Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

08 Haziran '18

 
Kategori
İnternet
Okunma Sayısı
13
 

Artık Diziler Çok Daha Orijinal

Artık Diziler Çok Daha Orijinal
 

İnsanların televizyon alışkanlığını terk edeli çok oldu. Teknoloji ilerledikçe her şey akıllı telefonlar, tabletler ve bilgisayarlarda var olmaya başladı. Televizyon dizileri de hiç bir gelişme göstermeden aynı klasik hikayelerinde devam edince, insanlar çareyi internet dizilerini merak etmekte buldu. Ve bir iki derken seyrettikçe keyif aldılar.

Geçmişten günümüze televizyon diziler her geçen gün kalitesini kaybederken, televizyonun en büyük düşmanı internet oldu. Aslında düşmanlık kısmı göreceli bir durum oluşturuyor. İnsanlar artık televizyonun karşısına geçip saatlerce bir diziye takılıp kalmak istemiyorlar. Özellikle de aynı hikayeyi barındıran dizilere... İnternet dizilere ulaşmak ve seyrederken keyif almak çok daha kolay ve garantili... Belki televizyon dizileri gibi her hafta aynı gün ve saatte olmayıp yeni bölüm için bir kaç hafta bekletiyorlar ama beklediğinize değdiğini görüyorsunuz.

Özellikle işledikleri konular gereği çok daha orjinal, akıcı ve merak uyandırıp şaşırtıcı hikayeleri ön planda tuttukları için her bölümü izlemek ve beklemek çok daha keyifli oluyor. İlginç kitapları senaryoya bağlamak, sürükleyici polisiye hikayeler yazmak, insanların temel iç güdülerini doğru ifade ederek yaşadıkları parçalara yer vermek internet dizilerinin seyredilmesinde asıl neden oluyor. Oyuncuların kendilerini sıkıcı senaryolar dışında daha gerçek hikayelere adapte ederek sergilemesi de onları mutlu eden kısım oluyor.

Ve asıl önemli olan ise; saatlerce süren ve reklam araları ile insanları yine koltuklarına bağlayan televizyon dizilerinin yerini ortalama 1 saat süren ve reklam arası neredeyse yok gibi olan internet dizileri tercihleri bir kere daha arttırıyor. Bölümleri kaçırmak gibi bir sorun olmaması, dilediğiniz her yerde izlemediğiniz bölümü izleyebilmek ve günün sadece 1 saatini hayata mola vermek gibi düşünerek keyifli zaman geçirmeniz garanti gibi görünüyor.

Bir kaç örnek vermek gerekirse, geçtiğimiz zamanlarda Fi,Çi, yeni hayatımıza giren Dip, Şahsiyet ve daha bir çok diziye ulaşmanız çok kolay. Mutlaka izlemenizi ve bu deneyimi yaşamanızı öneriyorum.

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
Toplam blog
: 87
Toplam yorum
: 9
Toplam mesaj
: 0
Ort. okunma sayısı
: 58
Kayıt tarihi
: 30.03.18
 
 

Merhaba :) Herkesin yazmaya olan isteği ve hayranlığı ile burada buluşabiliyor olmasından çok büy..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster