Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

12 Şubat '08

 
Kategori
Haber
Okunma Sayısı
698
 

Asiye kurtuldu mu?

Asiye kurtuldu mu?
 

Temsili resim


Pantolonunun düğmesini açıp, fermuarını hızla aşağı indirivermişti adam. Bıçakla parçalamıştı kadının çamaşırını.

Asiye, Güzel kadındı. 25 yaşındaydı daha. İmam nikahlı eşinin sol gözü görmüyor, sağ gözü az görüyordu. Bu yüzden iş yapamıyordu. Asiye hem iki çocuğuna hem de kocasına bakıyordu. Bir oto galerisinde çalışıyordu.

Bir akşam iş çıkışından sonra evine giderken üç kişi tarafından arabaya bindirilerek kaçırıldı. Cep telefonunu aldılar elinden, parasını da. Bir yandan tehditler savuruyorlar, bir yandan kadının çırpınışını engellemeye çalışıyorlardı. Şehir dışında tenha bir yerde, bir inşaatın önünde durdular. Arabadan indirdiler genç kadını.

43 yaşındaki Cuma adlı kişi tecavüz etti önce.

Pantolonunun düğmesini açıp, fermuarını hızla aşağı indirivermişti adam. Bıçakla parçalamıştı kadının çamaşırını. Kadınla arbede halindeyken ve daha boğuşurken bile adam çoktan tahrik olmuştu. hazırdı organı. Kadının kendini korumasına fırsat tanımadı. Ve...

Bir kere vücuduna sahip olunduğunda, kadının direnci kırılır. Her şey buraya kadardır işte.

O zamana kadar ki çırpınışları dindi. Çığlıkları sustu. Çaresizce teslim oldu. Bakışları boştu artık. Nefretle bakıyordu boşluğa. Gözü görmez oldu. Kulaklarında korkunç bir uğultu. Vücudundan zevk alan bir vahşinin nefes alış verişi vardı bir tek. İnşaatın duvarlarında hırıltılı nefesleri yankılanıyordu adamın. Dişlerini kenetledi kadın. Çaresizlik buydu işte. Zorbalık buydu.

Bir insan eziyet çekerken başka bir insan bundan nasıl bir zevk alır? “İnsan değil bunlar” gibi bir ifade boş kalıyor. Çünkü insan onlar da. Çevremizde gördüğümüz ve bize benzeyen herkes kadar insan.

Kadının her yeri çiziklerle, eziklerle doluydu. Saçı başı dağılmış, üstü başı yırtılmış halde çıktılar inşaattan.

Adam işini bitirmişti. Kadının ise işi bitmişti.

Kadın bitkindi. Zorlukla yürüyordu. Adam acele ediyordu. Kadını arabaya bindirdi.

Karanlıktı hava. Etrafta kimse yoktu.

Kadın ağlıyordu. Diğerleri kahkahalar atıyorlardı.

Cep telefonuyla konuşuyorlardı durmadan. Birisinin konuşması bitmeden diğerinin telefonu çalıyordu.

Oğuzeli’nde bir randevu evine getirdiler. Kadının kaçırıldığı yere yakındı burası. Burayı işletenler kabul etmediler kadını. Tanıdık birilerinin çıkma ihtimali olacağından daha uzak bir yere götürmeleri gerekiyordu.


Bunun üzerine Cuma, Mersin’deki arkadaşını telefonla aradı. “Genç bir bayan getireceğim. İyi para eder, bizi yolda karşıla” dedi.


Yolda giderlerken kadın ağlıyordu ama adamlar da boş durmuyordu hala. Otomobil ormanlık alanda durdu. Bu kez de Muzaffer aldı götürdü kadını. Ormanlığın içinden kadının çığlıkları duyuluyordu yine. Yalvarmaları bir süre sonra sustu. Kan içindeydi kadın. Kesikleri vardı. İz bırakmıştı Muzaffer, kadının en mahrem yerine.


Bu kez arka koltuğa, Asiye’nin yanına Ahmet oturdu.. Vahşice bir zevk alıyorlardı.

Kadını tehdit ediyorlar, bundan sonra Ümit’in sözünden dışarı çıkarsa çocuklarını bir daha göremeyeceğini, öldüreceklerini söylüyorlardı.


Kadının gözünün önünden geçti bir kaç saat önceki geçmiş. Daha birkaç saat öncesi, on yıllar öncesi gibi geçip gitmişti sanki. Aynı dünya değildi sabah ki dünya.


Silifke’ye varmak üzereydiler. Cuma, birden korkuya kapıldı. İlerde jandarma ekipleri çevirme yapıyordu. Kadına sesini çıkarmamasını tembih ediyorlardı. Küfürsüz tek bir cümle bile kurmadıklarından, sürekli sövüyorlardı kadına.

Yavaşladı, durdu.

Asker arabanın içindekilere bakmak için eğildi. Asiye askerle göz göze geldi. Ağlamış olduğu her halinden belliydi zaten. Cesaretini topladı ve bağırdı kadın. “Beni kaçırdılar, ırzıma geçtiler. Ne olur beni kurtarın”

Jandarma hemen kapıları açtı ve üç kişiyi arabadan indirip, gözaltına aldı.

Asiye’yi de imam nikahlı kocası Sait Yıldırır’a teslim edildi.

Asiye kurtuldu mu şimdi?

İşinden çıkmış evine gidiyordu Asiye. İki çocuğu vardı. Herhangi bir Gaziantep’li olarak akıp gidiyordu hayatları. 25 yaşındaydı daha. Güzeldi.

Eti parçalandı, Asiye’nin.

Zevk alındı vücudundan zorla, posası kaldı sanki geriye.

Artık hiçbir şey, bir gece öncesi gibi olmayacak.

Asiye kurtuldu mu şimdi?

Alizarin’den sevgiler.

Haber: Ali Ekber ŞEN- Ali Rıza EREN/MERSİN, (DHA)

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
 
 

Asiye... Asiye için ne zaman kurtulur bilir misiniz bu iğrenç zulmün izlerinden. Mezarda... Antalya' da bundan yıllarca önce aynı yaşlarda bir cani 4. veya beşinci sınıf öğrencisi iki kız çocuğunu ormanlık alana götürmüş, önce tecavüz ettikten sonra ağaçta bağlı ve ölü bulunmuştu ikiz kardeşler. Biz ne yaptık. Allahın verdiği can dedik, adalet dedik, şimdi içerde besleniyordur sanırım, içerde şişlemedilerse tabii...

Ayrıntıda gezinmek 
 15.02.2008 2:11
 

ne kadar ceza alacak, Asiyeye kim yarım edecek.. Asiyenin çocukları eşi nasıl atlatacak bu vahşetin etkilerini...Toplum kesinlikle dışlar onları.. üzgünüm...

Portakal Çiçeği ve FISILTI 
 12.02.2008 23:08
Cevap :
Bundan sonraki yaşamı çok daha zor Asiye'nin. Taşlayarak olmasa da recm edilecek toplum tarafından. Her bakış bir taş gibi patlayacak suratında. Oysaonun suçu ne? Kadın olmaktan başka...  13.02.2008 10:18
 

Allahın verdiği bedensel gücü hayvanca ve hunharca kullanan hangi cinsten olursa olsun hayvandanda öte. Bir solukta okudum yazınızı. Nefsine hakim olamayanlardan korusun Allah bizi. Cezalarını çektiler ya bir nevi rahatladım. Ama esas bundan sonrasında Asiye kurtuldumu kurtulmadımı bilinmez hem Asiye zengin değilki gitsin bir psikoloğa da yardım alsın. Ölünceye kadar içindeki yara hep kanayacak, dışındaki yaralar iyileşsede. saygılar...

nebahat demirbaş 
 12.02.2008 17:50
 
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
Toplam blog
: 105
Toplam yorum
: 302
Toplam mesaj
: 30
Ort. okunma sayısı
: 6756
Kayıt tarihi
: 27.04.07
 
 

Ereğli - Konya Gazi Lisesi (yatılı) - İstanbul Üniversitesi İşletme (İng) Fakültesi - Ressam ve A..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster