Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

16 Mart '11

 
Kategori
Deneme
Okunma Sayısı
303
 

Arkadaş yapacaksın!

Çok değil 10 dakika önce çok sevdiğim bir arkadaşımın bana yollamış olduğu yazıyı okudum ve aklımdan neler neler geçti anlatamam. Çok güzel hislerini ve yaşadıklarını anlatmış. Kısacık bir masal gibi. Okudukça her zaman düşündüğüm hayatın gerçeklerini yazıya dökmek istedim. Ona da birazını yazdım. 

Arkadaş, hüzünle bakmayacaksın hayata, ümit edeceksin ki gerçekleşme ihtimali olsun. Mutlu olmak için uğraşmayacaksın. Anı yaşayacaksın; ama planlar da yapacaksın. Yapacaksın ki, ileride ulaştığında mutlu olasın. Mutluluk zaten anlık değil midir? Sen ararken o kaçar, bakmadığın zamansa gelir yüzüne vurur. 

Kendini sınırlarını çizecek ve en üst noktanı bileceksin. O sınırlar içinde yaşayacaksın. Ancak sınırlarını arada bir zorlayacaksın ki, ilerleyebilesin. Yerinde sayarsan olmaz ki. 

Birine âşık olayım, seveyim diye kasmayacaksın. Sevginin seni bulmasını bekle. Sabırlı ol ve seni bulduğunu gör. Sevgi zorlamayla olur mu? 

Arkadaş, seveceksen de harbi seveceksin. Delikanlı gibi, mert olacaksın. Sevdiğinin elinden tutacaksın, bırakmamacasına sıkacaksın. Vıcık vıcık olmuş, saygısız ilişkiler kurmayacaksın. 

Dostunu savunacaksın. Dostun olmadan sen kimsin ki? Sırtını dayayacaksın. Yeri geldiğinde en kıymetlini emanet etmekten korkmayacak şekilde güveneceksin ki için rahata ulaşsın. 

Aileni koruyacaksın. Her ne pahasına olursa olsun. Onlar sensin, unutma. Kendi aileni kuracaksın. Aile senin için ne ise ona göre yapacaksın. 

Prensiplerin olacak. Vazgeçmeyeceksin. Bırak sana deli desinler, salak ve hatta dar fikirli desinler. Yılmayacaksın. Bir savaş vereceksen prensiplerin için vereceksin. 

Huzuru arayacaksın. Bedenin uzanırken rahat olabilir, ama ruhun rahata ermezse rahat edemezsin. Huzuru nerede bulacağını bilecek ve arada bir oraya kaçacaksın. Kendine zaman ayırıp yalnız kalacaksın. Yalnız kaldığında kendini dinleyeceksin. Dinlediğinde üzülmek yerine çözüm üreteceksin. 

Unutma sevgili dostum. Savaş tek cephede kazınıldığında başarı, topyekûn tüm cephelerde kazanıldığında zafer anlamına gelir. Zaferi elde etmek içinse yılmayacaksın. 

Saygılarımla; 

T.K. 

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
Toplam blog
: 8
Toplam yorum
: 7
Toplam mesaj
: 0
Ort. okunma sayısı
: 904
Kayıt tarihi
: 31.01.11
 
 

Liseyi Üsküdar Fen Lisesinde okuduktan sonra Işık Üniversitesi Elektronik Mühendisliğini bitirdim. D..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster