Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

19 Mart '12

 
Kategori
Güncel
Okunma Sayısı
309
 

Arbel Grubu Başkan Yardımcısı Arslan; ''Su, yaşamın olmazsa olmazlarındandır'' dedi.

Arbel Grubu Başkan Yardımcısı Arslan; ''Su, yaşamın olmazsa olmazlarındandır'' dedi.
 

Türkiye'nin bakliyat devi , Arbel şirketler grubu başkan yardımcısı Hasan Arslan; 22 Mart ''Dünya Su Günü'' dolayısıyla arkadaşımız Ahmet Metin Türkoğlu'na kısa açıklamalarda bulundu.

Yaşam için suyun önemine dikkat çeken,  Arbel grubu başkan yardımcısı Arslan şunları söyledi ''Bir canlının yaşamını sürdürebilmesi için, su,hava, gıda,toprak ve güneş enerjisi çok önemlidir.Yaşadığımız dünyada su ve su kaynaklarının doğru kullanılması yönünde hareket edelim.Dünya Su Günü’nün, tarihçesine baktığımız zaman konunun önemi bir kez daha ortya çıkar.

Suyun yararlarıyla ilgili konuların ciddi bir şekilde dünya gündemine gelmesiyle BM Genel Kurulu 1993 yılı Aralık ayında aldığı bir kararla her yılın 22 Mart gününün ” Dünya Su Günü” olarak kutlanmasını kararlaştırmıştır.

Birleşmiş Milletler (BM) Genel Kurulu, 1992 yılında Rio de Janerio’da düzenlenen BM Çevre ve Kalkınma Konferansı’nda dünyada suyun giderek artan öneminden dolayı her yıl 22 Mart gününün “Dünya Su Günü” olarak kutlanmasına karar vermiştir. Ortaya çıkışı BM Çevre ve Kalkınma Konferansı’nın sonuç metni olan Agenda21’in su kaynaklarının gelişimi ile ilgili 18. bölümüne dayanan Dünya Su Günü, suyun önemi ile ilgili bilincin geliştirilmesi ve Agenda21’de sunulan önerilerin uygulanmasının sağlanması için, bütün ülkelerin ulusal düzeyde konferans, seminer, sergi, yayın ve doküman dağıtımı gibi bir dizi etkinlik yapmasını teşvik etmeyi amaçlamaktadır.

22 Mart Dünya Su Günü ile ilgili ilk çalışmalar Birleşmiş Milletler Genel Asamblesi tarafından 1993'te başlatıldı.Enerji’de tasarruf yaptığımız gibi, su kullanırken de tasarruf yapalım.Bu konuda çalışmalarını sürdüren kurumlara da kolay gelsin diyorum'' dedi.

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
Toplam blog
: 775
Toplam yorum
: 33
Toplam mesaj
: 27
Ort. okunma sayısı
: 821
Kayıt tarihi
: 20.06.08
 
 

1958 doğumluyum. Uzun yıllardır Mersin'de Gazeteci-Yazar olarak görev yapmaktayım. 1999 seçimleri..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster