Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

09 Kasım '15

 
Kategori
Güncel
Okunma Sayısı
2078
 

Artık kebap yemeyin,Türkiye'ye gitmeyin

Artık kebap yemeyin,Türkiye'ye gitmeyin
 

Görsel alıntı


İslam’la hiçbir ilgisi bulunmayan Irak Şam İslam Devleti “ IŞİD” terör örgütünün orta doğu ülkelerine verdiği huzursuzluk Avrupa ülkelerine de yansıdı.

Görünen o ki gayrı meşru İŞİD’in sebep olduğu göç dalgası yüzünden dünyanın huzuru gittikçe bozuluyor.

İslam karşıtı ve aşırı sağcı “ Batının İslamlaşmasına Karşı Vatansever Avrupalılar Hareketi “ PEGİDA”  taraflarına “ Artık kebap yemeyin, Türkiye’ye tatile gitmeyin” diye çağrı yaptı.

Aşırı sağcı grup ” İslamlaşma Avrupa Birliği’nin ötanazisidir” Kuran zehirdir” yazan pankartlar taşıdı.

Alman kökenli hareketin Hollanda’nın Utrecht kentinde gerçekleşen gösteride özellikle büyük şeytan ABD nin bayrağı ve Almanya Başbakanı Markel’in başörtülü pankartı dikkat çekti.

PEGİDA Hollanda lideri Chohan, daha önce yaptığı konuşmada “ İslam’ın barışçı bir din olmadığını, İslam kültürünün Müslümanların ruh ve akıl sağlığının bozduğunu” öne sürmüştü.

Hollanda yöneticisinin hedefinde Müslüman işçi çalıştıran iş yerleri vardı.

PEGİDA Hollanda lideri Raffi Chohan’da“Mülteci politikalarını eleştirerek Hollanda halkının vergilerinin “ merhamet endüstrisini ayakta tutmak için kullanıldığını “ dile getirdi.

Wagensveld, başörtülü kasiyer çalıştıran süper marketlerden alış veriş yapılmamasını istedi. İslam ve mülteci karşıtı sloganlar adıldı.

Bütün bunların müsebbibi Büyük şeytan ABD nin ektiği ve başka ülkelere biçtirmek istediği IŞİD terör örgütüdür.   

Peki, İŞİD’in tohumu kimler tarafından, nasıl nerede ekilmişti, bu zehirli dikenli mahsulü kime biçtirmek istiyor.  

Tüm dünyanın başına bela olan gayrı meşru İŞİD terör örgütünün tohumları büyük şeytan ABD tarafından Kuveyt'e yakın yerde kurduğu Bucca hapishanesinde ( kampında ) ekildi. 

ABD merkezli Waşhington Post gazetesi ABD'nin Irak’ın toprak bütünlüğünü bozmaya karar verdiğinde Kuveyt’e yakın kurulan Bucca hapishanesinde ekilip şekillendiğini yazmıştı.

Yüz bin kişinin yattığı bu hapishane ile ilgili Polis Şefi Saad Abbas Mahmut o tarihlerde endişelerini şöyle dile getirmişti.

“Serbest bırakılanların % 90’nın çatışmalara geri döneceğini, bu adamlar bahçeye çiçek ekmiyordu, sokakta gezmiyorlardı, Problem çok büyük ve tehlikeli”

“Maalesef Irak hükümeti ve yetkililer problemin ne kadar büyük ve tehlikeli olduğunun farkında değiller” diye ilave etmişti.

Bu hapishanede ( kampta ) kendini halife ilan eden İŞİD lideri Ebubekir el-Elbağdadi’nin bu kampta 5 yıl kaldığını ve aralarında Ebu Müslüm Türkmen, Hacı Bekir, Ebu Kasım ve daha niceleri bulunuyordu.

Yine ABD merkezli Washington Post gazetesi Bucca hapishanesi mahkûmların radikalleşmesi için eşi benzeri bulunmayan bir yer olduğunu yazılmıştı.

Aslında bu hapishanenin adı Bucca hapishanesi değil ABD hapishanesi olarak biliniyordu.

İşte büyük şeytan ABD’nin ektiği zehirli dikenli mahsulü biçmeye hiç niyeti yok. Bu zehirli dikenlerin zararını gören ülkelere siz kendi kendinizi bu zehirli dikenlerden koruyunuz diyor.

Bunu fırsat bilen bir diğer büyük güç Rusya kendi adamını ( Esat’ı ) kurtarmak için yeni bir huzursuzluk peşinde.

Artık yer yüzünde yaşam zorlaştı, huzursuzluk dünyanın birçok ülkelerine yayıldı. En büyük zararı Müslümanlar gördü, görüyor.

 

Kıymetli okurlarımıza saygılar sunuyorum.

Mehmet BURAKGAZİ / MERSİN

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
 
 

Ah dünya zaten yalandı ve şimdi de yaşanmaz hale geldi,sebep olanlar utansınlar.Başarılarınızın devamını diliyorum Mehmet Bey.Saygı ve sevgilerimle.

Şennur Köseli 
 14.11.2015 17:18
Cevap :
Kıymetli Şennur: Bu yazımın giriş kısmında yazmıştım.Terör örgütü IŞİD bölge huzurunu bozdu şimdi sırda Avrupa var demiştim. İşte dün Fransa'da olanlar tm ülkelerin bir kez daha düşünmeleri gerekir.Terör dünya sorunu oldu.Saygılar sunuyorum.Sağlık ve mutluluk diliyorum.   14.11.2015 17:52
 

Değerli Yazar, sevgili Burakgazi, "ne talihsizlik şu bizimki" deme hakkına sahip değiliz. Dış politikada, evrensel sevgi, doğruluk ve gerçekler bağlamında birliktelik, batı arenasında maalesef tükenmiştir. Politik yaklaşımlar, ülke menfaatlerine göre dizayn edilmektedir. Sayın Işık'ın belirttiği üzere, hem ABD, hem AB ülkeleri, siyasi ve ekonomik çıkarları ve 100 yıl önce belirledikleri büyük projelere göre, kuralları tanımaz bir biçimde yoluna devam ediyorlar. Bugünkü (10 Kasım) Hürriyet gaz. haberinden, Irak hükümetinin, İncirlikten kalkan, sözde kendi askerlerine silah gönderdiklerini belirten Kanada ve İsveç askeri uçağından listede belirtilenler dışında (PKK'yı silahlandırma amaçlı) silahların çıkması üzerine bu uçakları geri gönderdiklerini belirtiyor. İşte dost ve müttefiklerin tertipleri. Uğruna birinci dünya savaşına girdiğimiz Almanya'dan da daha farklı yaklaşımlar beklemek safdillik olur. Sevgi, saygı ve selamlarımla. Refik

Refik Başdere 
 10.11.2015 12:17
Cevap :
Kıymetli yazarımız Sayın, Refik Başdere: Bu güzel vatanımızın düşmanlar tarafından nasıl paylaştığını çabuk unuttuk. Toplum olarak dostumuzu, düşmanımızı tanımıyoruz.Sadece onların maske yüzlerine ve sahte tebessümlerine inanıyoruz.Gazete haberini bu gün bende okudum.Irak'ın aklı başına gelmiş gibi görünüyor.Zaten bu ırak yüzünden huzurumuz hep bozuldu.Dileyelim bundan sonra daha dikkatli olsunlar.Irkçılık yapan Avrupalılar Türkiyeyi kötülemekle bir yere varamazlar.Saygılar sunuyorum.Sağlık ve mutluluk diliyorum.   10.11.2015 14:42
 

Üstat taşınan pankartlar İslamı ve KUR'ANI bilmeyenlerde bir soru işareti uyandıracaktır. Batı medeniyeti insanlarının bir çoğu bu yüzyılda sorgulamayı okuyarak, araştırarak ve tartışarak yapıyor. Belki de bu yanlış propagandalar bir çok beynin uyanmasına sebep olacaktır. Kebap işine gelince; keşke Siirt de olsam ve sabah tan ağarmadan Büryan kebabı yesem. Bir özlem. Saygılarımla.

E Ruhi YALÇIN 
 10.11.2015 10:42
Cevap :
Kıymetli yazarımız Sayın, E Ruhi YALÇIN :Evet, ırkçı Avrupalılar Kur'anı bilselerdi o pankartları taşımazlardı.Yazdığınız gibi belki de bu propagandalar bir çok beynin yıkanmasına ve gerçeklere ulaşmasına yardımcı olur.Terör örgütü IŞİD'in zararları oralara da sıçradı.Zaten yakın sayılırız,yolunuz düşerse aynen Siirt'e yapıldığı gibi Mersinde Siirtliler tarafından gerçek Büryan kebabı yapılmakta sizi ağırlamaktan onur duyarım.Avrupalılar döner kebabı bilmezlerdi Türk insanı onlara yıllardır döner kebabı yediriyor demek ki tadını-da hiç tatmamışlardır.Yüce Allah kendisi gibi yapsın Irkçı Avrupalılar gibi yapmasın.Saygılar sunuyorum.Sağlık ve mutluluk dileklerimi sunuyorum.   10.11.2015 14:50
 

Mehmet Bey ,değerli arkadaşım, bu anlamlı yazınızla bizler sen kıymetli arkadaşımıza saygılar sunuyoruz. Sevgiler.

Şahin ÖZŞAHİN 
 09.11.2015 23:00
Cevap :
Kıymetli yazarımız Sayın Şahin ÖZŞAHİN: Orta doğunun zehirli dikenleri IŞİD'in verdiği zarar, ziyan Avrupa ülkelerine Müslümanlar aleyhine sıçradı.Dünyanın huzuru gittikçe bozuluyor.Saygılar sunuyorum.Sağlık ve mutluluk diliyorum.  10.11.2015 13:02
 
Toplam blog
: 608
Toplam yorum
: 7072
Toplam mesaj
: 0
Ort. okunma sayısı
: 2116
Kayıt tarihi
: 12.04.12
 
 

Bingöl'de, Baharın son ayında, ikindi üzeri un ambarı (kiler) arkasında, ebesiz, hemşiresiz, Emin..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster