Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

11 Eylül '14

 
Kategori
Aşk - Evlilik
Okunma Sayısı
295
 

Aşk-ı Memnu

Aşk-ı Memnu
 

“Çocuklarımın üzerine yemin ederim ki, ben kimse için ağlamadım aşkım…”

Bir yandan burnu akar, bir yandan iç çeker, bir yandan gözyaşı döker. Dağ gibi bir adam, kocaman bir çocuk oldu sanki. “Bana tekrar güven, seni bırakmayacağım, seni bir daha hiç ama hiç üzmeyeceğim. Eğer gelmeseydin kendime zarar verecektim.”
“O kadar da değil.” dedim. Elimi, cebine sokturdu. Küçük bir kama. ‘Artık ben seni bırakamam" dedim. Bir sarıldı ki! Hep öyle kalsaydık.

Gün içinde hep gözümün önünde. Öyle güzel geliyor ki gözüme, sanki alsam, canıma sarsam doyamam. Öyle bir şey işte! Nasıl bir duygu, sevgi, kopamamak mı bu? Bilmiyorum… Onu hayatıma giren herkesten fazla seviyorum. Yaşam pınarım gibi oldu. Bunları ona söyleyemiyorum. Bazen coşuyorum. Seni çok sevdiğimi söylemek için aradım dediğinde 'Canını yerim senin' diyorum kendimi tutamayıp. ‘Kurbanlar olurum sana.’ diyor, seni çok sevdiğimi söylemek için aradım.’ dediğimde. İçim taşıyor. Böyle bir şeyi hiç tatmadım. Ben aşkı bildiğimi sanmışım. Ağlamışım. Ben aşkı tattım sanmışım.

Anlatamıyorum. Boğazım düğümleniyor. Görmeyince karanlıklara düştüğüm. Görünce aydınlandığım. Yüzümün gülümsemesi, Hayatımın suyu, ekmeği… Görsem de yanıyorum, görmesem de. Ağlasam da yanıyorum, ağlamasam da. Sussam da yanıyorum, susmasam da.

Beni çok seviyor mu diye düşünüyorum bazı bazı. Emin olamıyorum. O da belki anlamıyordur kendini. Benden bir farkı yok diye düşünüyorum. Onun varlığının beni mutlu ettiği gibi benim varlığım da onu mutlu ediyor mu bilmiyorum. Onu belki de canımdan çok seviyorum. Tuhaf bir hallar içerisindeyim. Hayatım yanımdan akıp geçiyor, ben çıldırmanın eşiğindeyim. Sadece onunla olmak istiyorum. Hep yanımda olsun istiyorum. Aklım, fikrim, bedenim onunla.
Ama mecburiyetler… Ama onsuzluklar… Ona her istediğimde dokunamamak… Ellerim, dudaklarım, gözlerim ona savruluyor ama hepsi yerli yerinde duruyor. Çok zormuş seni sevmek. Çok zor!
Ben sana yaklaşmazdım. Neden bana yaklaştın, neden günahıma girdin?... Gözleri dumanlı, bana bakışları dumanlı, kafası hafif dumanlı. Benden farkı yok. Dumansız tütüyoruz. Görenimiz yok.

Bir gün gelir de unuturmuş insan
En sevdiği hatıraları bile
Bari sen her gece yorgun sesiyle
Saat on ikiyi vurduğu zaman
Beni unutma
Çünkü ben her gece o saatlerde
Seni yaşar ve seni düşünürüm
Hayal içimde perişan yürürüm
Sen de karanlığın sustuğu yerde
Beni, beni unutma...

@Hep sev, Unutma@ 

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
 
 

"Sevmek mi, sevilmek mi?" Diye sormuşlar Fuzuliye. O da "Sevmek" demiş; "Çünkü sevildiğinden hiçbir zaman emin olamazsın..." Başarılı denemelerinizin çoğalması dileğiyle, sevgiyle...

Tülay TERZİOĞLU 
 26.09.2014 11:13
Cevap :
Sevildiğimizden emin olamayız doğru ama içten içe biliriz, hissederiz.Bu güzel duyguları yaşamadan ölmemeli. Değerli yorumunuz için teşekkür ederim. Yazılarımı takip etmeniz dileğiyle...  26.09.2014 14:32
 

Merhaba, inanırmısınız sırf size yorum yazabilmek için üye oldum az önce:) Yazınız çok güzel. 'Bazen coşuyorum. Seni çok sevdiğimi söylemek için aradım dediğinde 'Canını yerim senin' diyorum kendimi tutamayıp. İşte kalbime dokunan cümle burası. Benimde tıpkı anlattığınız gibi çok sevdiğim bir adam var. 1.5 yıl kadar önce ayrıldık. Yani aslında gönül bağımız hep vardı ama o bir süre kaçmayı tercih etti. Şimdi döndü ve geçenlerde 'Senin canını yerim' deyince halen bitmeyen, bitemeyen çok şey varmış aramızda diye düşündüm. Onu okadar çok seviyorumki..Sonu acıda olsa Allah herkese bu duyguları tatmayı nasip etsin..Güzel yazılarınızı okuyabilmek dileğiyle..Sevgiyle kalın..

Bilinmez 
 16.09.2014 14:56
Cevap :
Inanir misiniz o da kacmayi tercih etti. Seni unutmam gerek, unutmaliyim, unutacagim diyerek. Belki döner belki dönmez ama yasattiklari paha bicilenez. Bence de herkes sonu aci olsa da bu duygulari yasamali. Artist ve Sevdaluk isimli yazilarim da size biseyler anlatacaktir. Bundan şuphem yok. Askinizin yerde ve gökte daim olmasi dilegi ile. Sevgilerimle...  17.09.2014 8:07
 

Eskiden biri bir yazı yazdığında diğerleri altına yorum atar önerilerini sunardı. Sanırım artık sadece gizlice okuyup sessiz sedasız gitmeyi tercih ediyorlar. Ben öyle yapmayacağım. Kaleminize sağlık. Güzel bir çalışma.

y0Lcu 
 11.09.2014 21:37
Cevap :
Teşekkür ederim.Evet, haklısınız. Genelde yorum yapmaya üşenir oldu bir çok insan.Yazımı beğenmenize sevindim ve ayrıca bakıp geçmediğiniz için beni mutlu ettiniz. Tekrar teşekkürler...  11.09.2014 23:11
 
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
 
Toplam blog
: 74
Toplam yorum
: 47
Toplam mesaj
: 27
Ort. okunma sayısı
: 278
Kayıt tarihi
: 02.07.11
 
 

1980 yılının buhranlı Ankara' sında gözlerimi dünyaya açmışım. Babamın işi nedeniyle çocukluk yılla..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster