Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

14 Temmuz '08

 
Kategori
Öykü
Okunma Sayısı
664
 

Aşık olmak istiyorum (Son)

Aşık olmak istiyorum (Son)
 

Özlem aşkı ne kadar çok seviyorsa, aşk da Özlem’i bir o kadar çok seviyordu. Birgün hiç ummadığı bir anda aşk yeniden çıktı karşısına.

Yaşadığı tüm acıları geçmişe gömerek hayatla yeniden barıştı. Gittiği bir mekanda karşısına, “aşık oldum” dedirten bir adam çıktı. İlk görüşte ikisi de birbirine aşık oldular. İkisinin de geçmişe gömdüğü anıları vardı. İkisi de güçlüydü ve ikisi de aşka aşıktı.

Adam hiç düşünmeden Özlem’e evlenme teklif etti. Özlem nezaketen ailesine durumu anlattı ailesi de kabul etti. Özlem’in kararlarına çok fazla karışmıyorlardı artık. Yaşadıkları acılardan sonra kaderci bir düşünce içine girmişlerdi.

Özlem aşkı bulduğu adamla evlendi. Her yaşadığı aşk onun hayata yeniden bağlıyor sımsıkı tutunmasını sağlıyordu. Çok mutlu bir evlilik sürüyordu. Aradan uzun zaman geçmesine rağmen aşkları hiç bitmedi.

Bu arada oğlunun bacağını ameliyat ettirdi. Tam olarak iyileşmesi zaten mümkün değildi. Yapılan ameliyat seri ameliyatın sadece bir tanesiydi. Buna rağmen oğlunun yürümesinde ummadığı şekilde bir iyileşme yaşandı. Özlem için bu çok büyük mutluluk ve heyecan kaynağı oldu.

Özlem ve kocası hayattan alacaklı olduklarını düşünüyorlardı. Yeni bir bebek hayaliyle yanıp tutuşmaya başladılar. Bir süre sonra Özlem hamile kaldı. Hayatının en güzel günlerini yaşıyordu. Aşka sevgiyle geçen dokuz ayın sonunda sağlıklı bir kız çocuğu dünyaya getirdi.

Yeni bebek hayatlarını değiştirdi. Artık mutlu olmak için bir nedenleri daha vardı. Değişen sadece Özlem’in hayatı değildi. Ailesi de yeni bebekle hayata yeniden tutundu. Çekilen acılar yaşanan sıkıntılar hiçbiri unutulmadı ama büyük bir güç sergilenerek hepsi geçmişe gömüldü.

Özlem hayatında hiç bu kadar mutlu olmamıştı ve artık bu mutluluğu sahiplendi Hayat ondan hep almıştı hiç vermemişti. Çok küçük yaşlardan itibaren hayatla savaşmak zorunda kalıp hep yenilmesine rağmen hiçbir zaman vazgeçmedi.

Özlem ve kocası teslim olmadıkları savaşı kazanmış, mutluluğu bedelini ödedikten sonra nihayet yakalamışlardı.

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
 
 

Yaf güsel güselde aceleyle yazılmış gibi geldi bu öykü bana,yada kısa olduğu için öle hissettim ben.Diğer öykünün içine kapılıp gidiyordum ama bunu sadece keyifle okudum o kadar.Gerçi ben biraz detaylara önem verilmesinden hoşlanırım.Burda Özlem aşık oldu,paldır küldür evlendi,ne yaptı ne etti kocası yanlış adamdı olmadı boşandı.Özlem aşık oldu aileler görmeden evlendi.Özlem aşık oldu...Güzel,kız çok çekti aşk iyidir ama,yaşadığı aşkların içine akmak isterdim.Her seferinde yaşadığı tutku neyki yeniden yeniden aşk dedi.Biraz buralar içimde uhde kaldı sanki:)Ama birşey diyeyim,kimseye söyleme sen genede;keyifliydi okumak yahu:))Yüreğine sağlık.Sevgiler..

sbseda.. 
 18.07.2008 10:12
Cevap :
:))))Evet, "Alo orda mısın" dan sonra bu öykü biraz yavan kaldı. İçinde çok şey barındıran ama aceleyle yazılmış bir öykü oldu. :) Tamam başka öykülerde aradığın o tadı yeniden bulacaksın. :) Kendine iyi bak. Sevgiler  18.07.2008 11:18
 

Yüreğinize sağlık yine harikalar yaratmışsınız kaleminize yüreğinize sağlık öyküyü büyük bir keyifle okudum.Allah herkese hak ettiği mutluluğu en kısa zamanda vermesi dleğiyle sevgiyle kalın sonsuz sevgi ve saygılarımla hoşçakalın...

gün batu 
 15.07.2008 18:23
Cevap :
:) Sevgili Gün Batu sefalar getirdin. Böyle güzel övgüler almak bana moral veriyor. İlgine teşekkür ediyorum dualarına da Amin diyorum. Sevgiler, kendine iyi bak.  15.07.2008 20:48
 
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
 
Toplam blog
: 1929
Toplam yorum
: 7351
Toplam mesaj
: 429
Ort. okunma sayısı
: 654
Kayıt tarihi
: 11.11.06
 
 

  Hayatı ciddiye almam, emeği çok ciddiye alırım. Dünyanın en vazgeçilmez üçlüsü; çocuklar, çiçek..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster