Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

19 Şubat '13

 
Kategori
Güncel
Okunma Sayısı
382
 

Apo oldu İmralı görüşmeleri

Apo oldu İmralı görüşmeleri
 

-Devlet Apoyla görüşüyormuş.

 -Ne, bu nasıl olur ! Bunlar neyin peşinde ?

 

-Devlet İmralıyla görüşüyormuş.

 

-Hayırlı olsun.

 

Durum sokakta böyle bir hal aldı. Birisi de çıkıp 13 gün önce başlayan olay için tek kelime etmedi. Edenler hemen susturuldu. Gerçi, Apo'yu yakalayıp memlekete getiren komutanın terörist ilan edildiği ülkede bunlara alışmak lazım sanırım.

 

***

 

Barışı eli kanlı katillerle görüşmek zannettikleri; aslında vatana ihanet görüşmeleridir o bahsi geçen müzakereler.

 

***

 

Aslında bakarsanız Apo ya da sevgili basınımızın deyimiyle İmralı görüşmelerine sonuna kadar karşıyım. Çünkü hep şunu savunurum, ''Terörün demokrasisi teröristlerin demokratik hakları olamaz''

 

Kimse kusura bakmasın ama bu devlet Apo ve tayfasına ne yazık ki yenilmiştir. Teröristle müzakere başlatmanın başka bir çıkarımı yoktur çünkü. Üstelik, Apo ve tayfasıyla yıllardır onuruyla çarpışanlar içerde hem de önlerine tek bir tane bile geçerli delil konulmadan...

 

Eğer bu ülkede bir Kürt sorunu varsa ve çözüm aranıyorsa doğal olarak Kürtlerle görüşmek gerekir. Bunu bende biliyorum fakat görüşülmesi gereken kişi malum terörist değildir. Eğer görüşecek kişiler arıyorsanız bu bölgedeki namuslu halktır. Ve işin en iğrenç kısmı şu ki, kimse gidip o namuslu vatandaşları dikkate almıyor.

 

***

 

Her şeyi bir tarafa bıraktım, şunu bir türlü aklım almıyor...

 

Bu adamın katil tayfası o kadar askeri öldürdü. Biz o kadar şehit verdik daha sonra bu adam o örgütün başındayken 30 bine yakın insan öldürüldü. Bu görüşmeler, müzakereler şehit ailelerine küfür değil midir yahu ? Onların katil zihniyetine karşı duran ve bunu canıyla ödeyen askerin hiç mi hatrı kalmadı bizde ? Tamam silahlar sussun, anneler ağlamasın ama bu şekilde değil !

 

Özellikle de vatandaşı anlamıyorum. Bu konuda ise sevgili yandaş medyayı kutlarım çünkü bu tip meselelere alıştırma faaliyetleri burada kendini gösteriyor. Vatandaşın hali aslında içler acısı bu apatik durum, ülkenin geleceğinin nasıl olacağı açısında yeterlidir bence. Bu müzakereleri, barış görüşmedi diye yutan toplum ileride federasyona hatta bağımsızlığa dahi tepki vermeyecektir.

 

***

 

Son olarak,

 

Bu müzakerelerin benim gözümde Sevr Antlaşmasından hiç bir farkı yoktur. İmralı canisinin adını direk olarak ağzına almamak için ''İmralı görüşmeleri'' diye terminolojiler icat edenlerin yaptığı ateşkez antlaşmalarını bize görüşme diye yutturulmaya çalışılmasıdır ki aynı kimselerin Esad'ı Esed, grosstonluk gemileri ise gemicik diye toplumsal hafızaya ittirmişlikleride vardır.

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
 
Toplam blog
: 117
Toplam yorum
: 66
Toplam mesaj
: 1
Ort. okunma sayısı
: 350
Kayıt tarihi
: 01.09.12
 
 

Öğrenci, sanatsever, sporsever, Mustafa Kemal Atatürk... ..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster