tutku veya her ne ise sıkar sizi, ayrılmak istersiniz.

İşte bu noktada zorlanmalar başlar.

Bitirme yolları aranır ve en sudan sebepler sıralanır;

Sen çok iyisin, seni hak etmiyorum. (Neyin peşindesin? Bu kadar kötüydün madem baştan ne işin vardı?)

Ailemle alakalı sorunlarım var. Bir süre görüşmesek? ( Oldu! Bir senin sorunların var çünkü. Kim lay lay lom yaşıyor ki?)

Maddi sıkıntılarım var bu ara. Kendimle kalmak istiyorum.( O niye o? Kendimle deyip arkadaşlarınla görüşmeyi biliyorsun da, bir ben mi fazla geliyorum? Sen şuna seninle sorunlarım var desen?)

Depresyondayım. Bu ara ne dışarı çıkmak, ne kimseyi görmek istiyorum.( Maçlar olunca ekran başında kendini kaybederken, ya da kuaförde zaman tüketirken hiç depresyonun gelmiyor aklına maşallah)

Ben evlenemem. Aileme bakmak zorundayım. Senin zamanından çalmak istemiyorum artık.(Ya bunca çaldığın zaman ne oldu? Aklın nerdeydi? Bu aile hep yok muydu?)

Sen bizimkilerle anlaşamazsın. Çok sorun yaşarız. (e başından beri aynı doğruları savunuyorum aradan geçmiş bilmem kaç ay ya da sene! Yeni mi aydın?)

Bu ilişki çok rutin beni sıkıyor.( bir şey yap rutinden aktife taşı o zaman)

Babam bizi görmüş, beni bir daha arama mesajları.(neden aramıyorum neden? Telefonun elinde işte! Benden mesaj gelince adımımı sesleniyor ahize)

Bunun gibi çevremden duyduğum daha birçok sudan sebep. Allah aşkına dürüstlük çok mu zor? Ya başka birini tercih edersin ya sıkılmışsındır ve farklı bir şeyler yapma isteğinde yoktur hayatındaki insanla. Bitmiştir artık işte! Başlarken bin bir şirinlik yaptın, en güzel cümleleri seçtin. Eee bitirirken neden yalan dolan?

Beraber olmak mübah, ayrılmak mı günah. İfade et kendini ifade. Yalana başvurmadan dürüstçe ifade. Beraber olamamak, devam edememek için gerçek nedenlerini sırala.

Hiç mi görmedik duymadık sanki “çok sıkıntım var” deyip bir ilişkiyi noktalandırıp, kısa süre sonrada evlilik davetiyesi gelenleri?

Kimsenin karşısındakinin psikolojisini bozmaya hakkı yok ki… Antipatik nedenler kurgulamayı bırak, gerçeği söylemeye bak!

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
 
 

merhabalar. yazınızda çok güzel bir noktaya değinmişsiniz. şu da bir gerçek ki hangi ayrılık normal bir şekilde bitmiş ki? yazınızda da genelde terk eden tarafın, terk ettiği insana söyleceği sözleri yazmışsınız. eğer bir kişi terk ediyorsa zaten hele de uzun süreli ise ilişkisi, yalan söylemek çok basit geliyor. artık bağlarını koparmak istiyor ve bu durumu meşrulaştırmak adına bu tür şeyler söyleniyor. ama acı gerçekler de bir bir daha sonra ortaya çıkıyor illa ki... neymiş hayatında artık başka biri varmış vs... daha sonra geriye söylenecek tek şey kalıyor:hayırlısı olsun... saygılar...

çagdas  
 21.09.2012 10:30
Cevap :
Merhaba, öncelikle değerli yorumunuz için çok teşekkür ediyorum. Aslına bakarsanız öfkem anlamsız bahanelere. Yaşanılan ne olursa olsun saygı duymak gerektiğini düşünüyorum. Ve ilişkiyi bitirenin kalana durumu kırmadan en doğru şekliyle izzah etmesinden yanayım. Her ilişki biterkende başlarken de samimiyeti ve dürüstlüğü hak eder. Tabii sizinde dediğiniz gibi hayırlısı olsun:) selamlar  21.09.2012 21:35
 

Kesinlikle katılıyorum, ne güzel yazmışsınız. Belki biraz da karşındaki insana bağlı ayrılırken dürüst olup olamama gibi geliyor bana. Bilmem yanılıyor muyum?

NURTEN DEMİREL 
 14.12.2011 23:36
Cevap :
Hiç yanılmıyorsunuz hemde. Ayrılıklarda beraberlikler kadar önemli. İnsanlar ilişki süresince gizledikleri ne varsa hal ve tavırlarıyla belli ediyor. Oyunun tükendiği yer gibi. Allah herzaman herşeyin hayırlısını versin. Ayrılıkların bile hayırlı şeklini nasip etsin hepimize. kocaman sevgiler:)  15.12.2011 11:23
 

Merve, Seninle ilgili bir hissiyatım var. Sanki o en derinlerinde, en sevdiğin adam var ya hani; bence hani, o ölümüne sevdiğin adam...Seni öylesine üzmüş, öylesine kırmış ve öylesine yaralamış ki, "Ben onu böylesine severken, o bana nasıl böyle davranabildi?" Sorgulaması içindesin uzun zamandır. Duygusal açıdan haksızlığa uğramışlık, yenilmişlik duygunu bir türlü atamıyorsun içinden sanki.Ölümüne sevdiği kadınla evlenmesine ramak kala ondan vazgeçmek zorunda kalan, sırf bu yüzden tam 2 yıl Leyla'sını kaybetmiş Mecnun gibi ortalarda dolanan bu sözleri söyleyen.Yani ben! Yaşın çok genç. Önünde çok uzun, çok mutlu, çok başarılı geçecek yılların var heyecanla seni bekleyen. Ben de çok haksızlıklara, vefasızlıklara, ihanetlere, maddi, manevi limitsiz kayıplara uğradım. Ama gözlerinle gördüğün şu iyimserliğimi, şu hep umutlu, olumlu, sabırla bekleyen halimi hiç kaybetmedim ki. Bence kendinle birlikte her yere götürdüğün bu küskünlük, ayağına bağ olacak en büyük engel. Cemce sevgilerimle..

Cem Beraat Çamsarı 
 14.12.2011 1:07
Cevap :
Cem Bey, Hayal kırıklığına uğramak tabii ki çok yıkıcı bir duygu ama geçici süreçler. Aslında "kişilere bağlı" üzünlükler artık anlamsız geliyor bana. Kimse bir diğeri için üzülsün istemiyorum. O yüzden yazıyorum. Tabii yaşanmışlıklarda var yazılarımda. Zamanla anladığım en önemli şey, karşındaki insana bir model çizip,onu başka bir karakterle bütünleştirmeye çalışmak" kırıklık yaşatıyor. Değil işte değil! O senin düşündüğün bu değil diye görebilmende uzun bir zamana yayılınca haliyle ruhen yoruluyorsun. Ne zaman ki beklenti içinde olmayı bırakıyorsun o zaman mutlusun. Kendi yapabileceğim herşey için güzel hayallerim planlarım var. Ama olayın içine bir başkasını katınca hayal - hüzüne dönüyor. Bence herkes yaşantısında özelliklede hayatla alakalı planında kendini hedef almalı. Yok biri olsun böyle olsun mutlu olayım beklentisi olunca, her zaman üzülmeye mahkum kalıyorsunuz. Olacağı varsa zaten bizler için planlanan en doğru zamanda olacaktır. İşte böyle düşünüyorum artık:) svglr  14.12.2011 11:31
 

Merve'ciğim, aslında bu da bir yol. Hiç bir açıklama yapmadan (yana bile olsa) birden bire ortadan kaybolması daha mı iyi olurdu yani ? :) Mesela bende hep öyle olur(du), birden bire ortadan kayboluverirler(di). Öpüyorum canım, güzel bir gün olsun, kolay gelsin.

A.Nilgün Aktaş 
 13.12.2011 15:17
Cevap :
desenize herkes çektiğini bilirmiş:) öldümü kaldımı insan merak eder. Evet o da zor, ama yalan olduğu anlaşılan cümlelerde çok sevimsiz oluyo yaa. bunca zaman buna değer mi dedirtiyor bence. sevgiler sizee, bende öpüyorum  13.12.2011 15:23
 
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
 
Toplam blog
: 670
Toplam yorum
: 3226
Toplam mesaj
: 35
Ort. okunma sayısı
: 1771
Kayıt tarihi
: 19.12.10
 
 

İstanbul doğumlu. Kuantum Yaşam Koçu. EFT, NLP, ETKİLİ İLETİŞİM, BEDEN DİLİ gibi bir çok konuda e..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster