Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

10 Aralık '07

 
Kategori
Mizah
Okunma Sayısı
424
 

Ardahan'ın süper(!)marketi...

Ardahan'ın süper(!)marketi...
 

Müşteri ziyareti için Erzurum’dayız.

Doğu’un Paris’i olarak adlandırılan Erzurum’u 2011 Dünya Üniversite Kış Olimpiyatları heyecanı çoktan sarmış. Kent bu organizasyona büyük bir umut bağlamış. Var olan oteller ve tesislere harıl harıl yenileri ekleniyor. Dadaş diyarı çok şey bekliyor bu beyaz bereketten.

Derken uluslararası kış turizminin merkezi olmaya aday olan şehirden Ardahan’a doğru yola çıktık. Tortum, Oltu derken muhteşem manzaralara bezeli yollardan Ardahan’a ulaştık.

Ardahan il yapılmış ama 10 yıl öncekinden daha geriye düşmüş. Bir iki resmi binaya asılmış bayraklar da olmasa kendimi yoksul bir Afgan kasabasında zannedeceğim. Bir devlet bir iline ancak bu kadar sırtını döner. Ya da bir kent böylesine öksüz bırakılır. Umarız birileri Ardahan’ın feryadını duyar da bu serhat şehrimiz kendine gelir.

Ardahan’ı, güzel ama buruk insanları ve terkedilmişliğiyle geride bırakıp Kars yollarına düştük. Reçine kokulu orman yollarından ufuklarla oynaşan yaylara eriştik. Arada bir yem yeşil otlaklara sere serpe yayılmış sürülerin çan seslerini duyuyorduk. Tam da bu mükemmel seyri solurken taş yığını üzerine bir tabela takılıverdi gözüme. ‘Kardelen Gıda’ mı yazıyordu ne! Şoförümüzden aracı durdurmasını rica ettim. Hatta 4-500 metrede ileri gitmiştik. Derken geri geri gelip bu çok özel fotoğrafı çektim. Boş ver demek uymazdı bana. Hadi iyi bakın şu manzaraya…

Yani sizler için neon ışıklı devasa alışveriş merkezleri neyi ifade ediyorsa yaylacı Hasan dayı için de bu taş yığını onu ifade ediyor. Arka plandaki taş kümeleri de TOKİ evleri sanmayın lütfen. Onlarda taş ve tenekeden ibaret YOKKİ tipi yayla evleri...

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
 
 

Doğuya destek olmadığını sadece Doğuda bulunanlar ve orada yaşayanlar biliyor.Sonrada Millet Doğu ve Güneydoğu diyince korkuya kapılıyor.Ordaki herşey gibi marketlerde farklı...O market dediğiniz gibi ordakiler ve sahibi için devasa bir marketttir.Toki değil yokki evleri benzetmeniz müthiş olmuş.Ellerinize sağlık.Sevgiler, selamlar.

Bal Damlaları 
 10.12.2007 14:18
 
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
Toplam blog
: 70
Toplam yorum
: 99
Toplam mesaj
: 14
Ort. okunma sayısı
: 714
Kayıt tarihi
: 27.11.06
 
 

Bir şirketin H.İlişkiler sorumlusuyum. Gündeme mizahi pencereden bakmak ve ürettiklerimi paylaşmak i..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster