Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

24 Nisan '19

 
Kategori
Güncel
Okunma Sayısı
214
 

Asıl "Sapık" Kim?

Hangi din, hangi inanç, hangi ideoloji olursa olsun, herhalde en kabul edilmez bulduğu suç, çocuğa karşı yapılan suçlardır.

Bunlar içinde de elbette, o masum yavrucakları cinsel bir obje gibi görüp taciz veya tecavüz suçu en başta gelir!..Affı va anlaşılması mümkün olmayan bir suç!!

Kendini insan hisseden kim varsa, bu sapkınlığı, bu hastalığı sırf ideolojik bağnazlıkla başka fikir, grup yada din mensuplarına toptan isnat etmez, etmemelidir.

Daha önce de yazdık; dünyanın her hangi bir ülkesinde, bir kadın Aile Bakanı'nın, bir öğrenci yurdunda çocuklara tecavüz eden sapığı savunacağını düşünüyorsanız, asıl sapıklık sizdedir!!

Bu kadın(anne) Bakan, ister Müslüman Türk olsun, ister Hristiyan, isterse hiç bir dine inanmıyor olsun, asla böyle bir suçu hafifletemez, hoş görmez...Bu eşyanın tabiatına tersdir.

Ne var ki, söz konusu Türkiye olunca bu bile oldu!

Kendisi de anne olan muhafazakar bir Hanım Bakan, sorumlu olduğu kurumların birinde böyle bir sapıklık olayı çıkınca, tüm kurumu kapatmak isteyenlere karşı, suçun şahsiliğine vurgu yaparak, "Buna bir kere rastlanmış olması, hizmetleriyle öne çıkmış bir kurumu karalama gerekçesi olamaz" dedi...

Bu ülkenin siyasi sapıkları bu sözü: Bir kereden bir şey olmaz, haline getirip bunun üzerinden siyasi rant elde etmek için görülmemiş yaygara yaptılar!...Evet, gerçek sapıklık işte budur!

Oysa, olması gereken, Bakan'ın ve suçun işlendiği vakfın sorumluluğu sorgulamak, böyle iğrenç bir fiili işlenmesinde ihmali bulunanların her türlü cezaya çarptırılması için, gerekli tepkiyi ortaya koymaktı...Ancak, sanki Bakan, bunu hoş görmüş gibi bir "iftira" asla olmamalıydı!

Ne zaman bir sapıklık, bir tecavüz görülse, Medyada, Sosyal Medyada bir yığın kendini bilmez daha işin aslını astarını öğrenmeden, Dini, Dindarı veya sevmedikleri siyasi parti mensuplarını baştan suçlu ilan ediyor!..

Sonra da bu yalanın üzerine içindeki tüm nefretini kusuyor!..Olayın nasıl manipüle edildiğini bilmeyenler de sanki bu ülkede herkes sapıkmış gibi çok tehlikeli bir kanaata ulaşıyor!!

Aslında, böyle tekil iğrençliklerden, tüm toplumu irite eden sonuçlar çıkaranlar, bu ülkenin dirliğine düzenine saldırmış oluyorlar...Bunun için asıl sapıklık budur, diyorum.

Okulda, kursta, yurtta böyle bir fiil gerçekleşmişse, dünyanın neresinde okullar kapatılıp kurslar iptal edilir...

Eğer, bir kişinin yaptığı fiil tüm kurumları ilzam etseydi, Batıda kapanmamış Kilise kalmazdı; Türkiye'de de nice okullar, kurumlar kapanmalıydı!!

Dün akşam böyle bir haber İstanbul Küçükçekeme'den geldi...Orada da 5 yaşında olduğu söylenen bir yavrucağa böyle iğrenç bir taciz söz konusu olmuş...

Konuyu sosyal medyadan örendiğim de, bir sürü fikir sapığı, sanki fail bulunmuş, sanki suç sabit olmuş gibi, hoca'lara, hacılar, dine dindandara ve sevmedikleri siyasi partilere ağıza alınmayacak küfürler ve iftiralar ediyorlar!

Konuyla hiç alakası olmayan yakıştırmalar, yalanlar gırla gidiyor!

Sonra bakıyorsunuz bu sapık, tam da bu yaygarayı koparanların siyasi/felsefi görüşünden çıkıyor... Aslında bunu bile söylemek yersiz ve yanlış... Ancak, müfterilik öylesine sapıklığa dönüşüyor ki, "Bak, işte bu çocuk tecavüzcüsü sizdenmiş" demek zorunda kalıyorsunuz!

Oysa, sapık, suçlu; katil, cani kim olursa olsun, suç onu bağlar... Eğer, ideoloji ve inancı bunu emrettiği için yapmamışsa, o kişinin hangi siyasi partiden, hangi inançtan olduğuna bakılmaz... Hele hele mensup olduğu kurum ve kuruluşlar asla suçlanmaz!!

Siyasi ve ideolojik saplantıları, kendisini müfteri ve fitneci yapan insandan daha "sapık" kim olabilir?

Çocuklarımızı her türlü saldıradan koruyalım; bunun için idam dahil her türlü cezayı düşünelim!

Amma, önce her çocuk veya kadın taciz/tecavüzünden siyasi rant elde etme sapıklığından toplumumuzu kurtaralım!

Bunu yapmadan, sorunlarımızla baş edemeyiz!

 

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
 
Toplam blog
: 1619
Toplam yorum
: 4208
Toplam mesaj
: 224
Ort. okunma sayısı
: 795
Kayıt tarihi
: 19.01.08
 
 

Edebiyat, kamu yönetimi ve gazetecilik tahsili... 27 yıllık eğitimcilik hayatından sonra emeklili..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster