Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 
 

Bashico Doğal Anneyim Başak Pirtini

http://blog.milliyet.com.tr/bashico

27 Şubat '12

 
Kategori
Çocuk Sağlığı
Okunma Sayısı
5443
 

Aşı Yaptırmaya Mecbur Değilim Hareketi!

Aşı Yaptırmaya Mecbur Değilim Hareketi!
 

Aşıların zararları ile ilgili duyarlı kişiler arttıkça yeni yeni sayfalar hazırlanıyor, yazılar yayınlanıyor. Bunlardan biri de "AYMD Aşı Yaptırmaya Mecbur Değilim Hareketi". Türkiye'de de bu girişimlerin olması çok sevindirici.

Sitenin anasayfasındaki vurucu cümleleri size yazmak istiyorum:

"Aşı yaptırmaya mecbur değilim çünkü;

Biliyorum ki tüm bebekler 2 yaşına kadar ihtiyaç duyduğu antikorları anne sütünden alır ve bu sayede bağışıklık sistemleri güçlenir.

Biliyorum ki aşılar ağır metaller, sentetik kimyasallar, GDO proteinleri içerir, bunlar çocuğumun beyin gelişimini tehlikeye atarak hiperaktiviteye ve otizme neden olabilir.

Biliyorum ki kanunen çocuğuma yaptıracağım tüm tıbbi müdahalelerde tasarruf hakkına sahibim ve çocuğumu riske atacak hiç bir uygulamayı doktorum ısrar etse dahi kabul etmek zorunda değilim.

Çünkü biliyorum ki çocuğum değerli."Gıda hareketi de bu sayfa hakkında bir haber yapmış:

Çoğunuz doğduğu anda haberiniz bile olmadan aşı yapıldığını biliyor musunuz?

Ya buna hakları olmadığını?

Ya daha sonra hergün birileri kapınızı çalıp içeriğini bilmediğiniz ve hangi çıkar için bedavaya çocuklarınızı aşıladıklarından hiç haberdar olmadığınız birileri kapınızı tekmelerse ne yaparsınız?

Hiç istemediğiniz bir ilacı içmeye zorlayamayacağı gibi aşı yapmaya da zorlayamaz. Hiç sordunuz mu neden çocuğumu aşılamak için benden izin istemiyorlar? Hastane kapısından kovulan çocuklar neden bedava aşılanıyor. Üstelik kamu görevlisi bile olmayan bazı kimseler kapılarımızı tokmalayalak aşı olamya mecbursunuz aksi halde diye tehdit ediyor?

İşte duyarlı bir grubun Facebook'da kurduğu AYMD / Aşı Yaptırmaya Mecbur Değilim Hareketi ne yapmanız gerektiğini anlatıyor.


İşte Hareketin sitesinden kısa bir kesit:

"Hiçbir insan tercih etmediği bir tedavi yöntemini uygulamaya mecbur bırakılamaz. AYMD Oluşabilecek risklerden dolayı aşıları güvenli bulmayan kişileri kendilerine ve sorumluluklarındaki fertlere aşı yaptırtmama haklarını destekler, bundan dolayı sağlık kuruluşlarınca baskıya maruz kalmalarını önleyecek hukuksal hakları konularında bilinçlendirir. Bilimsel kurullara araştırmanızı yapın ben ne yapacağıma karar veririm der."

Eğer birileri kapınıza gelip çocuğunuza aşı yaptırmaya sizi zorlar ve dava açmakla tehdit ederse bize mail atın. http://www.aymd.org/

Ayrıca aşılardan zarar görenlerin kurduğu bu siteleri ziyare edebilirsiniz. Daha fazlası için bize de yazın iletisim@gidahareketi.org

http://www.nvic.org/
http://novaccine.com/

Özetle, aşı yaptırmadan önce aşılayacağınız hastalığı inceleyin, çevrenizdeki yaygınlığını doğru ölçün, iğneyi vurmadan önce mutlaka aşı prospektüsünü okuyun, Eğer yan etkileri arasında aile tarihinizde ve yakın akrabalarınızda bulunan hastalıklar varsa aşılama sonrasında çocuğunuzun bu yan etki hastalıklarını geçirebileceği ihtimalinin yüksek olduğunu bilin.

Bir basit hap bile kullanırlen yan etkilerini okuyun, hele konu aşılar ise genetik oynanmış organik maddeler ve zehirli kimyasalları içeren aşıları yaptırmadan önce riskinizi bir daha düşünün.

Kaynak: http://www.gidahareketi.org/Cocugunuza-Asi-Yaptirmak-Zorunda-Misiniz--1006-haberi.aspx

Aşı hakkında diğer bloglar için: http://blog.milliyet.com.tr/BloggerBloglar/?UyeNo=1113505&GrupNo=14546

Benzer konuları merak ediyorsanız: http://dogalanneyim.blogspot.com
Hayvanlarla ilgili konular için: http://bashico.blogspot.com

Facebook "Doğal Anneyim" grubu: http://www.facebook.com/groups/dogalanneyim

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
 
 

Benim aşı çağım geçmiş olsa da ilk kez bu sene -seni dinleyerek- grip aşısı yaptırmadığımı itiraf edebilirim ve grip de olmadım:) Sana kesinlikle katılıyorum Başak. İnsanlık aşılarla tanışalı ne kadar oldu, daha önce nasıl korunuyordu bebekler? Bence bütün mantık insanların 80 yaşından fazla yaşamaması üzerine kurulu. Kanserin, aids'in ilacı bulunsa, max değil ortalama ömür 80 yaş olsa -nüfus hızla artar- dünyanın dengesi bozulur! O nedenle, bebeklikten itibaren bunun üzerine çalışıyorlar. "Güçlü ve sağlıklı nesil" savı da palavradan ibaret. Teşekkürler aydınlatıcı bilgiler için Başak. Sevgiler.

Ata Kemal Şahin 
 28.02.2012 6:10
Cevap :
Evet zaten Microsoft kurucusu Bill Gates de 2010 Los Angeles konferansında TED'de bunu anlatıyor, Aşılarla dünya nüfusu azaltılacak! Bill Gates'in ayrıca bir de aşılar üzerine çalışan bir vakfı var.Dünya bunun kaç katı fazla nüfusa da yeter, yeterki doğayla dost yaşayalım, ihtiyacımızdan fazlasını almak istemeyelim, her konuda sade yaşayalım!  03.03.2012 13:09
 
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
Toplam blog
: 201
Toplam yorum
: 243
Toplam mesaj
: 85
Ort. okunma sayısı
: 11376
Kayıt tarihi
: 07.12.07
 
 

Tüm blog severlere merhaba! Boğaziçi Kimya bölümü mezunuyum. Bilişim sektöründe toplantı, etkinli..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster