Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

15 Kasım '15

 
Kategori
Aşk - Evlilik
Okunma Sayısı
160
 

Aşk evliliği diye bir şey var!

Aşk evliliği diye bir şey var!
 

Evlenmek için sevmek” ve “sevdiğinle evlenmek” kadar özel bir duygu yoktur. Özellikle de benim gibi çoğu zaman duygularıyla hareket eden bir insansanız; evlenmek için temel şartınızın “ sevmek” olması doğaldır.

Evet sevdiğim adamla evlendim! Ancak Onunla birlikte, en az sevmek kadar önemli pek çok duygunun da önemli olduğunu anladım.

“Güvenmek” mesela! Yani güvenmekten bahsettiğim, sadece beni aldatmayacağını bilmek değil. Her an yanımda olduğunu, yanlış yapsam bile asla elimi bırakmayacağını, asla başkalarının yanında küçük düşürmeyeceğini, onurumu kırmayacağını, şiddet uygulamayacağını, değişmeyeceğini ve her an özel hissettireceğini bilmekten bahsediyorum, güvenmekle.

Sonra “paylaşmak

Hayatın güzel, kötü ve zor olan her anını paylaşmak da en az sevmek kadar önemliymiş. Ufak ya da büyük her zorluğu sarılarak, samimiyetle atlatmaya çalışmak çok özel bir duyguymuş.

Temizliği birlikte yapmak, birlikte yorulmak; yemeği birlikte pişirip sonra birlikte keyif alarak yemek ve bazen birlikte boş vermek… Hayatı paylaştıkça sevdiğiyle daha çok bütünleşiyormuş meğer insan.

Sonra insanın eşinin aynı zamanda en iyi arkadaşı olabilmesi yani “arkadaşlık” yapabilmesi de çok önemliymiş. Birlikte alışverişe gitmek ve eşinizin kararsızlığınız karşısında sabırla gülümsediğini görmek, insana hayat enerjisi veriyor. Ve en iyi arkadaşınızın eşiniz olduğunu bilmenin size verdiği huzurun tarifi sanırım yok!

“Şefkat” bir evliliğin olmazsa olmaz duygularından biriymiş. Her gece saçlarınızı okşayarak sizi uyutmasından daha özel bir duygu yoktur..!

Bana yaşattığı tüm özel duygular için eşime ne kadar teşekkür etsem az gelir, eksik kalır.

Şimdi çok daha iyi anlıyorum evliliğinin ve sevmenin anlamlarına dair olan duyguları…

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
Toplam blog
: 14
Toplam yorum
: 4
Toplam mesaj
: 0
Ort. okunma sayısı
: 125
Kayıt tarihi
: 02.06.15
 
 

1989 doğumluyum. Süleyman Demirel Üniversitesi'nde sosyoloji bölümünde yüksek lisans öğrencisiyim..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster