Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

07 Eylül '14

 
Kategori
Güncel
Okunma Sayısı
204
 

Asansör faciasında ölüme de birlikte gittiler

Asansör faciasında ölüme de birlikte gittiler
 

FOTOĞRAFLAR: KAVACIK MAHALLE MUHTARI YUSUF KESİCİ


Mecidiyeköy’de yaşanan asansör faciasında yaşamını kaybeden 10 işçiden biri olan Cengiz Tatoğlu, Beykoz, Kavacıklı. Ancak …

Mecidiyeköy’de bulunan Ali Sami Yen Stadı arazisi üzerinde yapılmakta olan rezidans inşaatı sırasında yaşanan asansör faciasında ölen 10 işçiden biri olan Cengiz Tatoğlu’nun, Beykoz, Kavacık’ta yaşadığı öğrenildi. Ancak bu araştırmayı yaparken sadece Tatoğlu’nun değil, Çubuklulu çok yakın bir arkadaşının da ölenler arasında bulunduğu hatta plazanın taşeron firmasının da Çavuşbaşılı olduğu bilgisine ulaştık.

Evli ve 3 çocukluydu

Konu ile ilgili olarak kendisini aradığımız Kavacık Mahalle Muhtarı Yusuf Kesici, yaptığı bilgilendirmede, mahallesinin sakini olan Cengiz Tatoğlu’nun (32- 33) evli ve 3 çocuk babası olduğunu bildirdi.

Cesetler karıştı

Kavacık Şehit Polis Mustafa Yazıcı Sokak 3 Nolu evde oturmakta olan Zonguldak Çaycumalı Tatoğlu’nun naaşı, memleketten gelen babası tarafından Adli Tıp Kurumu’ndan teslim alındı. Morgdan dönmekte olan cenaze sahipleri, Zincirlikuyu’ya geldikleri sırada, cenazelerinde isim benzerliğinden dolayı bir karışıklık yaşandığını öğrenince, Adli Tıp’a geri dönmek zorunda kaldılar.

Tanınmayacak haldeydi

Kavacık Muhtarı Yusuf Kesici, bundan sonra yaşananları şu şekilde ifade etti: “ Adli Tıp Kurumu’na birlikte gittik. Babasının verdiği bilgiye göre, (Cengiz Tatoğlu) tanınmayacak bir şekildeymiş. Parmağının ucu kesikmiş, babası oğlunu parmağının ucundaki bu kesikten tanımış, teşhis etmiş.”

Memleketine uğurlandı

Kavacıklı genç inşaat işçisi Tatoğlu’nun naaşı, toprağa verilmek üzere memleketi Çaycuma’ya gönderildi.

Samimi iki arkadaştılar; birlikte geçen ömürleri birlikte son buldu

Tarafımıza ulaşan bir bilgiye göre,  aynı faciada bir kayıp da Çubuklu Mahallesi’nin üst tarafında bulunan Şahin Tepesi denilen bölgeden. İsmine henüz ulaşamadığımız inşaat işçisinin cenazesi ise memleketi olan Giresun’da toprağa verildi. Merhum ile Tatoğlu’nun çok samimi iki arkadaş oldukları kaydedildi.

Taşeron firma da Beykoz’dan

Mecidiyeköy’deki söz konusu plaza inşaatının taşeronluğunu yapmakta olan firmanın Beykoz Çavuşbaşı merkezli olmasından dolayı, inşaatta birçok Beykozlu işçinin çalışmakta olduğu da gelen bilgiler arasında.

Haber: Arzu Başlantı

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
Toplam blog
: 230
Toplam yorum
: 38
Toplam mesaj
: 3
Ort. okunma sayısı
: 1277
Kayıt tarihi
: 26.08.12
 
 

Doğum yeri: Berlin Siyasal Bilgiler Fakültesi, Uluslararası İlişkiler Bölümü mezunu (Bölüm ve fakül..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster