Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

22 Ağustos '17

 
Kategori
Telekom / Mobil
Okunma Sayısı
227
 

Apple iPhone 8 Hayal Kırıklığı Mı Efsane Mi?

Apple iPhone 8 Hayal Kırıklığı Mı Efsane Mi?
 

Apple ilk akıllı telefonunu 2007 yılında şirketin efsane kurucusu Steve Jobs’ın yoğun çabası ve her zaman olduğu gibi bir pazarlama mucizesi ürünü ile tanıtmıştı. iPhone ismi de bu başarılı pazarlama adımının en önemli yapı taşını oluşturuyordu. Aradan geçen yıllar içerisinde firma her yıl akıllı telefon serisine yeni üyeler kazandırdı. Piyasadaki rakiplerinin aksine model çeşitliliği konusunda 2 yeni cihaz tanıtan Apple son olarak iPhone 7 ve iPhone 7 Plus’ı duyurdu. iPhone 6 ve 6 Plus ile hayatımıza giren ekran boyutları ve tasarım çizgilerini koruyan cihazlar her ne kadar firmanın teknik açıdan en gelişmiş ürünleri olsa da özellikle ekran gövde oranları ile büyük eleştiriler aldı.

Bu yıl ilk iPhone’un 10 yaşına girecek olmasının da etkisiyle firmanın özel bir ürün geliştireceği bir süredir gündemde. iPhone 7S ve iPhone 7S Plus’ın yanında Apple’ın bir sürpriz yaparak prestij ürünü olarak iPhone 8’i de tanıtacağı belirtiliyor. Çinde yer alan fabrikasından gelen sızıntılar ve firmanın aksesuar anlamında işbirliği içerisinde bulunduğu firmalardan gelen bilgiler ışığında iPhone 8 tanıtılmadan önce neredeyse tüm yönleri ile ortaya çıkmış durumda.

Yüksek ekran gövde oranı, iPhone 7 Plus’ta olduğu gibi çift arka kamera ve cihazın arkasında yer alan parmak izi sensörü öne çıkan detaylar arasında. Çift arka kameranın cihazın arkasında dikey olarak konumlandırıldığı da gelen sızıntılarda açıkca görülüyor.

Hepimizin bildiği gibi Apple’ın artık kemikleşmiş diye tabir edebileceğimiz bir müşteri kitlesi var. iPhone 8 için önemli nokta tüm akıllı telefon kullanıcılarının sahip olmak istediği efsane bir cihaz mı olacak yoksa standart Apple iPhone kullanıcılarının bir sonraki modeli mi? Bu da efsane mi hayal kırıklığı mı sorusunu beraberinde getiriyor. Eylül ayı içerisinde düzenlenecek lansman sonrası sanırım bu soruların hepsinin cevabını bulacağız.

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

Bu blog Editör'den Öneriler alanında yayınlanmıştır

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
 
 
Toplam blog
: 13
Toplam yorum
: 0
Toplam mesaj
: 0
Ort. okunma sayısı
: 186
Kayıt tarihi
: 14.08.17
 
 

1999 yılında İstanbul'da doğdum. İlköğretim ve Lise hayatımı'da İstanbul'da tamamladım. Uzun zamand..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster