Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

14 Ağustos '07

 
Kategori
Blog
Okunma Sayısı
477
 

Aranıza katılabilir miyim?

Ben iyi konuşurum ama yazmakta zorlanıyorum. Konuşma hızıma yetişecek kalem bulsam sorun kalmayacak.

Değerli arkadaşım Pirmete beni dinlerken zaten zaman kavramını yitiriyorum… Anlatmak istediğim çok şey var, her gün bir yenisi ekleniyor…

Yılın 3 ayını sahil köyündeki motelde tanıdığım insanların hayatları, benimle paylaştıkları sevinçleri, anıları, mutsuzlukları kitap bile yazdırabilir bana…

Şiirler yazıldı, kitaplar armağan edildi, resimler yapıldı, küçük zarflarda deniz kabukları verildi 14-15 yaşındaki çocuklar tarafından... Hepsini karmakarışık olsa da anlatmak isterim. Güzel yazamam ama güzel çizebilirim. Resim yapıyorum ben. Eğitim görmedim, tamamiyle doğal yetenek diyebiliriz. Hatta resimlerdeki çizgi ve perspektifi gören bir hoca bana ‘’Sen ateşi bulmuşsun’’ demişti…(Sn. Memduh Kuzay)

Siyah-beyaz çalışıyorum, 0, 5 kalemle büyük tablolar yapıyorum. Eski evler, eski kapılar, eski zaman kadınları, portreler, manzaralar, çok ince detaylar ve…ve ATATÜRK.

Örnekler belki beğenilir belki de beğenilmez ama Atatürk konusunda gerçekten iddialıyım.
Kapı resimleri, arkasındaki bilinmezliğe götürüyor, eski evler yaşanmış hayatları düşündürüyor, kadınlar eski doğal güzellikleri hatırlatıyor ama var ya …Atatürk’ü çalışmak ağlatıyor beni... Her resmini tamamladığımda imzamı atarken gözlerim yaşarıyor, onunla vedalaşıyorum.

Çalışmalarımı, resimlerle, fotoğraflarla, arkadaşlarımın benim için topladığı malzemeyle devam ettirmeye çalışıyorum. Türkiye’nin o inanılmaz güzelliklerini çizebilmek için çok uzaklara gidip, yerinde görmek, araştırmak en büyük arzum.

Bazen kapana kısılmış gibi hissediyorum kendimi…Yapabileceğim çok şey var, yapmak istediklerim için daha çok yıllara ihtiyacım var, yetecek mi acaba?..

Öyle çok ‘’güzel insan’’ var ki çevremde inanamazsınız…Ekranlarda gördüğüm o çirkin ve kötü şeyler sanki ulaşamıyor buraya… Bir sürü problem yaşıyoruz, dertlerimiz oluyor ama çözümlerken bile eğleniyoruz.

Ha… bunlar da kim derseniz; hani biz, siz dediklerim… izin verirseniz ilerleyen zamanlarda beni dinlemek isterseniz, anlatırım.

Mutlu kalın…

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
 
 

"Aranıza katılabilir miyim" ne demek. Hoş geldiniz, şeref verdiniz bize.

Ahmet Üstündağ 
 26.09.2007 6:20
 

Gönlünde Atatürk sevdası olan eliyle de Atatürk çizenin elbetteki bizde dostları oluruz. Sizinle tanışmadan Sevgili Pirmete'den (İzmir buluşmasında) methinizi duymuştum. Hoş geldiniz sefalar getirdiniz. Nice güzel yazılar ve paylaşımlarda buluşmak üzere sevgilerimle.

Abla 
 16.09.2007 1:14
 

Ben hep buraya gelenin eli kolu dolu gelir derim. Yaşasın işte ne tatlılar, ne börekler yiyeceğiz. Hoş geldiniz saygılarımla...

Engin Allı 
 22.08.2007 22:16
Cevap :
Engin M. AĞIN Hoşgeldiniz sefalar getirdiniz...Yazılarım, anlattıklarım acı mı tatlı mı bilmem ama hepsi yaşanmış...Gene bekleriz  05.09.2007 12:17
 

Hoşgeldiniz,bizi onurlandırdınız.Saygılarımla.

Ahmet AYDIN 
 20.08.2007 21:44
Cevap :
Sayın Ahmet AYDIN O şeref bana ait efendim saygılar…  05.09.2007 12:07
 
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
 
 
Toplam blog
: 6
Toplam yorum
: 45
Toplam mesaj
: 2
Ort. okunma sayısı
: 823
Kayıt tarihi
: 13.08.07
 
 

Önce anneyim. Üç oğlum var. İkisi doktor, biri mimar. Hepsi evli. Torunlarımın herşeyini paylaşabild..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster