Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

13 Aralık '16

 
Kategori
Edebiyat
Okunma Sayısı
127
 

Aşk denilen şey

Aşk denilen şey
 

__AŞK DENİLEN ŞEY__


 
Hayatınızda hiç aşık oldunuz mu? Kendinizi onsuz yapamadığınızı hissettiğiniz bir durum oldu mu? Hani bir söz vardır. En güzel AŞK zor olandır. Hatta bunun adına yazılar yazılmış,şarkılar söylenmiş, şiirler okunmuş...
 
Ya zıt kutuplarla ya da aynı kutuplarla yaşanır aşk. Zıt kutuplar birbirlerini çeker derler. Birbirlerini tamamlar diye düşünülür. Aynı kutuplarda ise heyecan yoktur aynı şeylerden sıkılırlar düşüncesi yaygındır. Bense bunun tam tersni düşünüyorum desem yalan olur. Aşk ferman dinlemez. İster zıt olsun ister aynı. Sonuçta aşık olmuşsunuzdur bir kere ötesi var mı? Tabiki yok.
 
Birinden hoşlanırsınız önce. Hoşunuza giden huyları, davranışları, sözleri vardır.Kimsede görmediğiniz birşeyi mesela kitap okumasını veya dinlediği şarkı tarzını onda gördüğünüzde gözünüzde büyür. Öyle bir büyürki kış günü güneş kendini gösterir siz farkında olmadan o ayazı keser ya, sizinde ayazınızı keser adeta. Farkında olmadan onu tanırsınız. Sizde kendinizi tanıtmayı adapte edersiniz. Zaman geçerken vaktiniz aslında onunla geçiyordur. Hatta zamanın nasıl geçtiğini bile anlamıyorsunuzdur. Düşünsenize aslında aşık oluyorsunuz. aranızda hep zıtlıklar var hemde ortak noktalar. Belki ayıcıklı bir çikolatanın şişman kısmı siz olursunuz zayıf kısmıda o olur ve o şekilde bir çikolatayı paylaşırsınız. O ayıcık sizin için belki bir sembolde olabilir. Sizin ufak ipuçlarınızdır birbirinize karşı... Belki ayıcıklı bir bardak ya da muzlu süt yada 1 bütün ekmek arası balık, şalgam suyu... Ya da belki beyaz çiçekli haşhaşların arasından bir tane borda çiçekli haşhaşı size benzetmesi... Size her konuda destek çıkması, oruclu olduğunda ona ilk orucunu açtırmanız, şarkılar ,şiirler, YAĞMUR NE GÜZEL YAĞIYOR, KORKUYORUM SANA SÖYLEMEY YA BENİ SEVMİYORSA EĞER... Ah o şarkıların gözü kör olsun..
 
 Düşünsenize herşey güzel. Ama sorunlar çıktığında nefesinizin daraldığını hissediyor gibisinizdir. Aşk işte asıl burda başlar. Siz o aşka bir adım atmaya çalışırsınız ama o hep kaçar. Evlilik istersiniz. Ortaya hep sorunlar çıkar. Seven insan sevdiği için herşey yapar derler bu doğru. Ama aşk için istediğinizi yapın ne yaparsanız yapın, aşkınız ya sevgiye dönüşür eğer yapabildiğiniz birşey varsa ya da hep aşk olarak kalır çünkü yapacak hiç bir şeyiniz yoktur. Aşk uzaktan güzeldir. Boş verin eğer aşkınız karşılıklıysa birbirinizin olmasanız bile hayatınıza başkalarınada yer vermezsiniz. Aşkınız baki kalır belki bekar ölürsünüzde hayallerinize düşüncelerinize ondan başkası dokunmaz ve AŞK ebedi kalır :)
Emre Erden bu blog'u önerdi.

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
Toplam blog
: 5
Toplam yorum
: 5
Toplam mesaj
: 0
Ort. okunma sayısı
: 127
Kayıt tarihi
: 15.11.16
 
 

Gizemini koruyan büyük bir sır... ..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster