Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 
 

Bashico Doğal Anneyim Başak Pirtini

http://blog.milliyet.com.tr/bashico

26 Eylül '11

 
Kategori
Çocuk Sağlığı
Okunma Sayısı
1498
 

Aşılar hakkında doğru mu karar veriyoruz?

Aşılar hakkında doğru mu karar veriyoruz?
 

Gıda sektörü bizi hasta eden ürünleri ağız sulandırıcı bir şekilde sunarken ilaç sektörü de iyileştirici ilaçları bize sanki şeker yiyormuş gibi sunuyor. Öyle avuç avuç ilaç içmenin zararlı olduğunu biliyoruz peki tek seferde 5 tane farklı virüsü almalarına hem de yeni doğmuş birkaç aylık bebeklerimize nasıl izin veriyoruz? Öyle uyuşmuş bir şekilde sistemin içinde büyümüşüz ki biz yeni nesil aşı ile büyümüş anneler aşıları son derece gerekli (!) ve iyi bir hastalıklarla savaşma yöntemi olarak görüyoruz.

Peki aşılar sandığımız kadar etkili mi?

Cevabı çok basit. HAYIR. Bağışıklık sağlama bir yana dursun içindeki zararlı maddelerle çocuklarımıza henüz bebekken mücadele etmeleri gereken, ağır hasar verici kimyasal maddeler içeriyorlar. Bebeklerde bağışıklık 6 aydan itibaren gelişmeye başlar. Tabii bu mücadeleden henüz bağışıklığı gelişmemiş yenidoğanların başarılı çıkma şansları yok. Ya ani aşı reaksiyonları görüyoruz ya da zehirli madde, bakteri ve virüsleri vücutlarında ileride ortaya bir başka hastalığa yol açıncaya kadar tutuyorlar. Aşılar sonucunda çıkan ani çocuk ölümleri, beyin ödemleri, reaksiyonları tıp otoriteleri tarafından kabul ediliyor. Hatta bu şanssız piyango vuran çocukları savaşta verilen şehitler, yaralı gaziler gibi görüyorlar. Ancak birkaç ay, hatta yıllar sonra ortaya çıkan bağışıklık sistemi  hastalıkları (multiple skleroz), otizm, AIDS, şeker hastalığı reaksiyonları çoğu doktor ve tıp camiası tarafından aşılarla ilişkilendirilmiyor. Mesela polio aşısı Afrika yeşil maymunu böbreği dokusundan elde ediliyor. Bu aşıyı çocukken olanların 40’lı yaşlarında beyin tümörlerine yakalandıkları görülmüş. Tümör incelendiğinde Afrika yeşil maymunlarda bulunan bir virüse rastlanıyor.

Özetle çocuklarımızı aşılatarak vücutlarında kronik bir hastalık yaratıyoruz. Böylece aşının üretilmesine sebep olan akut hastalığa çocukların yakalanmayacağını varsayıyoruz. Eğer yakalanırlarsa ki, %90 yakalanıyorlar o zaman da bunu hafif atlattığını düşünüyoruz. Kısaca hiperaktivite, dikkat eksikliği, otizm, astım, alerjiler, kanser, şeker gibi kronik hastalıkları akut hastalığa tercih ediyoruz.

Tıp doktoru değilim ancak kimyager ve konuyu 6 senedir araştıran bir anne olarak bu bilgilendirme serisi ile amacım okuyanlara aşıların zararları hakkında bilgileri, kendi fikirlerimi, okuduklarımı iletmek. Dünyada çocuklarını aşılatmayanların tarafından bu konuyu anlatmak. Tercihi de size bırakmak.

Bana gelince bana ebeveynlerim çocukken olmam gereken aşıları vurdurmuşlar. Bizim zamanımızdaki 14 doz aşı toplam şu an 30 dozu aşmış bulunuyor. Çocukken havale geçirmişim ve 7 sene ilaç kullanmışım. Bunun sebebi olarak olduğum aşıları düşünmekteyim. Aynı şekilde çocuklarım da aynı genetik yapıdan geldikleri için aşılar sonrasında muhtemel bir havale geçirme riski taşıyorlar. 

Sağlık için önerilen formül:

    Sevgi + Dinlenme + Egzersiz + Korunma + Beslenme + Hijyen + Aşı yok = SAĞLIK

Benzer konuları merak ediyorsanız: http://dogalanneyim.blogspot.com
Hayvanlarla ilgili doğal konular için: http://bashico.blogspot.com

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
Toplam blog
: 201
Toplam yorum
: 243
Toplam mesaj
: 85
Ort. okunma sayısı
: 11246
Kayıt tarihi
: 07.12.07
 
 

Tüm blog severlere merhaba! Boğaziçi Kimya bölümü mezunuyum. Bilişim sektöründe toplantı, etkinli..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster