Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

11 Mart '12

 
Kategori
Otomobil
Okunma Sayısı
1129
 

Arabalar uçarsa!

Arabalar uçarsa!
 

Ülkemizde bilardo masası gibi yollar yapılmaya başlandı, Trafik kazalarının ölümlü olanları azaldı. Fakat dünyada uçmaya başlayan otomobil haberleri gelmeye başladı bile. Peki, deprem için toplanan kalıcılaşmış geçici vergilerin harcandığı onca yol boşa mı gidecek?

Elbette hayır zira arabaların uçması mümkün ama uçan arabaların yaygınlaşması zaman alacak. Zira arabaların uçması güzel fakat uçan arabaların kent yaşamında şu an kullanılması mümkün değil. Üstelik cep telefonu için bile kursa giden cahilhalkımız Uçan Otomobil için uzun sürecek bir eğitime ihtiyaç duyar. Dikkatli bir eğitimden geçmeyen insanların eline böyle bir araba verilirse 5. Katta güvenle uyuyamazsınız ve her an yatak odanıza davetsiz sarhoş bir misafir arabasıyla dalabilir. Bu araçaların gelişmesi toplumun eğitim düzeyi ve bilnciyle alakalı olduğu kadar çok önemli bir konuylada alakalı. Petrol şirketleri.

Uçan arabaların gelişmesini tıkayan şirketler aslında petrol şirketleri.

Neden mi?

Çünkü petrol şirketleri en gelişmiş pillerin patentini satın almakta ve gelişmiş enerji depolama işlemlerinin önünü kapatarak fosil yakıtını teşvik etmektedirler.

Çünkü, petrolden inanılmaz bir gelir elde etmektedirler. Hiç düşünmüyormuyuz? Herşey gelişirken pil ve diğer enerji depolama teknolojleri neden yerinde saymaktadır diye?

Bu sorunun cevabını verdim. Fakat enerjiyi depolama neden önemli? Şayet şimdiye kadar enerji depolamalarda ileri gidilebilseydi çok büyük enerjiler dar pillerde depolanıp çok hızla dönen pervanelerle her yöne hareket edebilen uçan otomobil değil uçan daireler bugünün teknolojisiyle yapılabilecek düzeyde.

Maddenin içinde bulunan Elektron'un saniyede 30000km hızla dönüşünü günümüz teknolojisi çözemez mi? bu enerjileri kullanamaz mı? Alternatif bir çok enerji bulunamaz mı? İnsanlar kendi evlerinde ve arabalarında alternatif enerjileri kullanmasının önü neden açılmıyor?

Bunları hep Petrol şirketleri engellemekte. Devletlerse ciddi vergi kaybı oluşacak diye korkmakta.

Çünkü zengin'in daha zengin fakirin dahada fakirleştiği insanların ellerinden birikimleri ve kazançlarının hokus pokusçu kapital düzende elinden alındığı günümüzde başka ne beklenebilir.

Faiz'in ekonomide daraltıcı etkisinden işsizlik ve toplumsal suçlara dolaylı yıkıcılığından daha önceki bloglarımda bahsettim.

Allah, ticarete evet deyip faize hayır demesinin nedenide bu. Allah emekçidir ve haksız kazanç sağlayan bankaların ve kapitalizmin düşmanıdır.

Zekat bu yüzden vardı ve mahsuz zekat oranlarını kesirli yapan Allah, sıfırın bulunması için Müslümanları teşvik etmiştir ve sıfırın bulunuşu  varlığını Kuran'a borçludur. Uçan bir otomobilde Kuran'ın emeği olabilecekken Kapitalizm bunu engellemektedir.

Sizce hangisi gerici? İnsanlığın ucuz enerji kullanmasını engelleyen Batılı petrol şirketlerimi yoksa Toplumsal barışın korunmasını sağlayan Zekat'ın dağıtım mekanizmasından zorlamayla hesaplanma içinden sıfırı bulduran, algoritma'nın anası Kuran mı? Yoksa Kuran'ı okuyup ölülerine mezarlarda üfleyen 4 surenin anlamını bilmeyen, 5 adet Allahın ismini bilmeyen, 5 adet Hz. Muhammed''in sahabisini bilemeyen Cemaatlerin müntesipleri mi?

 

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
 
 

yerde yürüyene yakıt yetiştiremiyoruz. bunuda havayla çalınanını icat etseler bari. :)))

ADEM ERMIS 
 21.03.2012 12:38
 

Sayın Özcimbit, Belki çoğuna fantazi geliyor ama kendi bloğumda da belittiğim gibi bu işte öncülük Türkiye için önemli.Ancak günlük düşünüp günlük yaşamaktan yana olanlar toplumumuzda ezici çoğunlukta..Galiba iş gene devlete düşüyor.Öyle bir teşvik verecek ki özel sektör koşa koşa yatırım yapsın...Modası çoktan geçmiş benzinli yerli oto için de bunu beklemiyorlar mı? Yine de bu konuda düşünmeye ve yazmaya devam.. Saygılar...

mustafa semih arıcı 
 16.03.2012 9:05
Cevap :
Yorumunuz için sağolun....  16.03.2012 16:47
 
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
 
Toplam blog
: 722
Toplam yorum
: 418
Toplam mesaj
: 14
Ort. okunma sayısı
: 3652
Kayıt tarihi
: 23.01.09
 
 

A.Ü İktisat Fakültesi mezunuyum, daha önce Kazakistan ve Hollanda'da eğitmenlik ve tercümanlık iş..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster