Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

18 Mart '07

 
Kategori
Tarih
Okunma Sayısı
929
 

Anzaklar ülkeme dedelerinizin mezarları için gelmeyin

Anzaklar ülkeme dedelerinizin mezarları için gelmeyin
 

“ABD Adana 2. Konsolosu Andrew Wilson'un Malatya Ziyaret Odası'nı ziyareti sırasında konuşan Oda Başkanı Bayram Polatbaş, "Sayın Başkan Bush'a iletilmesi için Irak'ta yapılan katliamları burada sayın konsolosun huzurunda kınıyoruz. Dünyaya demokrasi dersi vermeye kalkışan ABD, dünyada insan haklarını ihlal ediyor. Biz Malatya çiftçisi olarak bundan çok rahatsızlık duyuyoruz. Biz Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları olarak Alevisi ile Sünnisi ile Kürt'üyle, Türk'üyle bir yumruk halindeyiz. İçinde bulunduğumuz hafta, Çanakkale şehitlerini anma haftasıdır. Bu şehitlerin 643'ü Malatyalı olup 2 bin'i Diyarbakırlı'dır" dedi.”

Konsolos şaşkın vaziyette dinlemiş söylenenleri. İşte birey olma, bir grubu temsil etme bilinci bu dur. Conilere yönetimler yaranırken, halk doğru bildiğini , uygun yerde uygun dille ifade ediyor.

Çanakkale şehitlerimizi anarken, insanlığın yüz karası istilacı emperyalist devletler, bizim büyüklüğümüzü anlamıyorlar, hala çirkin oyunlarını sürdürüyorlar. Nasıl mı? Çanakkale’de kendi ölülerinin olduğu yeri İngiliz torağı sayarak. Biz de buna hoş görü ile bakıyoruz.

O Anzak denilen adamlar her yıl buraya ölülerini ziyarete geliyorlar. Onlar bana göre ülkemi işgale gelen ahlaksızların torunları, biz onları da bağrımıza basıyoruz. Ülkemin ikiyüzbin insanını, askerini öldüren utanmaz dedeleri şimdi birer kahraman oldular neredeyse. Ben kabul etmiyorum bu durumu. Gelmesinler, topraklarıma yeniden torunları da olsa ayak basmasınlar, istemiyorum.

Yemen’de, Arabistan çöllerinde İngilizlerle işbirliği ederek onbinlerce askerimizi şehit eden Arapların da kendi topraklarında bizim şehitliklerimize izin vermesini istiyorum, bizler de orada kalmış ölmüş askerlerimizi her yıl analım. Araplar bunu yapar mı dersiniz, en son bir Osmanlı kalesini yıkıp VIP hacılar için otel yaptılar. VIP hacı olur mu, hac herkesin aynı seviyeye gelip Tanrı’ya ibadet ettiği yer değil mi.

18 Mart yüzbinlerce Türk askerinin uçmağa vardığı gündür. 18 Mart utanmadan Avusturalya’dan kalkıp atalarımı öldürmeye gelen insanların utanma günüdür.

18 Mart millet olma hesaplarının yapılmaya başlandığı ilk gündür.

“Bu taşındır diyerek Kabe’yi diksem başına
Yine bir şey yapabildim diyemem hatırana” dediğimiz şehitlerimizi anma günümüzdür.

Onları şehit edenlerin torunlarını topraklarımın üzerinde istemiyorum. Çünkü onlar bu milletin insanlarının hoş görüsünü anlamıyorlar, ve aslında bu hoş görüye layık değiller.

18 Mart medeni(!) batı dünyasının yüz karasıdır.

18 Mart içimizdeki Atatürk karşıtlarının o büyük asker ve devlet adamını anlamaları için bir fırsattır.

Bugün vesilesi ile Cumhuriyeti kuranların aziz hatırası önünde saygı ile eğiliyorum.

Işıklar içinde uyusunlar, ışıkları ülkemin birliği ve dirliği için yol gösterici olsun.

METİN ÜSKES bu blog'u önerdi.

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
 
 

türkiye arabistana mezarlıklarla ilgili talepte bulunduda cvp mı alamadı. keşke ülkemiz insanına sahip çıksa. daha çankkalede kendi yurdumuzda yatan yiğitlerin envanteri bile yok. iğneyi önce kendimize batıralım anzaklar kendi kayıplarının hepsini bir otobanda diktikleri ağaçlara plaket çakarak yaşatmışlar. önce insanımıza saygı duyalım hamasate lüzum yok

mahalle baskıcısı 
 23.03.2007 19:32
Cevap :
hamasete lüzum yok öyle mi, vatan evlatlarını öldürenlere lüzum var öyle mi, arabistan o kaleyi yıkarken çok talepte bulunduk cevap bile vermediler  24.03.2007 0:29
 

Hepimizin duygularını yansıttığınız için teşekkürler.

buket sonkaya 
 21.03.2007 12:10
Cevap :
sağolun yalnız bırakmadığınız için  21.03.2007 12:16
 

İnsanlık tarihi açısından utanç verici bir savaş, Çanakkale Savaşı.18 Mart 1915'de Tarihin en modern silahlarıyla donanımlı düşman ordusu, Türk askerini hiçe sayarak topraklarımızı işgal edebileceğini sanıyordu; ama bozguna uğradılar. Gerçi hala ellerini çekmediler üstümüzden Türk halkının tek cevabı vardır onlara; YA İSTİKLAL YA ÖLÜM!! Mükemmel anlatımınızla bizlere sözcülük yapmışsınız ellerinize sağlık...Esen kalınız...

Portakal Çiçeği ve FISILTI 
 20.03.2007 17:04
Cevap :
teşekkür edereim duygularımı paylaştığınız ve yalnız bırakmadığınız için  20.03.2007 18:06
 
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
Toplam blog
: 283
Toplam yorum
: 710
Toplam mesaj
: 93
Ort. okunma sayısı
: 1298
Kayıt tarihi
: 04.12.06
 
 

Nükleer fizik doktoru, şiir yazmaya çalışıyor, kalite yönetim sistemleri danışmanı, öykü deneme yaza..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster