Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

04 Mayıs '13

 
Kategori
Blog
Okunma Sayısı
263
 

Asi Güvercin’e ne içirdiniz?

Son günlerde milli içkimiz tartışma konusu oldu. Herkes milli içkiyi rakı diye bilirken bir anda Başbakan Recep Tayyip Erdoğan “Milli içkimiz ayrandır,” dedi.

Ayrancılar’da oturmaktan başı dönen Asi Güvercin de sanırım alkollü ayran almış olmalı ki elindeki yayık ayranını bütün ineklerin, koyunların ve keçilerin şerefine kaldırdı.

Asi Güvercin zamanla ayıldı ama bilgisayarını bir türlü ayıltamadı. Ne kadar uğraşıp didinse de Milliyet Blog’daki sayfasının yönetim paneline kendi bilgisayarından giremiyor.

Olayı şöyle düşünün. Kendi evinizin kapısını kendi anahtarınızla açamıyorsunuz. Hem de kilit sistemi değişmemiş olmasına rağmen! Ne düşünürdünüz?

Milliyet Blog’da okumakta olduğunuz bu yazıyı İzmir’in Seferihisar ilçesindeki bir internetcafeden yazıyorum. Başına oturduğum bilgisayarda kendi blog sayfamın yönetim paneline girmeyi başardıktan sonra not defterimi açıp yukarıda yazanları klavyeden geçirdim.

İş yerimde yatılı kalıp da eve de haftada bir uğruyorum. Kaldığım yere bilgisayarımı getirebilecek miyim bilemiyorum. Ancak kendi bilgisayarımdan bloga girip de rahat kafayla blog yazdığım günleri çok özlüyorum.

Eski sayfamdan blog yazmayı denedim ancak Asi Güvercin’i kullanmak bana daha rahat geliyor. En azından değişik insan tiplerini kendi ağzımı kullanarak ben diliyle yazabiliyorum.

“Dekolte giymeyi çok özledim” diye bir başlık atsam kendi adımı kullandığım sayfada elbette bir önyargı riski oluşacak. Ancak Asi Güvercin’de bu risk o kadar da tehlikeli olmuyor.

Sayın Editörlerim!

Lütfen işin ucunda tema değiştirme durumu da olsa blog sitesini bir an önce düzeltin. Çünkü bu gidişat yazarların hevesine balta vururken Milliyet Blog’un itibarına da çok ciddi gölge düşürebilir.

Asi Güvercin

asiguvercin60@hotmail.com

Cemile Torun bu blog'u önerdi.

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
 
 

Bu teknik prablım ne menem bi pırablımdır bilmiyorum, uzun süredir Blog Mahallesi'ne uğramadığım için haberim de olmadı açıkçası. Ama ayran mevzuuyla ilgili iki çift laf etmek isterim elbette. Ayranla zaten çok mesafeli bir ilişkimiz vardı bu güne değin, ama son yakıştırmalardan sonra buzzz gibi soğudum kendisinden desem yeridir. Tekirdağlı olmamın bu duruma etkisi ne orandadır bilemem, ancak ''Yaşasın benim mahalli içkilerim'' bea :))) Allah hem bilgisayarınıza, hem de Milliyet Blog'a acil şifalar versin :))

Leyla ÖNDER 
 08.06.2013 17:09
 

Asi Güvercin siz gene Atanızı dinleyin Ayyaşlıga şerefe yapın. Koyun kuzu inek biliyorsunuz bayramda kurbanlık oluyorlar. Ne varsa ayyaşlarda var.Eskisi gibi, Milli içecegimiz rakı olmaya devam etsin.

ayse dinçer 
 08.06.2013 12:39
 

İçtiğin gazoza ilaç kattık Ali Haydar! Saçmalaman bu yüzden!

Ümit Culduz  
 07.05.2013 22:32
Cevap :
Bula bula beni mi buldunuz ayranına ilaç katacak! :) Sağlıcakla...  11.05.2013 12:27
 

Hey gidi asi güvercin, bende bir güvercin olsam sen gibi 'asi' olmazdım... Bildiğin diğer güvercinler gibi olurdum:)) Hani Süleyman peygamber'e ' hüd hüd' kuşu olmak gibi bir şey durumun! O Belkıs'tan haber vermese o kadar 'herşeyi' eksiksiz tam veren Allah'ın yinede 'bihaber sÜLEYMAN'I' olarak kalacaktı... Senin ASİ GÜVERCİN GİBİ bir asi güvercin olman da da faydalar olmalı... Şerefine ayran içtiklerimiz de şerefine rakı içtiklerimiz de aynı olmalı. Yaratılanı yaratandan ötürü sevmeli. yazın takdirlik. Ve memnuniyetle okudum, önyargısız. Birileri yazılarıyla varlığının hakkını vermeli. Birileri yazdıklarıyla çağın 'Süleyman'larına hüd hüd lük etmeli. Birileri göze almalı, gözden düşmeleri... Bilmem ki beni anlatmak istediklerimi anlayabildin mi? Bu neden sen olmayasın! Bu yorum sana bir motive olmuştur inşallah... Ben güvercin olsaydım palyaçço güvercin olmak isterdim. Sana yakışmış asilik! Bu akşam kafayı çekeceğim gdo suz ayranla:)) Gdo lular tam sarhoş etmiyor... Saygılar.

İbrahim ARSLAN 
 06.05.2013 18:08
Cevap :
Güvercinler asiliği sevmeseler de ben böyle iyiyim. Sağlıcakla...  11.05.2013 12:38
 
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
 
Toplam blog
: 380
Toplam yorum
: 853
Toplam mesaj
: 40
Ort. okunma sayısı
: 548
Kayıt tarihi
: 07.03.11
 
 

1984 yılında Tokat'ta doğdum. Şu anda İzmir'de yaşıyorum. İki yıldır yazdığım bir ortamda yepyeni..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster