Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

22 Haziran '16

 
Kategori
Gündelik Yaşam
Okunma Sayısı
3814
 

Arka koltuk boşken şoförün yanına oturan kadının davranışı nasıl yorumlanmalı?

Arka koltuk boşken şoförün yanına oturan kadının davranışı nasıl yorumlanmalı?
 

Valla ben şoför olayım aklıma başka şey gelir “Bu kadın o tip kadınlardan”

Ama ben konunun bu kadar basit olmadığını düşünüyorum. Yani bu, bunun göstergesi değil. Arkada boş koltuğa otursa hatta yanında eşi dahi olsa aklında başka şey varsa vardır zaten. Bunun bir ölçüsü yok, namuslu görüntüler dahi sizi yanıltmasın.

Ama bu davranış yine de bir şeyin göstergesi. Kafası karışık, bunalımda vs istisnalar dışında bu, özgür bir kadın davranışı.

Ne o öyle arka koltuğa ilişip, başı önünde utangaç tavırlarla (ben kimseye bakmıyorum, kimse de bana bakmasın) sanki ceza evine mahkûm götürüyorsun. Erkek için hadi neyse geriye yaslanıp ağa gibi paşa gibi tavırlarla daha bir gurur okşayıcı ama kadın için gerçekten olumlu görüntü değil. Ya eşinle falan bineceksin ya da böyle binmeyeceksin.

Biliyor musunuz kadının öne şoförün yanına binmesi daha ahlaklı; çünkü hani taksi de olmasa (diğer arabaları düşünürsek) arabaya hatun atmış gibi. Yani taksilerde pek dikkat çekmez ama özel arabalarda şoför ve arka koltukta bir kadın. Ben kadın olayım ön koltuğu binerim, eşi ya da tanıdığı falan zannederler en azından.

Bu bir yana kadın/kız ön koltukta gitmeyi sevebilir. Sıkıcı yolculuğu şoförle muhabbet ederek geçirmek isteyebilir. Bu durum arka koltukta kös kös oturmaktan daha az dikkat çeker. Aklında başka şeyler de olabilir. Bu arada şoförün ne düşündüğü önemli değildir; çünkü bellidir zaten!

NAHİDE ÇELEBİ bu blog'u önerdi.

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
 
 

İlahi Kerim Bey, zihniyet değişmedikten sonra! Şöyle düşünün, dört bayan taksiye bindiler, mecburen üç arkaya, bir bayan ister-istemez şoför yanına. Düşünmeye devam, bayanlar sokak sokak indiler geriye tek bayan kaldı, o da şoför yanında. O da çekine çekine oturuyor, malum önyargı. Şimdi bu bayan ne yapsın, gören olursa :(((

Sündüs Akkaya 
 26.06.2016 1:09
Cevap :
Güzel yorumunuza teşekkür ederim Sündüs hanım...  26.06.2016 15:09
 

Dekolte, yani bacakları kalçaya doğru gösteren ve memeleri açan kıyafetle ön koltuğa oturan kadın tehlikelidir. Şoförün dikkati dağılabilir, Allah göstermesin trafik kazasında ikisi de telef olurlar da arkalarından "cilveleşmeye ilâhi ceza kesildi" derler.

Muharrem Soyek 
 24.06.2016 20:44
Cevap :
Yazıda yazılmamış olanı tamamlayan bir yorum...Yorum yapmak zaten biraz da yazıyı tamamlamaktır.  26.06.2016 15:03
 

tek yolcu isem genellikle ön koltuğu tercih ederim. uzun yol-ise uyuklayacaksam arka koltuk. mana aranabileceği fikri ile ilk kez karşılaşıyorum-iyi ki taksi şoförü değilsiniz -kariyeriniz uzun ömürlü olmazdı;)

Emef 
 24.06.2016 0:13
Cevap :
Yorumunuz için teşekkür ederim efendim.  26.06.2016 14:34
 

Böyle bir yazı yazacağınız aklıma gelmezdi;)) Çok güldüm çünkü bende taksiye bindiğim zaman arka koltuğa oturmam taksi şoförünün yanına otururum, taksicilerle muhabbet etmek hoşuma gider ordan burdan, herşeyi bilirler çünkü:)) matrak adamlardır:)) muhabbet ede ede gideriz ha şunuda belirteyim tanımadığım bilmediğim bir şehirde değil tabiki Kayseri'de.. Genelde birkaç tanıdığım, güvendiğim taksici vardır taksi ihtiyacım olduğunda onları ararım.. ;)) Selamlar..

Selda Çakmak 
 23.06.2016 18:24
Cevap :
Bir gün Karaköy'den Topkapı'ya geliyorum. Eski Amerikan arabası, şavrole, yedi kişilik...En önde oturuyorum.Şoför ücretleri alalım dedi. Tınmadık çünkü verdik.Az ileride durdu, arabayı sağa çekti."Beyler bedava mı götüreceğim, hani ücretler" Birbirimize baktık. Fakat dikkat ettim daha çok bana bakıyorlar.Yanımdaki kulağıma eğildi "Ücretleri sana verdik ya kardeş!" Ne? Elimi cebime attım, ceplerim bozuk para dolu. Onlar vermiş ben dalgınlıkla cebime atmışım.Adamı ikna edinceye kadar akla karayı seçtim.  25.06.2016 15:59
 
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
 
Toplam blog
: 6184
Toplam yorum
: 15192
Toplam mesaj
: 283
Ort. okunma sayısı
: 636
Kayıt tarihi
: 21.09.08
 
 

Sadece sayfalarda kalan yazılar şaheser olsalar bile önemsiz ve anlamsızdır. İnsanlara ulaşan ve ..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster