Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

30 Mart '11

 
Kategori
Güncel
Okunma Sayısı
1064
 

Arap ülke kralları, Türkiye krallığı ve su

Arap ülke kralları, Türkiye krallığı ve su
 

4 ülkenin birleştiği sınıra dikkat


Arap Diktatörler-Türkiye Kralı-Su 

Arap ülkelerinde yaşananları hep birlikte izliyoruz. Görünen son derece basit. Arap ülkelerinde baştakilerin değiştirilme zamanı geldi. Düğmeye basıldı, sancılı ya da sancısız hepsi değişecek, yeni gelenler ve gençler (Esad ve Ürdün Kralı Abdullah gibi) muhtemelen kalacak. Bu orta doğu çoğrafyasının değişmeyen önemli bir yapılanması. Arap ülkelerini 500 yıl boyunca koruyan ve kollayan Osamnlı torunları bizler ise ne istiyoruz ? 

Arap ülkelerinin penceresinden bakıldığında istedikleri tek şey: Türkiye gibi özgür-demokrasi ile yönetilen ve müslüman bir ülke olabilmek. Çünkü arap halkları zengin petrol rezervleri üzerinde yaşamalarına rağmen elit bir kesim hariç hepsi açlık ve fakirlik içinde. 

Bizde istenen ise sahte yeni osmanlı söylemleriyle amerikan mandası altında başkanlık-padişahlık-krallıkla yönetme ve yönetilme arzusu. Böyle bir isteğe kim evet der? 

Tabii ki Amerika. Çünkü Amerika için Araplara benzemiş bir Türkiye her zaman kolay yönetilir, tek başına bir iktidfar ve tek başkanla her şey daha kolay olur. 

Peki bu durumda araplar niye üzülür ? 

Örnek aldıkları (çoğunun bayrağında bile ay-yıldız var) ülke olan Türkiye kendi ülkeleri gibi islamcı-krallıkla yönetilmek istenen-medya mensuplarının ve gazeticilerin hapse atıldığı anti-demokratik bir yönetim şekline hızla kayıyor. 

araplar fakir olduklarına mı üzülsünler ? örnek aldıkları Türkiye'nin kötü örnek olmasına mı ve hristiyanlık amerikasının Osmanlı'nın tüm izlerini hızla orta doğu arap ülkelerinden silip yerine Türk düşmanlığı tohumları atılan bir nesil yetiştiriyor olmasına mı ? 

Libya neden işgal edildi ? 

Petrol İçin mi ? 

Hayır ! 

Libya- Çad-Mısır ve Sudan'ın sınırlarının keşistiği orta noktada çölün altında yatan 2 kilimetre kare büyüklüğünde bir temiz su rezervi var da oldan dolayı libya işgal edildi. Petrol günümüzde pek çok yerde var ama su geleceğin stratejik gücü olacak. 

Saygılarıma 

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
 
Toplam blog
: 536
Toplam yorum
: 197
Toplam mesaj
: 7
Ort. okunma sayısı
: 1862
Kayıt tarihi
: 10.06.10
 
 

Gündemi ve olayları yakından takip etmeye çalışıyorum. Sinema, kitaplar, spor, doğa, siyaset, miz..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster