Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

28 Ağustos '15

 
Kategori
Güncel
Okunma Sayısı
90
 

Aranan bahane bulunmuştur!

Aranan bahane bulunmuştur!
 

www.kamugundemi.com


Bu yıl da aranan bahane bulundu.

30 Ağustos kutlamaları “terör” bahanesi nedeniyle iptal edildi.

Bu iktidarın Millî Bayramlara karşı gizleyemedikleri bir alerjileri var.

Kutlama günü yaklaştıkça içlerini bir sıkıntı kaplıyor,  uykuları kaçıyor, makamlarında tırnaklarını kemire kemire volta atıp, ne yapsak da bir bahane bulup kutlamaları iptal etsek diye düşünmekten midelerine kramplar giriyor olmalı.

Çok da şanslılar; her yıl mutlaka bir bahane bulunuyor hamdolsun!

“Domuz gribi”, “Van depremi”, “havanın soğuk olması”, “kulak”, “madenci kazası”, “Reyhanlı saldırısı”, Genel hayatı olumsuz etkileme” v.s, vs…

Bu yıl da buldular…

Yeniden yarattıkları terörü bahane ettiler.

2012 yılında yapılan bir değişiklikle Millî Bayram kutlamalarını küçültüp, önemsizleştirdiler.

Atatürk anıtlarına çelenk konulmasını bile izne bağladılar. Tören geçişlerini ve tebrikleri kaldırdılar.  Geleneksel Garnizon Koşusu ve seğmenlerin zeybek oynayarak Atatürk’ü karşılama yürüyüşü de artık yapılamıyor. 19 Mayıs kutlamaları için stat da verilmiyor. Gençliğin yürüyüşlerine polis müdahale diyor. Samsun’dan toprak getirmek de yasak.

23 Nisan Bayramı’nda çocukların, devleti yönetenlerin koltuklarına oturma geleneğini de kaldırdılar. 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nı hem ulusal olmaktan hem de uluslar arası olmaktan çıkarttılar. Dünyadaki tek çocuk bayramı olma özelliğini taşıyan bu bayramın coşkusunu, “Türkçe Olimpiyatları” şenliklerine boğdurdular.  Bu şenlikleri ön plana çıkartarak 23 Nisan’ı geri plana itip, unutturmaya çalışıyorlar.

Millî Bayramlar, bir milleti birbirine kenetleyen tarihsel zaferlerin bir sonucudur. Bir ulusun kazandığı zaferleri, bayramlarla taçlandırmak en tabii hakkıdır. Bu hakkı türlü bahanelerle elinden almak, millî birlik ve beraberliğe darbe vurmak demektir.

Evet, şehitlerimiz vardır, Mehmetçiğin tabutu ardı ardına dizilmektedir. Yüreklerimiz yangın yeri… Ancak unutulmamalıdır ki Millî Bayramları kutlayabilmek için de yüz binlerce şehit verdik.  Bizim bayramlarımız şehitlerimizin al kanlarıyla süslenmiştir. İşte bu nedenle de kutlanmayı hak etmektedirler.

Hiç kimse bahanelerin arkasına sığınmasın. Burada kasıt vardır!

Yapılmak istenen Türk Milleti’nin birlik ve beraberlik duygusunu, ulus bilincini, tarihî zaferlerini, tarihten gelen özgüvenini yok etmektir.

Her yıl bulunan bahaneler, Millî Bayram kutlamalarının önüne kasten dikilen engellerdir. Yoksa bayram kutlamalarını iptal edip, düğün derneklerde boy gösterenleri unutmuş değiliz!

Türk Milleti her şeyin farkındadır…

En azından yüzde 50’si…

Türk Ulusu’nun 30 Ağustos Zafer Bayramı, bayramımız kutlu olsun!

Tülay Hergünlü

Çanakkale 28 Ağustos 2015

NAHİDE ÇELEBİ bu blog'u önerdi.

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
 
 

Amaç belli zaten. Ulus bilincini yıkıp, ümmet yaratmak yeniden. Hal böyle olunca da ilk hedef milli değerleri yok etmektir...Selamlar, mutlu kalın...

Ayşegül HAYVAR 
 31.08.2015 0:47
Cevap :
Teşekkürler Ayşegül Hanım, sizler de mutlu kalın.  04.09.2015 13:08
 

Merhaba Tülay hanım...Bayramın iptal edildiğini de nereden çıkardınız. Televizyon seyretmediniz mi? Ankara ve İstanbul'da 30 Ağustos Zafer bayramı bütün gerekleri ile kutlanıyor...Ankara'da, başta Cumhurbaşkanı'nın katılımı ile, bütün devlet yetkililerin Anıtkabir ziyareti ile başladı bayram kutlamaları, sonra da AKM'de bayramın görsel kısmı ile devam etti. İstanbul'da Taksim Atatürk Anıtı'nda başlayan tören de, Vatan Caddesi'nde halkın katılımı ile resmi geçit törenleri ile devam etti...Diğer illerde de, benzer törenlerle kutlanmıştır...Eksik olan, konserlerdi...Kardeşlerimiz ve çocuklarımız PKK ile savaşırken içinizden konsere gitmek gelir mi. Çocuğunuz askerde iken, diğer çocuğunuzun doğum gününü kutlar mısınız? Bunu yaşamayan bilmez...Yine de bayramız kutlu olsun...Selamlar.

cdenizkent 
 30.08.2015 12:20
Cevap :
Merhaba, Sizin de bayramınız kutlu olsun, cdenizkent. Eğer kutlama denirse...  04.09.2015 13:09
 

Sevgili Tülaycığım! Tüm yasaklara rağmen bu Millet Bayramlarını kutlamasını bilir.30 Ağustos Zafer Bayramımız kutlu olsun canım.Sevgilerimle öptüm canım.NAHİDE ÇELEBİ

NAHİDE ÇELEBİ 
 29.08.2015 13:40
Cevap :
Teşekkür ederim Nahide hanım, Sevgiyle kalın...  04.09.2015 13:10
 
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
 
Toplam blog
: 498
Toplam yorum
: 632
Toplam mesaj
: 80
Ort. okunma sayısı
: 1097
Kayıt tarihi
: 09.06.06
 
 

Ankara doğumluyum. İstanbul'da uzun yıllar özel sektörde çalıştım. Halen, kayıtlı-ruhsatlı malî m..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster