Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

05 Ocak '14

 
Kategori
Aşk - Evlilik
Okunma Sayısı
1627
 

Aşk acısı çekenler- Aşk acısından kurtulmak

Aşk acısı çekenler- Aşk acısından kurtulmak
 

Aşk Acısından Kurtulmak


Aşk acısı insanın ruhunu baştan ayaklara kadar ele geçiren bir hastalıktır. Kadın-erkek fark etmeksizin insanın tüm bağışıklık sistemini çökertir, depresyona sokar. Şu anda çok yoğun bir aşk acısı duygusuna saplanmış bir vaziyette olabilirsin. Tüm hayatın tek bir kişinin etrafında dönmeye başlamış olabilir. Sosyal hayattan neredeyse tamamıyla kopmuş da olabilirsin

Ama şunu büyük ihtimalle eminim ki bu senin yaşadığın ilk aşk acısı değil. Bu duyguyu daha önce de tattın önce bunun farkına varmanı istiyorum. Peki eskiden de seni ele geçirdiğini düşündüğün bu hastalık nasıl geçti? Sen bunu daha önce de atlattın. Seni yormadan ben söyleyeyim:

Araya zaman girdi. Zamanla karşına yeni erkek-kadınlar çıktı. Aşık olduğun kişiden daha güzel karaktere sahip, daha karizmatik, daha seksi insanlarla karşılaştın ve gönlün onlara doğru kaydı. Geride kalanlar unutuldu gitti öyle değil mi?

Sana aklına yazman gereken en önemli kuralı söylüyorum:

- Sen bu dünyadaki en değerli kişisin!

Şöyle düşün sen ölsen bu dünyanın bir anlamı kalır mı? Geride kalan diğer insanların hatta ve hatta o çok değer verdiğin erkek ya da kadının bir anlamı kalır mı?

Sen bu dünyadaki en değerli kişisin, dünya senin üzerinde dönüyor. Aslında her bir insan başlı başına yeni bir dünyadır. Diğer insanlar ise bu dünyaların etrafında dönen uydulardır. Soruyorum sana dünya mı daha önemli yoksa uydu mu?

Başka insanlara kendinden daha fazla değer vermeyi bırak, kendine gel! Sen dünyadaki en değerli kişisin.

Ağlamayı hak eden birisi varsa o da sana aşk acısı çektiren kişidir. Aşk acısından kurtulmak, eski kılıç yaralarını unutmak için alanında çok uzman olan iki kişinin çıkardığı bir kitap var. Ona bakıp işine yarar 100lerce yöntem bulabilirsin. 

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
Toplam blog
: 36
Toplam yorum
: 4
Toplam mesaj
: 0
Ort. okunma sayısı
: 61782
Kayıt tarihi
: 14.12.13
 
 

Boğaziçi Üniversitesi Psikoloji bölümü mezunuyum aynı zamanda felsefe üzerine yüksek lisans yapıy..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster