Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

05 Aralık '07

 
Kategori
Anılar
Okunma Sayısı
484
 

Apandisit

Apandisit
 

Bir müddet midemde, karnımda ağrılar, kusmalar olunca özel bir doktora gitmiş , aylarca midede ülser başlangıcıdır bu dendiğinden ilaçlar içmiş faydasınıgörmemiş , bir gece aniden sancılarım artınca koşturulduğum en yakın sağlık ocağındaki beyaz önlüklü (doktor diyemeyeceğim doktorlara hakaret olur) ellemiş bellemiş (fevkalede bilimsel), bunun spazmı gelmiş, götürün sıcak su torbası dayayın demiş, eve gidip annemin içine kaynar su koyduğu pet şişeler karnımda kasıklarımda dolandıkça morarmıştım. Bu kez o sağlık ocağının babasına SSK hastanesine koşturulmuştum, yeşil yeşil kusmaya başlayınca içimdeki hiç anlayamadığım acayip yaratığın çıkacağını sanarken gecenin bir vakti kanlı, irinli pis yatağa bir beyaz önlüklü daha yanaşmış ; - şşşştt aloooo abartma bak ağrılarını vallahaa boş boşuna keseriz seni haaaa diye beni teselli edip, sağlığımla ilgilenmişti sağolasıca(!)

Sabaha kadar acilde yemyeşil bahar rengimle o yatağa yatmaya içim el vermediğinden iki büklüm oturmuş gelen uzman doktorun (bak buna doktor derim işte) Trakyalı şivesiyle (büyük ihtimalle yeni göçmendi); - abe bu kızanı ultrasona koyun emen bie, bunun apandisitinde vardır ne varsa, diye akıl etmesiyle 6-7 saat sonra benimle ilgilenmişler ve artık dayanamayıp zehir sızdıran apandisitimi almışlardı.

Akabinde yediğim 13-14 şişe serum bana 13-14 kilo olarak dönecekti ama olsun ölmemiştim ya 21 imde:))

İyileşme dönemi ve kilolanma aşamamın sona ermesiyle ( ki ben o zaman öyle sanmıştım ama son bulmadı tabe:) ) 60 lı kilolardan 80 li kilolara çıkmıştım. Çalıştığım yere yeni bir eleman almam gerekiyordu ve ben ilanla gelen çıtırların hepsine bir bahane buluyordum ta ki 110 kilolarda biri gelinceye kadar, iç güdüsel midir ne dir işe onu aldırmıştım :))

Bu tosunuma kendimi daha yakın hissetmiş ve amaaaaan artık olan oldu, daha ne kadar kilo alacağım ki umursuzluğu ve kendimi her zaman onun yanında incecik görme hatasıyla o işten çıkarken 90 kiloya yakındım.

Akabinde plansız bir hamilelik ve alınan 19 kilo daha :)) (oooh, suyundan da koy, ekmek banayım oldu)

Maddi, manevi sıkıntılar, duygusal açlıkların çikolatalarla doyurulmaya çalışılmasının hiç bir suçu yok ben biliyorum bu şişme dönemlerimin biricik ve yegane suçlusu benim apandisittir :)) , ne işe yaradığını bir türlü anlamadığım bu organcık kudurmasaydı ben hala 60 lı kilolarımda olabilirdim :))

Tavsiye : Aldırın peşin, peşin kurtulun :))

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
 
 

Yaşamın her halinde bir güzel yan bulmanızın ve neşeli-güzel yazılarınızın nedenlerinden bir tanesini buldum. Kilolu olduğunu bildiğim-hatırladığım insanların hiç birini,sürekli somurtan, anlamsız ciddilikler sergilerken hiç görmedim. Yaşama böylesine sevecen ve hoşgörülü bakmanızın başka bir çok ana nedeni vardır,fakat kilolu olmanız da bunlardan biri sanıyorum. Ama siz yine de sağlığınızın geleceğini düşünmelisiniz. Siz uzun yaşaması gereken insanlardansınız. Mutlu ve Huzurlu yaşayın. Saygılarımla. Cesaretin Evi.

cesaretin evi 
 01.01.2008 22:34
Cevap :
dikkatleri kilodan uzaklaştırmak için bir taktik bu :))) , teşekkürler katkınıza , sevgiler  02.01.2008 8:58
 

ucuz kurtulmuşsun gerçekten de:(( kilolarını sadece apandiste bağla bence, başka etkenlerde var. Akşama kadar hareketsiz bir ortamd açalışıyorsun, spor olmadıkça ne yaprsanız yapın bir faydası olmuyor.. diyetler, rejimler, haplar vs... kal sağlıcakla:))

SERHAT ARSLAN 
 11.12.2007 8:25
Cevap :
tabi canım bir çok nedeni var ama benim şu anda suçu vücudumda olmayan minik bir organa atmak işime geliyor:))) , sevgiler  11.12.2007 12:38
 

Hastanelerimiz, ''Sabır deneme yerleri.''Bunlara önce ''İnsanlık dersleri verilmeli''İstisnalar hariç,sanki bedava çalışıyorlarmışçasına hastalara kötü muamele yapıyorlar.Geçenlerde bir komşumu böbrek taşları sancısı nedeniyle ''Acile '' götürdüm.Adama bir sedye bile vermediler...3 doktor, 2 hemşire ortalıkta gezinirlerken.Tepem attı ve ''Layık oldukları muameleye'' başladım.Bir ağrı kesiciyle evine yolladılar.Ertesi gün ,özel muayenesine gittiğimiz aynı Dr. neredeyse ''Takla atacaktı karşımızda...Önce insan olmak gerek...Saygılarımla...

Mesut Selek 
 09.12.2007 15:14
Cevap :
Bizim ailede sağlık konusunda kendimi 2.sınıf vatandaş hissediyorum, eşimin işyeriden dolayı kendisi ve kızımız özel hastanelerde muayene olabiliyor görseniz bir ihtimam bir ihtimam, arkamızdan 4 kere arayıp nasıl oldu? iyileştiler mi diye bile soruluyor:)) , Aman Allah her türlüsüne muhtaç etmesin, sevgiler  10.12.2007 9:02
 

Gerçekten gencecik yaşta ölmemişsiniz ya ona şükredelim.Hastanelere ve doktorlara pek güvenemiyorum.Her zaman hepsinin en iyisini bulayım derken Volkan Konak gibi Cerrahpaşa değilde hacettepe olarak bende şarkıyı mırıldanırım mırıldandıkçada ağlarım.Allah ne düşürsün nede eksikliğini versin işte..SİZİN APANDİSTİNİZİ BİLEMEMİŞLER AMA MİDE BULANTISIYLA HASTANELERDE APANDİST AMELİYATI YAPILAN NİCELERİ DE VAR.Çok şükür çok şükür ki ben artık hastanelere gitmiyorum nefret geldi .

binnaz delen atılkan 
 06.12.2007 19:57
Cevap :
yazımda da belirttiğim gibi hepsini bir tutmamak gerek, çok iyi doktorlar da var, hepimiz insanız ve hata yapabiliriz, onların şanssızlığı sanırım işlerinin hata yı kabul etmemesi, dediğiniz gibi Allah eksik etmesin ama muhtaç da etmesin , tşk. yoruma, sağlıklı günlere inş., sevgiler  06.12.2007 20:44
 
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
Toplam blog
: 149
Toplam yorum
: 2492
Toplam mesaj
: 0
Ort. okunma sayısı
: 1070
Kayıt tarihi
: 24.08.07
 
 

Rakamlardan vakit buldukça harflere bulanan, okuyan, yazan bir mali müşavirim. Anneyim. Hayatı ya..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster