Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

18 Nisan '09

 
Kategori
Deneme
Okunma Sayısı
354
 

Arsız..

Arsız..
 

Int.


Hüzünlerimin koynunda bir gece daha.. Gelişlerine yüzdürdüğüm o kağıt gemiler gibi savunmasız bu küçük yüreği bırakıyorum yüreğinin sularına..
Kırdığım kalemleri sıkıştırıp parmak uçlarımla son kez seni çiziyorum tualime.. Gelişlerine kurduğum saatlerimi bozdum biliyorsun.. Zamansız mekansız virane bir bedenin içindeki son kıvılcımlarla düşüyorum bu beyaz kağıtların üzerine.. Her mısrada biraz daha bölünüyorum.. Azalıyor, tükeniyorum..

Bir deli mavinin peşinden sürüklenen yıllarıma inat tutuyorum yaşımı.. Bir sigara daha yakıp kendimi avutuyorum.. Yazmak, uzağı yakın yapmaktı hani.. Hani en derin acıların ardında gizliydi bir damla mutluluk.. Gidişlerinin ardından başladı kağıtla kalemin dansı bu parmaklarda..Adsız adressiz mektuplarımın gizli öznesi, umudun diğer adıydın..

Şimdi sessiz soluksuz koyu karanlıklarımın ortasında kulağımda tanıdık bir tını ile mısralarımın arasına gizliyorum kendimi.. Bir çok adın vardı biliyorsun.. Şimdi bürünüp senin gibi farklı kimliklere silik bir silüet olarak karışacağım geceye.. Duyduğun şarkı olacağım önce.. Tekrarladığın her mısrada adımı haykıracaksın farkında olmadan.. Sonra gözlerinin ufkunda kaybolacağım.. Görmeden izleyeceksin beni.. Gözünde yaş, saçında rüzgar olacak mısralarım.. Yanaklarından süzülüp dudaklarında dua olacak adım.. Tek kelime.. Hasret..
Tutunamıyorum artık hayallere.. Büyük bir boşluğun içinde şuursuzca savruluyorum.. Herşey sen oluyor bir anda.. Düşünmek istemiyorum dediğim anda mıhlanıyor aklıma mavinin en delisi.. Unuttum dediğim anda omzumda hissediyorum o hayali eli.. Her kapı, her telefon sana açılıyor.. Gidiyorum dediğimde önümde set oluyor senli mısralar.. Dayanamıyorum.. Eksiliyorum yokluğunda..

Ne sigaram yetiyor efkarımı bastırmaya böyle anlarda, ne de acılı notalar..
Görüyorsun işte.. Sensizliğine lanet okuduğum bu mısraların sonunda bile arsız dilenciler gibi senden seni dileniyorum.. Ne bırakıp gidebiliyorum, ne de bu acıya kayıtsız kalabiliyorum..

Kendimi tanıyorum.. Biraz daha yazarsam çekilmez olacağım.. Çocuklar gibi hıçkıra hıçkıra ağlayıp, ıslak gözlerle seyrine dalacağım hayalinin..
Bir son gerek artık.. Hem bu yazıya.. Hem bu yazgıya..
Ama biliyorum..
/ sıra gelmeden gidemem ki ben / tutmaz ellerim seni görmeden / zaman geçiyor / bekliyorum bak

Şarkı : Gülben Ergen - Oğuzhan Koç / Giden Günlerim Oldu

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
Toplam blog
: 36
Toplam yorum
: 107
Toplam mesaj
: 0
Ort. okunma sayısı
: 583
Kayıt tarihi
: 24.03.09
 
 

..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster