Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

12 Aralık '12

 
Kategori
Deneme
Okunma Sayısı
8296
 

Aşk imkânsızlıkta yaşar

Aşk imkânsızlıkta yaşar
 

Bir adım atsan olmaz bazen, atmasan içine dert olur. Kendini çeksen için acır, çekmesen kendi kendine yanar sönersin. Boşa koysan dolmaz, doluya koysan almaz bazen.

Yanındadır uzak sanırsın, uzaktadır yanında hissedersin. Bakarsın kanamazsın, elini uzatırsın tutamazsın, su gibidir akar gider, yatağını bulamaz aşkın.

Aşk dediğin de budur aslında.

Çıkarsızca sevmek.

İlk gördüğünde bile, senelerdir tanışıyormuşsun gibidir. Yıllardır aradığın insan olduğunu anlarsın ilk görüşünde. Hiçbir zaman senin olmayacağını da bal gibi bilirsin. Onun saçlarına düşecek beyazları, yüzündeki gölgeleri, göremeden ama hayal ederek yaşlanacaksındır.

Sanki çocukluğundan kalan en sıcak anıdır. Doğduğundan beri tanıyor gibisindir. Her haline alışıksındır. Olmayacak bir hayat dilersin ikinize.

İmkânsız aşklar vardır. İmkânsız sevgililer…

İmkânsız sevgililer maskesizdir. Yalandan gülümsemezler, yalandan şefkat göstermezler, küçük hesaplarla cilve yapmazlar birbirlerine.

Kavuşamadığın ve asla kavuşamayacağın aşk, aşkların en güzelidir. Çünkü evlilik gibi aşkı öldüren katiller bu ilişkiye dokunamaz. Sevdiğiniz hep hayallerinizi süsler. Rüyalarınızın düşlerinizin baş karekteri olur. Ona asla sahip olmayacağınızı bilmek, ona olan sevginizden bir şey kaybettirmez. Aksine aşkınız güçlenir günden güne. O size ait, siz ona ait olmadığınız için kimse kimsenin üzerinde hak iddia edemez. İkinizde özgürsünüzdür ama bağlısınızdır gönülden. Birbirinizi yargılamazsınız, sevgiden başka bir beklentiniz olmaz. Menfaatsiz, karşılıksız, acımadan, acıtmadan doya, doya yaşanır aşk. Geceleri yanınızda olmasa da, sabah onu düşünerek uyanmak kadar güzeli yoktur.

Kendi kendinize sözler verirsiniz. “Benim olursan seni hiç üzmeyeceğim” diye. “Allah kahretsin” dediğiniz zamanlar da olur, “daha onu ne kadar sevmeye devam edeceğim” diye. “Bir ilacı olsa” dersiniz “keşke” dersiniz kendi kendinize.

Pusu kurmuş bir yara gibidir bazen. Bazen alkole kafa tutmaktır.

Bana en çok kızdığın ne diye sorduklarında “kalbim” derim. Gidip, gidip kendini imkânsızlıklara atar.

Aşk ile imkânsız yan yana dolaşırlar. Aşk imkansızlıkta yaşar. Hatta imkansız olan aşka kavuşulunca, aşk olmaktan çıkar o. Büyü bozulur. Kavuşan insanların arasından aşk çekilir gider. Sevgi gelir, şehvet gelir, yalnızlıktan kaçış gelir, alışkanlık gelir.

Ama aşk gider…

Haziran, Cemile Torun bu blog'u önerdi.

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
 
 

Blog yazılarına epeydir girmemiştim.. Güzel bir yazı yine.. İlk gördüğünde bile senelerdir tanıyormuşun gibi sözüne katılıyorum.. yıllardır tanıdıklarımız bile insanın ruhundan, dilinden snlsmıyor ki demi lemm:))))

fugen 
 05.01.2013 17:05
Cevap :
Evet dost. Aynen:) Çok tşk.ler  10.01.2013 15:32
 

Tek kelime "Muhteşem..." daha ne denebilir ki... Sevgiler.

Merve Tfkçi 
 26.12.2012 15:31
Cevap :
Çok tşk.ler İkra  30.12.2012 17:26
 

Aşk; görmekten çok özlemeyi sever, Dokunmaktan çok düşlemeyi.. Ve aşk öyle haindir ki; Nerde imkansız varsa gider onu sever._Der Özdemir Asaf... Sizce de öyle,bence de....Hain AŞK işte ne olacak! Sevgiyle.

kırıkkalp 
 19.12.2012 15:45
Cevap :
Böyle bir yorumu kırıkkalp'ler yapabilir. Çok tşk.ler.  19.12.2012 20:32
 

'Kavuştuğunda kaybedilenmiş aşk.'Bu cümle ancak bu kadar güzel açıklanabilir.Gülümsedim yine:)Sevgiyle...

Berna AYTAC 
 13.12.2012 17:43
Cevap :
Tşk.ler küçük kız gülümse  14.12.2012 10:15
 
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
 
Toplam blog
: 271
Toplam yorum
: 1544
Toplam mesaj
: 12
Ort. okunma sayısı
: 577
Kayıt tarihi
: 16.05.08
 
 

Güzel sanatlar fakültesi Müzik bölümüne gitmeme rağmen, fakülte sonunda yıllardır yaptığım turizm..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster