Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

21 Ekim '07

 
Kategori
Dostluk
Okunma Sayısı
433
 

Arkadaşlık

Arkadaşlık
 

Uzun kış gecelerinin ayazında sobalı evlerin yanındaki sedirlerde, şömine başında kışın kuru soğunu ve buz gibi havayı birden ısıtan şen sohbetler, ibriklerde kaynayan suyun ve demlenen çayın buharında uzayıp giden bitmek bilmeyen sıcak ve tatlı söyleşiler. Az katıklı çok bataklı okul yollarının dere tepe aşarak adımlanan uzun patikaların yüreği sevgi dolu kardeş çocukları, memleketimin yalın ayaklı, kıpkırmızı elma yanaklı güzel çocukları, çocukluk arkadaşlarım, ilk sevdalarım, kalp atışlarım, çocukluk aşklarım neredesiniz?
Deniz kıyısında dalgaları taşlayıp, çakıl topladığımız dallarında kuşlar gibi uçuştuğumuz ceviz, elma ağaçları, elele güneşi batırıp, kırlarında çiçekler topladığımız doğduğum topraklar, güzel memleketim şiir tadındaki dostluklar neredesiniz?
Gençliğimizin ilk delikanlı çağlarımızın can dostları, arkadaşlar neredesiniz?
Heyecanla yazdığımız sarı mektup zarfları, pembe tebrik kartları neredesiniz?
Babamızın dizinin dibinde televizyonsuz radyosuz pür dikkat hiç kıpırdamadan soluk almadan dinlediğimiz heyecan dolu masallar, fıkralar, dost söyleşileri neredesiniz?
Evet ne yazıkki sizlerde bizler gibi teknolojiye yenik düştünüz. Bizi giderek kuşatan görsel medyanın anlık tüketimine endeksli birer cep telefonu mesajı ya da kısa anlamsız basit selamlaşmalar haline dönüştü öncelikle gündelik hayatımız.
Artık yiyeceklerimiz gibi, çılgınca tüketim çağında iletişimimizde fast food hale geldi. Fast food üretip hızla tüketiyoruz.
Dostluklarımızı, çocukluk anılarımızı, mutlu anlarımızı geride bırakıp terkediyoruz..
Sahi en son ne zaman karşılıksız, işiniz düşmeden bir arkadaşınızı arayıp hal hatır sordunuz? En son hangi dostunuza tanıdığınıza mektup yazdınız?
En son hangi değerli arkadaşınıza, eşinize ya da çocuklarınıza, iyi ki varsın, seni seviyorum dediniz? Ya da demeseniz de ona o sıcaklığınızı samimiyetinizi hissettirdiniz?
Unutmayınki henüz geç değil hadi ne duruyorsunuz açın kalp gözünüzü yayın sevgi dostluk ışıklarını, yaşayın ve yaşatın...
Saygılarımla


Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
 
 

Mektup yazmayı çok sevdiğim halde artık yazacak kimse bulamıyorum. Lise yıllarımda aynı şehirdeki arkadaşlarımla bile mektuplaşırdım. Hala saklarım o mektupları... Hiçbir iletişim aracı mektupların yerini tutmuyor malesef... Teknoloji duygularımızı öldürdü.

missra 
 11.03.2008 20:02
Cevap :
Heyecanla beklenen postacılar,heyecanla açtığımız zarflar ve duygu anlam yüklü mektup sayfaları maalesef yerini teknolojik duygusuz fast food mesajlara bıraktı ama yinede alman posta idaresinin dünyanın heryerinden almanca yada ingilizce yazışmak isteyen herkese ücretsiz dergi ve mektup arkadaşı bulduğunu biliyormusunuz?Ben bu konuda dünyanın heryerinden mektup arkadaşlığına devam ediyorum.Eğer ingilizcenizi geliştirmek ve mektup arkadaşı edinmek isterseniz size bu konuda mail atabilirim. saygılarımla  11.03.2008 22:04
 

Geçenlerde bir arkadaşla önümüzdeki kurban bayramı için dostlarımıza tebrik kartları alıp atalım diye konuştuk. Ve az önce de mesai arkadaşlarımla mutlu geçen çocukluk anılarımızdan bahsettik hani şu sanal ortamlarda, taş binalar arasında sıkışmamış çayırlara çimenlere yayılmış şanslı çocukluğumuzdan bahsettik ve sonra sizin bu yazınızı okudum:) bizim dönem çocukları şanslıydı fikrimce. sonrasında binalar arasına sıkışarak büyüyen çocukların dönemi başladı. Sevgiyle...

Tülay TERZİOĞLU 
 23.10.2007 15:15
Cevap :
Evet anlattıgınız kuşak beton çocukları .Onlara sordugunuzda kentteki agac türlerini sayın diye sayamazlar ama hepsi hangi mp çalar daha kalitedir hangi markalar imaj yapar deseniz size onlarca marka sayarlar ben onlara beton çocukları,Marka kuşağı yada teknolojinin sanal kuşağı diyorum:) Bahsettiğiniz gibi iyiki çocukluğumuz onlara göre daha doğal ortamda geçmiş ,  23.10.2007 20:28
 
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
 
Toplam blog
: 34
Toplam yorum
: 71
Toplam mesaj
: 45
Ort. okunma sayısı
: 1478
Kayıt tarihi
: 10.09.07
 
 

Yabancı diller okudum. Eğitimle ilgili yazılar yazmayı, deneyimlerimi paylaşmayı paylaşmayı seviyoru..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster