Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

10 Ekim '19

 
Kategori
İlişkiler
Okunma Sayısı
253
 

Aşk Yokmuş Pilavcı Bahane

Biraz önce haberleri seyrederken izledim. Tabiri caizse ağzım açık kaldı. Bir genç kız ilk buluşmada sevgilisi onu pilavcıya götürdü diye olay olmuş.

Röportaj yapıp çiftlere soruyorlar, özellikle bayanlara. Sevgiliniz sizi ilk buluşmada pilavcıya götürse ne yapardınız? Hoşgörüyle karşılayan var, karşılamayan var. Bahsi geçen genç kız da sosyal medyada paylaşım yapıp sevgilisinin gururunu kırıcı sözler yazmış üstüne üstlük. Ayrılmışlar doğal olarak.

Acaba bu genç kızımız uzayda mı yaşıyor? Yok neymiş sevgilim beni ilk buluşmada niye pilavcıya götürdü? Sevgi, aşk, duygular paha biçilemeyen değerlerdir hayatta. Parası yok ama sevgisi var bazı insanların. Ve o kalpler de sevilmeyi hakediyor.

Tanrı bizi birbirimizi sevelim diye yarattı. Aman onun parası yok benim sevgilim olmasın ne saçma bir düşünce tarzı. Sevgi ne kabarık bir cüzdanda, ne kıymet bilmeyen bir kalpte olmalı.

Şu içinde yaşadığımız dünyada herşey ne kadar tüketilir oldu. Aşkı kaybediyoruz. Sevgiyi dışlıyoruz. İçi boş, emek verilmemiş duyguları sevgi sanıyoruz. Sevgilim lafını o söze hiç yakışmayan insanlara kullanıyoruz. Aşkları da fast-food yemek yer gibi çabucak bünyemize adapte edip soğuk yataklarda hayal kırıklıkları bırakıyoruz.

Aşk böyle bir şey değil. Sevgi hiç değil. Gönülden söylenen güzel bir söz, bazen bahçeden gizlice toplanan bir demet çiçek, sevdalı bir gülüş, bir dokunuş...

Birine aşkım diyecekseniz gerçekten hissediyorsanız ona aşkım deyin. Bu lafı hiç haketmeyen, ona kalbini veren sevgilisini varoş diye sosyal medyada ifşa eden ruhsuzlara değil. 

 

ETEM SEVİK, Kemal Alkan bu blog'u önerdi.

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
 
 

Sevgili Jale Hanım, Evet bir bakıma haklısınız aşkların yok olmasında sosyal medyanın çok büyük payı var. İnsanlar o kadar teknolojiyi kötü bir şekilde kullanır olmuş ki gerçekten bu çok üzücü ve vahim bir durum. Sevgilisini kınamak için ya da onu subliminal mesajlarla üzmek için öyle şeyler yapıyorlar ki bazıları gerçekten hayretle seyrediyorum. Ama inanın ki temelleri sağlam ve gerçek bir aşkı değil sosyal medya hiç bir şey yok edemez benim naçizane düşüncem bu.Sevgi ve selamlarımla.

Deniz Güneş 
 16.01.2020 19:10
 

Değerli Okuyucum Selgen Yıldırım, Evet çok haklısın maalesef günümüzde bazıları parayla aşk yaşıyor. Çok üzülüyorum gerçekten bu duruma. Oysa gerçek aşk ve mutluluk parayla satın alınamayacak en kutsal ve paha biçilemez bir duygu.

Deniz Güneş 
 16.01.2020 19:03
 

Parayla aşk yaşıyor bazıları, aşk bedava bahisi geçen konudan beterleri mevcut hocam günümüzde maalesef.

Selgen Yıldırım 
 11.10.2019 22:04
 

Aşkların yok oluşu birazda sosyal medya

jale kasap 
 11.10.2019 5:12
 
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
Toplam blog
: 32
Toplam yorum
: 18
Toplam mesaj
: 0
Ort. okunma sayısı
: 204
Kayıt tarihi
: 08.09.19
 
 

Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi Turizm İşletmeciliği ve Otelcilik mezunuyum.İlgi alanlarım kişi..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster