Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

04 Şubat '10

 
Kategori
Sağlıklı Yaşam
Okunma Sayısı
817
 

Arı sütü ve polenin sağlığa etkileri

Arı sütü ve polenin sağlığa etkileri
 

Kendinizi çok yorgun, güçsüz hissediyorsanız, enerjinizin kalmadığını düşünüyorsanız, nasıl kilo alırım kaygısı yaşıyuorsanız, imdadınıza yetişecek, size hem bedensel olarak, hem psikolojik olarak yarar sağlayacak doğal ek besin diyebiliriz polen için.

Arı poleni içeriğinde bulunan 96 çeşit besini kapsar. Her insanın rahatça kullanabileceği destektir.

Arı poleninin %40'ı proteinden oluşur ve yaklaşık olarak tamamı herhangi bir bozulmaya uğramadan ya vücudumuz ya da metabolizma tarafından kullanılabilir durumdadır. Ve çok iyi bir antioksidandır. 22 çeşit amino asit, C vitamini, B-kompleks ve folik asit, doymamış yağ asitleri, enzimler ve karotinle, günümüze kadar hemen hemen hepsi keşfedilmiş olan ana anti oksidanları içerir. Arı poleni zaman zaman'en mükemmel besin olarak da anılır.

Arı poleni bağışıklık sisteminizi güçlendirerek hastalıklara karşı savaşır. Alerjilere karşı daha dirençli olmanızı sağlar. Strese karşı etkisi büyüktür. Doping etkisi yaratır ve yorgunluğa birebirdir

Ayrıca tam bir vitamin kaynağıdır. İçinde B (Tiamin), B2 (Riboflavin), B3 (Vitamin PP), B5 (Asit pentotenik), B6 (Pridoksin), B7 (Mesoinositol), B8 (Vitamin H, Biyotin), B9 (Asit folik), B12 ( Siano kobalamin), Vitamin C, D, E, provitamin A, (özelleikle B vitaminleri suda eriyerek vücuttan atıldıklarından her gün alınmaları gerekmektedir.) Özellikle yetişme çağında olanlar, ameliyat geçirmiiş olanlar, yaşlılar, çok enerji gerektiren işlerde çalışanlar için birebirdir. Dikkat etmeniz gereken tek nokta ise; polen ya da arı sütü bal polen karışımı gibi arı ürünleri kullanırken aldığınız ürünün güvenilirliğinden ve kalitesinden emin olmanızdır.

TİN

NASIL KULLANMALI

Günde alınacak 35 gr. Arı poleninin insan vücudunun yaşam savasında gerek duyduğu tüm besinleri içerdiği çoğu hekim ve besin uzmanları tarafından kabul edilip önerilmektedir. Çünkü arı poleni vücudun gerek duyduğu bütün bilinen besinleri içermektedir. İdeal beslenme şartlarından uzak kaldığınızda vücudunuzda oluşacak çatlakları doldurmak amacıyla tavsiye edilebilecek en iyi sağlık ürünü arı poleni olacaktır. Aslında, arı poleni ürünleri, açlığa maruz kalmış bölgelerde yaşayan insanlara beslenmelerinde destek olmak üzere sık sık kullanılan bir üründür.

Bu kadar apaçık sonuçların yanı sıra, arı poleninin sağlık üzerinde kendine has etkileri vardır. (KAYNAK:beslenmedesteği.com)

http://www.turkiyeinternette.com/haber/8740-salik-ari-sutu-ve-polenin-sagliga-etkileri.html

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
 
 

Bloğunuz çok bilgilendiriciydi, ellerinize sağlık...5 yaşındaki oğlum da kullanabilir mi? Beslenme düzeni çok güzel ama geçmişinde bir pnömani (zatürre) var. Bağışıklık sistemini güçlendirmek için kullanabilir miyiz? Değerli cevabınızı bekliyorum, sevgiyle kalın...

sevilay gülcek sensözlü 
 04.02.2010 18:05
 
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
Toplam blog
: 384
Toplam yorum
: 102
Toplam mesaj
: 22
Ort. okunma sayısı
: 1618
Kayıt tarihi
: 02.05.09
 
 

Yazmayı, okumayı, paylaşmayı, özgürlüğü seven, "BİLGİ"lenirken, "BİLGİ"lendiren dünya insanıyım. Lai..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster