Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

Matbaacıyım, şu anda malülen emekliyim. Askerden önce şiir denemelerim oldu. Bazı dergi ve gençlik şiir antolojilerinden yayınlandı. Ayda bir çıkmakta olan bir dergide, şiir ve karikatür sayfalarını yönettim. Ve bazı yazılarım, çektiğim resimler yayınlandı. Sevgili Hrant Dink’in katledilmesi üzerine, çorbada ufa..

Devamı
 
 

Yazdığım Kategoriler

 
Bu dünyaya gitmek için geldik...

Sevgili Sabiha, bizler geldik gidiyoruz. Ama savaşlar devam ediyor, Öldürüyorlar, ölüyorlar. Niçin bu savaşlar. Niçin barış dilini kullanmıyorlar. Gazeteciler, yazarlar, dekanlar, milletvekilleri, sorgusuz tutuklanıyor. Sebepler uyduruyorlar, hiç bir sebep yok. Ekonomi dibe vuruyor. Niçin bu şehitler, niçin bu ölümler. Kazanan silah tüccarları oluyor, öldürülüuor çocuklar, analar, babalar, bu kardeş kavgası niye, neyi, niçin bölüşemiyorlar. Bu dünya hepimize yeter, yeter artık bu canlar, ölüyorlar, öldürüyorlar. Her can öldüğünde bizden de bir can gidiyor. Kendi yarattıkları terörün kurbanı olduklarını görmekten bu kadar aciz mi bu insanlar? Savaşta ölenler, barışta öldürülenler. Eğer bu kan toprakta ağlıyorsa, barışı konuşmak gerek. Sevgiler, selamlar...

04 Ocak 2017 01:48
Bizden geriye ne kalır...

Değerli yazarım, doktorum, Akın Yazıcı, ne güzel bir insansınız ki yıllar sonra sizi arayıp soran hastalarınız var. İnsan yürekli, sevecen insanlar her zaman aranılır ve unutulmaz. Bir doktorun ameliyat edip, hayata döndürdüğü hastalar unutmaz. Bu yazınız bana benim doktorumu da hatırlattı, unutmuş değilim. Fırsat bulursam bir buketle gideceğim, ve size veriyormuş gibi sayacağım kendimi. Saygı ve sevgilerimle. Her zaman sağlık, sıhhat dileklerimle.

06 Ekim 2015 21:02
Gerçeğin bilgisi

Değerli dost Abbas Oğuz, iyi bir şair olacaksan, iyi şairleri, iyi bir yazar olacaksan iyi yazarları okuyacaksın. İyi bir ressam olacaksan iyi ressamların tablolarını görmeye gideceksin, iyi resim çekmek istiyorsan iyi fotoğrafcıların sergilerine, galerilerine gideceksin. Siz bu blog'da iyi şairlerden birisiniz, teşekkürler tüm şiirleriniz için. Saygılar.

02 Haziran 2015 19:06
 
Toplam blog
: 48
Toplam yorum
: 1317
Toplam mesaj
: 20
Ort. okunma sayısı
: 870
Kayıt tarihi
: 06.02.07
 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster