Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

19 Temmuz '07

 
Kategori
Siyaset
Okunma Sayısı
593
 

Asfaltınız hayırlı olsun

Asfaltınız hayırlı olsun
 

Bez bir afiş gördüm yolun kenarına asılmış. Üzerinde "Asfaltınız hayırlı olsun" yazıyordu. Altında yazılı olan belediyenin adını okur gibi oldum ama içinde bulunduğum otobüs hızla geçince çok emin olamadım. Az sonra aynı afişi asıldığı başka bir yerde yeniden ve uzun süre görünce okudum: "Asfaltınız hayırlı olsun / Ankara Büyükşehir Belediyesi" yazıyordu. Herşey çok normal görünüyor, değil mi? Eğer bu bez afişi Ankara Belediye sınırları içinde görseydim normaldi, ancak bu bez afiş Çankırı İli merkezinde asılıydı. Afişi gördüğümde tarih 14 Temmuz 2007 Cumartesi'ydi. Elimde fotoğraf makinesi olmadığı için üzüldüm ama, fotoğrafa hiç gerek yok, bu afişi o yoldan geçen onbinlerce kişi görmüştür.

O bez afiş oraya neden asılmıştır? Belli ki Ankara Büyükşehir Belediyesi Çankırı içine asfalt dökmüş, bunu da seçimlerde oy kullanacak halka duyurmak istemiş. "Bakın size hizmet getirdik, siz de oyunuzu bizden esirgemeyin."

Yasalar Ankara Büyükşehir Belediyesi’ne Çankırı’ya asfalt dökme görevi mi veriyor? Ankara için ayrılan kaynakların başka yerlere harcanmasının yasalar karşısındaki durumu nedir?

Ankara da bu yurdun bir köşesi, Çankırı da bu yurdun bir köşesi. Harcanan para bu ülkenin parası, yapılan bu ülkenin insanına hizmettir. Ankara'nın olanaklarının Çankırı içinkullanılmasının da bir sakıncaso yoktur ama bu hizmeti neden Çankırı Belediyesi yerine Ankara Büyükşehir Belediyesi yapıyor?

22 Temmuz seçimleri, devlet olanaklarının böylesine kullanıldığı koşullar altında yapılıyor.

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
 
 

ankaratarihi.blogspot.com/2009/12/asfaltiniz-hayirli-olsun.html yazıma bakınız.. Belediyenin en temel görevi yolların bakımı ama kendi sınırları dahilinde. Dışarı çıkarsa yardımlaşma olabilir ancak bu oy amaçlı kullanılmamalıdır.. saygılarımla..

Mehmet Tunçer 
 07.12.2009 10:33
 

Sözünü ettiğim yorumlardan birisi bu yazınızla ilgiliydi. Editöre neden takıldığını ise hala anlamakta sıkıntı çekiyorum. Üç aşağı beş yukarı şöyleydi yazdıklarım: Yerel hizmetlerde özellikle yandaş belediyeler, zaman zaman bu tip paslaşmalarla hizmetlerini zenginleştirirler. Hem bir Çankırılı ve hem eski bir (vekil) yerel yönetici olarak konuya taraf hissettim aynı zamanda kendimi. Biz de, Şabanözü (Çankırı) Belediyesi olarak; Keçiören, Yenimahalle, Mamak, Altındağ ve Büyükşehir Belediyesi ile 'kardeş belediye' kavramı içinde hizmetlerimizi zenginleştirmiştik. 16-17 yıl önce. Bu uygulamalar böyle olabiliyordu, yasal bir engel yoktu. Ama şu an için yasal durumu bilmiyorum. Buna rağmen bu düşünceyi desteklediğimi söyleyemem. Adı üstünde zaten; 'yerel yönetim'. Selamlarımla. H.Hüseyin Dulun

Hasan Hüseyin Dulun 
 21.07.2007 20:15
 

Demek ki çok çalışıyorlar Aydın Bey. Ta Çankırı' daki yolları bile asfaltlıyorlar. Bizim cadde telekom yüzünden delik deşik oldu.Ama asfaltlamıyorlar.Bir bildikleri vardır elbette.Belki de Keçiören İstanbulda bir semt. Ben Ankara'da sanıyorum. Sevgi ve selamlar.

oya 
 19.07.2007 23:52
 
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
 
Toplam blog
: 1735
Toplam yorum
: 2342
Toplam mesaj
: 230
Ort. okunma sayısı
: 2329
Kayıt tarihi
: 22.09.06
 
 

27 Mart 1959'da İnebolu Yeşilöz Köyünde doğdum. Yeşilöz Köyü İlkokulu, Yeniyol İlkokulu, İnebolu ..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster