Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

25 Mayıs '19

 
Kategori
Deneme
Okunma Sayısı
59
 

Arugde

Hayat bir değişim silsilesidir. Bu silsilenin bir dönüşüm olduğunu anlamayanlar yobaz kafalı insanlardır. Ve korkak insanlar, beş duyusundan ileri gidemeyen insanlardır. Siz, etrafımı tıka basa doldurdunuz. Beni olmadığım bir varlığa dönüştürüyor, sonra köşeye geçip kıs kıs gülüyorsunuz. Kalbimi önce coşturup sonra durduran sonsuz koşturmalar içine atıp, gerçek bir sonuç, bedbaht bir hal görmek arzusuyla yanıp tutuşuyorsunuz. Hangi illet kendinden daha düşük bir bedene bakıp neşeli çığlıklar atmanıza sebep olabilir ki? Akordu bozuk bir sazın gürültüsü arasında tokuşturduğunuz kadehlerde bıraktığınız dudak izleri kadar kirlisiniz.

Neden kızdınız? En zayıf tarafınızı size göstermem suç mu oldu? Sormadan cevap bulmaya koşan beyinlerinizi alt etmek köklü bir değişimin sebebiydi benim için. Kusura bakmayın, ateşinizi yakamadım ama önünüzde eğilmedim de. Bunun için etrafımda dört dönüyor ve beni dipsiz kuyulara atabilmek ve sonunda kendinizi beraat etmek için birbirinizi ucu sivri sopalarla kovalıyorsunuz. Korkulu bedenlerinizle ürkek bir dünya yaratıp sonra bu ben değilim diye çığlıklar atıyor, başını ezip, sebepleri omzuna yükleyeceğiniz yeni bir kurban arıyorsunuz. Önceleri sizi tanımayarak hürmetle susuyordum. Ama fark ettim ki; parlak gözlerimin içinde yanan ateşi söndürmeye çalışan ellerinizdi. Sizin elleriniz, vücudumun her zerresinde gezip, ruhumun kanatlarını koparan, koyu karanlık bir gecede seçemediğim ellerdi. Onları şimdi tanıyorum. Yalnızca bir fikrin iki yüzü gibi binbir suretle dolduruyorsunuz sokakları. Donuk, hasta bakışlarınız, bir bahar sabahı uykusundan uyandırdığı küçük, masum bir kedinin peşinde geziniyor. Sonra ılık, naif bir rüzgârın ardında bir dünya gördüğünüzü zannediyor ama aslında hiçbir şey göremiyorsunuz.

Sizleri anlamıyor, verecek herhangi bir cevap da bulamıyorum. Somut, katı bedenlerinizi oraya buraya çekiştirip duruyorsunuz. Hâlbuki küçük bir şey yeterdi sizi fevkalade heyecanlara götürmeye. Kalplerinizi açabilseydiniz eğer… Oturup saatlerce vaaz verecek kadar bilge değilim. Fakat görebiliyorum bedenlerinizin ardına sakladığınız korkak ruhları. Ve birbiri ardına sıraladığınız suçlamaları. Yüzüme yüzüme doluyor hepsi. Sonra bir çığ düşüyor kalbime, heyecansız dudaklarınızdan. İsteyip istemediklerinizi birbirinden çekip ayıran bir kuvvet var ve tutunamıyorsunuz bir türlü, birleştirecekken hepsini. Bu mümkünken, en kuvvetli tesirleri bile görmezden gelip, sıkıcı hayatlarınıza kaldığınız yerden devam ediyorsunuz. Koyu bir şerhe lüzum bulmuyorum bu safhada. Bana zarar veriyor kirli elleriniz, ya siz çekin onları benden ya ben gideyim kainatın sonsuz gerçekliğine.

ETEM SEVİK bu blog'u önerdi.

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
 
Toplam blog
: 14
Toplam yorum
: 16
Toplam mesaj
: 1
Ort. okunma sayısı
: 98
Kayıt tarihi
: 12.10.17
 
 

Yazar *Açık ve Gizli/Roman *Çil Kuşu/Roman *Begonvil Kokusu/Roman ..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster