Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

20 Aralık '06

 
Kategori
Blog
Okunma Sayısı
616
 

Arkadaşlar ne yaptık, farkında mısınız?

Arkadaşlar ne yaptık, farkında mısınız?
 

Milliyet Blog’a ne amaçla üye oldunuz? Buradan neler beklerdiniz? Sadece yazmak mı, öğrenmek mi, iletişim mi, kendinizi ifade etmek mi?

Bilemiyorum, hepimizin farklı düşünceleri vardı.

Ben daha çok toplumsal olayları dile getirip, maneviyattan ve paylaşımdan bahsetmeye çalışıyordum. Dilim döndüğünce, kalemim ve bilgim sınırında yazmaya çalışıyordum.

Bir gün geldi ki, benim yakından tanımadığım, yeğenimin arkadaşı olan bir gencin yardıma ihtiyacı olduğunu duydum. Durum çok acildi. Buradan sizlere duyurmaya çalıştım. Ama bu kadarını beklemiyordum. Milliyet Blog’tan sesimizi bu şekilde duyurup ta, bu gün bir cana can katılacağını düşünemiyordum.

Önce Melda destek verdi yazıma, siteyi kurdu, sonra Biberiye mektup fikrini ortaya attı. Ve sonrası çorap söküğü gibi geldi. Açelya’nın üstün çabaları, özlem.dem’in perde arkası çalışmaları, Sema’nın manevi desteği ve mektup gününe katılıp hatta katılmakla kalmayıp, her yazısının altına sitemizi yazan arkadaşlarla bu güne geldik. Lütfen kusurma bakmayın, hepinizin ismini yazamıyorum şu an. Çünkü beynim hala Ferdi artık para düşünemeyecek, sadece gayret edecek fikrini net olarak algılayamıyor. Ve darmadağın düşünceler içinde, kelimeler uygunsuz sıralanıyor şu anda.

Çünkü ilk yazıdan sonra aileyle görüşmeye başlayıp, onlara ben de bir umut vermiştim. Ve her şey o kadar yavaş ilerliyordu ki, üstüme bir de insanları boşuna ümitlendirdin, bak elinden bir şey gelmiyor düşüncesi yerleşmişti. Tutamayacağım bir sözü vermiş gibi huzursuzdum. Boyumdan büyük bir destek çabasına girmiştim. Bu düşünce her geçen gün beni kahretmeye başlamıştı.

Şimdi huzurluyum. Milliyet Blog ve buradaki emeği geçen tüm dostlarım, beni iki azaptan kurtardı bu gün. Ferdi ölüyor ve ben yardım edemiyorum düşüncesi.

Milliyet Blog ve buradaki tüm dostlar (perde arkası çalışan çok kişi olduğunu biliyorum aranızda) hepinize sonsuz teşekkürler. Klavye başında çok büyük bir sivil toplum örgütlenmesi sağlandı. Ve bu bir canın yaşaması için umut oldu.

Başta Milliyet Blog çalışanları olmak üzere, destek olan herkese sonsuz teşekkürlerimi sunuyorum.

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
 
 

Sen bir pirlantasin, Deniz. Bakma, serde biraz yavas düsünme, yavas hareket etme var; ama hep izledim, gözledim nereden nereye geldigini, insanlari nereden nereye götürdügünü. O nedenle sen bir pirlantasin diyorum.

pirmete 
 26.12.2006 1:01
Cevap :
Teşekkürler Sevgili Pirmete. Ne diyebilirim ki, aslında ben tek başıma bir şey yapmadım, yapmama imkan yoktur. Sevgilerimle  26.12.2006 10:33
 

Gözünüz,gözümüz aydın. Ard arda okuduğum güzel haberler bugün benim duygusallığımı zirveye çıkardı. Mutluluktan aktı gözlerimden yaşlar, Çukurova'yı geçip, Ege'yi aşıp, Marmara'ya, İstanbul'a, Bursa'ya hatta Uludağ'a kadar ulaştı sevinç nidalarım. Başlangıç noktasını başarıyla tamamlayıp, ilerleyen aşamalara doğru yine hep birlikte, gayretle, istekle, yorulmadan ''biraz daha sabır'' diyerek yürüyelim. Daha mutlu sonuçları yaşamadık ama yaşayacağız. O günler de gelecek hayırlısıyla. Büyük bir dayanışma örneği gösteriyorsunuz projenin mimarları olarak. Desteklemek ''insanlık görevimiz''. Hayatta ne zaman ne ile karşılacağımız belli değil. ''Birlikten kuvvet doğduğunu görmek'', bu mutluluğu hep birlikte yaşamak gerçekten çok güzel. Sevgiyle kal, yüreği kendinden büyük güzel insan.

Tuğba 
 24.12.2006 1:30
Cevap :
Canım, şu anda bu yardımlaşmaya farklı bir destekle devam ettiğini biliyorsun değil mi? Ve her şeye rağmen hala yanımızda senin gibi yüce yürekler var! Ferdi çok şanslı, sizlerle karşılaştığı için. Ve insanlık görevlerimiz daha nice Ferdi'lerle devam edecek. Allah'ın izniyle ve ulaşabildiğimiz kadar. Sevgiler ve teşekkürler, bir kez daha.  24.12.2006 11:54
 

Deniz hanım,ülkemizde yüzlerce hatta binlerce Ferdi var.Biz yaraya merhem sürdük ama çare olamadık.Milliyet Blog unda bir yardım platformuna dönüşmeden ülkemizdeki (başta sağlık olmak üzere)sorunlar için neler yapılabilir sorusuna cevap aramalıdır diye düşünüyorum.En azından bundan sonraki adımın ne olacağına karar verebilirsek insanlara daha kolay yol gösterebilir ve yardım edebiliriz.Saygılarımla.

Ahmet AYDIN 
 22.12.2006 12:48
Cevap :
Sevgili Ahmet Bey, biz bireysel olarak sitemiz aracalığıyla bu merhemlere devam edeceğiz. Bunu bu oluşuma katılmak isteyenlere duyuracağız. Toplumsal konularda ne yapabiliriz araştırmasını yapıyoruz. Çünkü maalesef Ferdi'nin durumu henüz net değil. Hiç bir şey göründüğü gibi değil ama biz haddimizi aşıp devlete kafa tutmuş durumuna düşmemek için şu an gelişmeleri takip ediyoruz. Milliyet Blog'u yardım platformuna dönüştürmeden buradaki bireysel yardım düşüncesinde olanlarla da farklı bir oluşum içindeyiz. Saygılarımla  22.12.2006 14:30
 

Ben de çok mutluyum Ferdi için... Evet, Ferdi için gerçekten mutluyum ama birşey daha var beni çok mutlu eden: hayatın içinde duyarlı, sevecen, birileri için karşılıksız birşeyler yapmaya gönüllü, kanatsız meleklerin de olduğunun farkında olmak... Ben çabanızı tebrik etmiyorum, ben çabanızın karşısında saygıyla eğiliyorum... iyi geceler :)

Esmeralda esmer 
 21.12.2006 0:28
Cevap :
Sevgili Esmeralda çok teşekkür ederim yorumuna. Çok mutluyum ben de hem Ferdi için hem Ferdi gibiler için devam edecek çalışmalaraımız adına. Ama şuna katılmıyorum, bu benim çabam değil, bu buradaki duyarlı bir çok kişinin ortaklaşa çabası. Sevgilerimle  21.12.2006 9:59
 
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
 
 
Toplam blog
: 240
Toplam yorum
: 1379
Toplam mesaj
: 381
Ort. okunma sayısı
: 1607
Kayıt tarihi
: 18.08.06
 
 

Zamandan şikayet ederken, ne kadar hızlı aktığını fark edemeden geçmiş yıllar. Kırklı yıllar, kır..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster