Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

29 Ağustos '06

 
Kategori
Gündelik Yaşam
Okunma Sayısı
685
 

Artık hiçbir yer güvenli değil

Artık hiçbir yer güvenli değil
 

28 Ağustos günü Antalya'da en işlek merkezlerden birnde bir bomba patladı. Bombanın patlamasından kısa bir süre sonra dolmuşta önümde oturan kadın şahit olduklarını yüksek sesle anlatmaya başladı. Ve dolmuş yolcuları bir ağızdan bu cümleyi söyledi. "Artık hiçbir yer güvenli değil".

Terör amacına ulaşıyor. Hepimizin güvenlik duygusunu sarsmayı başardılar. Dolmuşta ki insanların yüzleri kaygı doluydu. Herkes aynı anda telefona davranıp yakınlarını aradı. İyi olduklarını söylemekten çok dışarıya çıkmamaları için uyardılar sevdiklerini. Trafik kitlendi. Şehir de hissedilir bir korku havası oluştu kısa bir sürede. Terör amacına ulaştı. Herkes hızla evlerinin güvenliğine sığınmaya koştu ve sokaklar ölümün maşalarına kaldı.

Biliyorum. İnsanlarımız kısa bir süre sonra sonra unutacaklar yaşananları ve hayatlarına kaldıkları yerden devam edecekler. Ama dikkatli bakanlar görüyor. Artık hiçbir yer güvenli değil ve insanlarımızın gözleri tedirgin, başka yüzleri süzüyor. Çünkü "hiç kimse güvenilir değil".

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
Toplam blog
: 79
Toplam yorum
: 359
Toplam mesaj
: 78
Ort. okunma sayısı
: 1558
Kayıt tarihi
: 24.07.06
 
 

1972 yılıydı. Doğdum. Evde hep kitap okuyan iki kişi vardı. Büyüdüm, okullar okudum. Birşey öğrenmed..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster